Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Słowacja - Kuty, 23-24 maja 2015, Ovelord D-day+3


Recommended Posts

Moźe trzeba mieć konto na facebooku?

 

WW2 airsoftová akcia, organizovaná klubmi vojenskej histórie KVH MorHo a KVH Geronimo- Geronimo 509th PIB Reenactment group. V hre sú vítaní všetci, ktorí spĺňajú minimálne predpoklady ustrojenosti - tzn. musia mať dobovú zbraň a dobový odev = uniforma z ww2 (západný front) alebo dobový civil.

 

Stretávka štandardne v drevenej dedinke - príchod hráčov najneskôr do 10:00 v sobotu 23.5.2015 - následne od 10:00 do 12:00 briefing - POVINNÝ pre všetkých

Samotná hra začína o 12:00 v sobotu a potrvá 24hodín (nočná hra je dobrovoľná).

Vstupný poplatok bude ešte upresnený - je to však minimálne 10€

 

Doplňujúce informácie budeme priebežne dopĺňať - v prípade otázok sa obráťte na mňa David Siegfried Stojaspal.

 

WW2 reenac... Zobacz więcej

Link to post
Share on other sites

WW2 reenacting airsoft game, organised by reenacting groups KVH MorHo and KVH Geronimo. All players who meet the minimum requirements are welcome (minimum requirements are the following: ww2 airsoft weapon, ww2 uniform - western front or ww2 era civilian clothing).

 

Gathering point will be located in the small villiage of wooden sheds - as usuall. Arrival of the players until 10:00 am on Saturday 23rd of May. From 10:00 am until 12:00 am will be the mandatory briefing - attendance is mandatory for each player. From 12:00 am starts the game and will last 24hours (the nigth game is voluntary). The entrance fee will be published later - but it will be at least 10€.

 

Detailed information and the game scenario will be published later. In case of any further question or other inquiry, please, contact me = David Siegfried Stojaspal.

 

Dla tych, którzy nie byli w zeszłym roku:

Gra będzie miała miejsce w okolicach miejscowości Kuty na Słowacji, przy granicy z Czechami - ok. 250 km od granicy polsko-czeskiej i ok.60 km na północ od Bratysławy. Teren to rozległe, płaskie pola poprzecinane kilkoma kanałami, sporo żywopłotów, niewiele lasów. Towarzystwo faktycznie stylizuje się na poziomie wręcz zbliżonym do rekonstrukcji, także nie ma lipy.

Link to post
Share on other sites

Dominik, czarnego pijaru robił nie będę, ale ja bym tej imprezy osobiście nie powtarzał.

Każdy we własnym sumieniu zdecyduje. Ja tylko podaję podstawowe informacje, bo chłopcy mieli problem z wklejeniem linka z FB. Ale żeby być sprawiedliwym to trzeba przyznać, że poziom stylizacji był naprawdę wysoki. O reszcie można poczytać we właściwym temacie z zeszłego roku ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Na razie na Facebooku zgłosiły się 53 osoby i 42 wahające się. Więcej informacji nie ma. Ja się wybieram. Dominik bierze udział pod uwagę, ale chyba się jeszcze nie zdecydował. Jesłi nawet, to będziemy jechać osobno, bo ja jadę z żoną na kilka dni przed i po imprezie na małe wakacje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z Poznania pojedzie Dakota w ilości 3 spadaków. Ja mimo, że na miejscu po pierwszym razie miałem bardzo mieszane uczucia, to nocna część bardzo mi się podobała mimo, że nie wystrzeliłem żadnej kulki... :icon_biggrin: Teraz jednak wiem czego się spodziewać w czasie przygotowawczym, który będzie trwał ok. 10 godzin. Potem powinno być już tylko lepiej. W zeszłym roku nie wytrzymałem do potyczek dziennych, mam jednak nadzieję, że ten wyjazd wykorzystam w 100%.

Link to post
Share on other sites

Link do wydarzenia na Facebooku działa. Możę musisz mieć konto na facebooku?

 

Zamieszczam ostatnią ciekawostkę- wymóg dopiszczenia do gry nocnej:

 

 

 

David Siegfried Stojaspal

Wczoraj o 09:38 · Praga ·

Na nočné boje je potrebné mať baterku na imitáciu výšlahu plameňa pri strelbe alebo osvetlené tracer strelivo - bez toho sa v noci hrať nemôže (nočná hra nie je povinná - trvanie nočnej hry určíme presne na mieste, orientačne to bude večer od 22:00 ráno do 04:00)

Lubię to! · Komentarz

Martin Kováč lubi to.

Zobacz więcej komentarzy (5)

 

David Siegfried Stojaspal preto vravím, že stačí mať normálnu baterku a blikať pri strelbe

21 godz. · Lubię to!

