Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE AK74UN problem spasowania


Recommended Posts

Witam

 

Jak w tytule. Mam problem spasowania wygenerowany przez naszych skośnookich braci pomiędzy kabłąkiem spustowym a korpusem repliki od strony prawej (obszar mocowania płetwy/blachy) i chciałbym to zlikwidować dla samego poprawienia wyglądu.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f685b8e5cd6c10d1.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf69221ec2b1bdb7.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f7d76e644cb01d9.html

 

Zdjęcia przedstawiają problem. 1 pokazuje widok skosu spasowania od strony magazynka. 2 pokazuje widok sosu spasowania od strony prawej repliki/ od strony płetwy-blachy ułatwiającej zmianę magazynka. Blacha tutaj jest odkręcona. 3. pokazuje prawidłowe spasowanie i dokręcony kabłąk spustowy do korpusu od strony lewej. Skos jest od strony prawej. Nie wiem jak to zniwelować i dokręcić. Wykręciłem wszystkie 4 śrubki i nadal nie mogę tego naprostować. Dziwne bardzo. Co zauważyłem. Przy odkręconej płetwie oddawanie strzałów ma zacinki lub wcale nie można strzelić. Jeśli się ją z powrotem dokręci pomimo tego przekosu na łączeniu to oddawanie strzałów jest już normalne. Możecie mi to jakoś objaśnić i pomóc w usunięciu tego skosu/niedokręcenia jeśli to możliwe?

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawaim

Dav.

Link to post
Share on other sites

Opcja edycji zniknęła już, więc piszę w oddzielnym poście. Z tego jak się przyglądam obszarowi niespasowania widzę, że wygięta jest na zewnątrz blacha korpusu i to wygięcie wypycha z jednej strony kabłąk. To jest chyba powodem tego całego niespasowania i odstawania kabłąka od korpusu. Nasuwa mi się tu myśl aby to naprawić. A mianowicie wydaje mi się, że musiałbym wyjąc piny i wysunąć całą puszkę układu spustowego z korpusu. Wtedy miałbym pełen dostęp do wygiętej blachy i wtedy mógłbym ją dogiąć z powrotem. Później ponownie włożyć układ i zabezpieczyć pinami i tyle... chyba.

 

Proszę o poprawki w moim pomyśle.

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Nie. Ma replikę zrobioną z badziewnego materiału. Wygięcie wystepuje od bezwładności magazynka. Po prostu magazynek wygina body bo jest ciężki i przy strzelanie chce stać w miejscu a replika chodzi.

 

Możesz to podklepać i za pare strzałów będzie z powrotem. Możesz skleić body z tym elementem i porzadnie skręcić. Ale to i tak się rozdupczy bo po prostu taką masz replikę. Dobrze, że sprzedałem po naprawieniu swoją :D.

Link to post
Share on other sites

Wszystko już działa. Sam sobie poradziłem. Robota prosta, łatwa i przyjemna.

 

Info do Szajnatałn. Jeśli proste manualne rzeczy Cię przerastają i uważasz, że blacha grubości prawie 2mm jest w stanie się "rozdupczyć" od przestrzeliwania magazynka to fantazjuj dalej lub współczuje posiadania żenady typu Umarex. Mój problem był inny. Sam go spowodowałem i sam go rozwiązałem bardzo łatwo i szybko. Teraz jest jak pierwowzór rosyjskiej technologii - niezniszczalny hahaha. Szajnatałn, jeśli miałeś SzajsUmarexa (ale za to z super oznaczeniami niby z ostrego pierwowzoru) to się nie dziwie, że sprzedałeś. Jeśli WE to cóż... Twoja strata i faktycznie zajmuj się tylko bzyko-elektrykami, gdyż nie wymagają praktycznie żadnego poświęcania Twojego czasu i zabawy z tym związanej.

 

Czortkot dzięki za poradę ale obyło się bez niej na szczęście.

Link to post
Share on other sites

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?

 

Jaki kurcze obcykany, wspaniale widzę wiesz co miałem, co mam oraz jak z moimi umiejętnościami manualnymi. I jeszcze Ci blacha spuchła do 2mm :D.

 

Sorry mistrzu. To było w tym również https://www.facebook.com/video.php?v=788049547906651 i nie jest to żaden odosobniony przypadek w AK od WE. Ale w końcu Ty wiesz lepiej.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wybaczcie... troszkę się uniosłem. Zadziałał na mnie chyba negatywizm kierowany w stronę WE. Moim zdaniem przesadzony w przeważającej liczbie i oparty na zasłyszeniach w większości wypadków. Lecz jeśli mówimy o replikach gazowych do 2k to nie ma sensu pisać, że all do wymiany i się sypie bo to czeka każdego gaziaka bez względu na firmę - to kwestia czasu i samego użytkowania. Ja jeszcze się ani razu nie przejechałem na gaziakach od WE. Co do rzeczonego 74UN to owszem, cały korpus jest z blachy, jak i wiele innych elementów - polecam mnóstwo opisów w necie.

 

Co do problemu, który chciałem rozwiązać z Waszą pomocą. Otóż jak się okazało - z pomocą działu serwisowego Taiwanguna w wersji telefonicznej - to była moja wina. Pomogli/naprowadzili na rozwiązanie, którego mogłem sam się podjąć - co było też świetną zabawą w prawie kompletne rozłożenie repliki (wcześniej aż tak jej nie obnażałem), dokładne wyczyszczenie i nasmarowanie. Dlatego preferuje gazowe repliki. Wiem o kosztach i ew przyszłych wymianach na stalowe części spustów, młoteczków etc ale taka uroda - coś za coś. Co do układu spustowego z metalu... no jest z metalu a nie tworzywa sztucznego, więc jest gitara i będzie jeśli się o sprzęt dba i czyści i etc...

 

Reasumując. Wszystko już gra i dzięki wszystkich za dyskusję.

 

Pozdrawiam

DavTEMP.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...