 

Veľký Saboter tak v noci stejne nebude vidiet ze mas nejake ufo na zbrani prilepene a myslim ze to ani nikomu nebude vadit, takze si to vies napojit na dalsiu baterku a v elektre kupis nejaku tu led a maly prepinac ktory umiestnis vedla spuste alebo na predpazbie. ale mohli ste dat vediet skorej. teraz zhanat nieco za 2 tyzdne a davat dokopy (ten kto to chce mat auto). btw este dotaz ake chemicke je na nocnu hru povinne?

20 godz. · Lubię to!

 

David Siegfried Stojaspal na nočnú hru môže byť chemické alebo blikač na bicykel...je to jedno - proste niečo čo svieti - na červeno najlepšie

 

Trzeba mieć albo świecące kulki, albo latarkę na replice, imitującą błysk wystrzału.

Do oznaczenia trupa czerwone światełko.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i kicha. Pogoda ma być średnia więc koledzy z południa postanowili imprezę przełożyć. Proponowany termin imprezy to 18-19.07.2015. Jak dla nas (3 spadaków z Poznania) to baaardzo źle gdyż 2 na pewno nie pojedzie a jeden sam pewno też się nie skusi. Może jednak uda nam się wpłynąć na organizatorów i namówić ich na imprezę w czerwcu.

Po części rozumiem chłopaków, którzy bojąc się, że mocne opady deszczu mogą pokrzyżować scenariusz oraz zniechęcić do nocnej części gry. Jednakże z drugiej strony przecież my nie jesteśmy panienki i lekki opad nic nam nie powinien zrobić.

Jak dla nas decyzja chybiona.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Otrzymałem odpowiedź od orga ( zresztą tą samą co oficjalnie puścił na fejsie ), że impreza została przełożona na 18-19 lipiec z naciskiem na lipiec więc nie ma się co spodziewać, że dla kilku chłopa będzie cokolwiek jeszcze kombinował.

W sumie to z naszego krajowego podwórka miało stawić się ok 7 osób ( mi znanych ) więc to nie tak mało ale wystarczająco mało żeby decyzji nie zmieniać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zabawa była świetna. Zasadzki na atakujących Niemców, polowanie na Niemca na polu jęczmienia - niezapomniane.

Jak zwykle u kolegów Słowaków obsuwa czasowa - tym razem 2 godziny. Ale głównie ze względu na uczestników, którzy przyjeżdżali na ostatnią chwilę. Jak widać to reguła, że im bardziej na południe, tym bardziej pojęcie czasu jest bardziej względne.

Warunki pogodowe ekstremalne. 37 stopni. Sytuację ratował lekki wiaterek i chmury pod wieczór. No i dostęp do rzeki, dzięki czemu można było zamoczyć chusty i założyć na głowę lub kark. Przekonałem się wtedy, jak dobrym wynalazkiem był filcowy pokrowiec manierki. Namoczenie go w wodzie i wystawienie na wiatr, powodowało schłodzenie wody w manierce o kilkanaście stopni. Porównywaliśmy warunki do tych w Wojcieszycach i doszliśmy do wniosku, że temperatura niższa o kilka stopni ( w Wojcieszycach było ok. 32 stopnie) ale bez wiatru, jest znacznie bardziej odczuwalna.

 

Akcja nocna została przerwana ze względu na niedostosowanie się uczestników do wymogów gry i niewyegzekwowanie ich przez orga. Chodziło o markery wystrzałów: świecące kulki lub latarki na replikach błyskające przy wystrzale. Świecące kulki mieli tylko Węgrzy ( Amerykanie) a my mieliśmy latarki. Niemcy takich urządzeń nie mieli. Kiedy Niemcy zainstalowali się w okolicy bronionego przez nas mostu i wystrzeliwali nas z nieznanego miejsca w świetle szperacza, Wish zainterweniował u orga, który przewał grę do świtu.

To dało nam okazję do zaznania następne atrakcji: krótkiego noclegu na nieprzygotowanym miejscu, czyli na glebie. Ja jako poduszkę miałem manierkę przykrytą beretem :-).

 

Oceniam imprezę pozytywnie, ze względu na doskonałą atmosferę gry i ekstremalne akcenty. Jak zwykle końcówka gry nie trzymała się scenariusza i skończyła się przed czasem, ale do tego już przywykłem :-). W końcówce zawiodła też trochę część uczestników, którzy nie wytrzymali trudów poprzedniego dnia i nie włączyli się do gry o czasie.

Link to post
Share on other sites

:icon_biggrin:

od mojego powrotu z imprezy minęły ju z ponad 24h a moja gęba cały czas wygląda jak ta z emotki- banan od uch do ucha. Strzelanka zupełnie inna od tego co w zeszły roku. Strzelanie już po pierwszej godzinie gry. Przez cały czas coś było do roboty. A jak nie było to się bawiliśmy w czekanie na niemca ;). Nocna część zabawy zepsuta przez brak latarek graczy po stronie niemiecjkiej, ale przynajmniej mieliśmy chwilę na odpoczynek.

Jak dla mnie największym minusem to brak bojowego zacięcia słowaków.

Generalnie jeśli chłopaki ze słowacji będę organizować imprezę za rok będę chciał się wybrać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...