Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ociepla się, więc boczniak na gg będzie działał to zabiorę się za przegląd smg i może jakieś modyfikacje ;-)

A jak na razie dobra wiadomość dla posiadaczy brzydala - na GF pojawiły się magazynki i troszkę tańsze niż wcześniej były :maniak_usmiech: http://gunfire.pl/product-pol-1152205872-Magazynek-low-cap-50-kulek-do-repliki-FC-SMG.html

Link to post
Share on other sites

Ociepla się, więc boczniak na gg będzie działał to zabiorę się za przegląd smg i może jakieś modyfikacje ;-)

A jak na razie dobra wiadomość dla posiadaczy brzydala - na GF pojawiły się magazynki i troszkę tańsze niż wcześniej były :maniak_usmiech: http://gunfire.pl/pr...iki-FC-SMG.html

 

ech, akurat jak juz ściągnąłem sobie stos samodzielnie :D ale i tak będzie trzeba dokupić więc dobrze, że są.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No więc rozgrzebałem moje smg i wnioski mam takie:

szkielet gb całkiem fajnie odlany, bez jakichś niedoróbek, nadlewek itp. (+)

zębatki, jak zębatki, o dziwo posmarowane jak należy i osadzone na łożyskach kulkowych (do tego dobrze wypodkładkowane!) (+ )

cylinder typ 1 , nawet dosyć wypolerowany, ale już lekkie wytarcia widać (?)

tłok plastikowy z pełną metalową szczęką (połowa szerokości zębów) (+)

sprężyna o niejednakowym skoku, prowadnica sprężyny plastikowa, niby (-) ale przy słabej sprężynie to nie problem

głowica tłoka, wygląda jak z innej bajki, tandeta (podejrzewam że to ona była powodem skoków fps) (-)

dysza, kolejna niespodzianka, uszczelniona, jeden oring (+)

silnik (krótki) na poziomie tych z g36 od JG, więc trzeba coś ciekawszego wstawić (-)

Ogólnie całkiem nieźle, armaty z tego robić nie chcę, wymienię głowicę cylindra na jakąś lepszą i zobaczę czy fps-y się ustabilizują, jak skombinuję lepszy silnik to wstawię też mosfeta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej zmieniłem silnik na Tornado F2 (high speed), dołożyłem mosfet i opóźniacz popychacza dyszy, troszkę mocniejszą sprężynę (używka, już zbita nieco) i zmieniłem tę badziewną głowicę tłoka. Nie miałem okazji jeszcze pomierzyć fps-ów i rof-a, ale kulki lecą wyraźnie równiej i troszkę dalej, a do tego prawie jedna dogania drugą, magazynek wypluwa w jakieś 2 sekundy jak na pistolet maszynowy przystało :maniak_killer:

 

U mnie brzydal będzie pełnił funkcję "boczniaka" i repliki do typowego cqb, więc w tuning mocy bawić się nie będę i chcę zachować kompaktowe rozmiary, wiec dłuższa lufa odpada.

 

Dłuższą szynę można założyć bez wywalania rączki przeładowania, tylko musiałaby to być szyna "mostek", jak np. w TAR 21, albo w g36 (ale to już przerysowany przykład).

Edited by Forestman_PS
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kupilem sobie to cudo w gunfire.

 

Przyszlo i nie chcialo za dobrze strzelac...

Drugi raz dostaje od gunfire replike z zjebanym hopkiem - ale tym razem wzielem i poprawilem.

Okazuje sie ze w moim egzemplarzu dystanser od gumki hopa jest zwyczajnie za maly - i na max podrecony nawet nie wybrzusza gumki.

Zmienilem na guardera przezroczystego - dokleilem do dystansera 2 mm drugiego dystansera - i fpsy spadly z 310 do 240. Ale zaczelo podkrecac...

Okazalo sie ze gumka guardera nie wspolpracuje dobrze z dysza.

Powrot do starej gumki... i sukces bo jest 300 fps i kreci :)

Kolba od razu poszla wek - kupilem z kolba bo byla tansza niz bez ...

A potem - potrzebuje replike zeby ja nosic caly czas na sredni dystans. Wlasnie z 300 fps.

Wiec - zamontowane deansy, maly lipol od mp7 ktory zmiesil sie obok lufy (musialem tylko wywalic oslone czarna lufy - ale dla mnie to nie problem bo dopiero potem bedzie grube jechanie ...).

Przedni chwyt odkrecony - nie jest mi potrzebny i bedzie przekszadzal w kaburze ...

Tak samo przednie i tylne przyrzady mechaniczne.

Dwie dziurki na wylot gornego body - i boczna szyna pieknie i prosto przykrecona.

Do tego kolimatorek...

Pasuje do zmodyfikowanej kabury od mp7.

 

Silnik rzeczywiscie srednio kreci... Czekam na wrzucenie hispeeda, mosfeta, obciecie ze trzech zebatek na tlokowej - po co ma sie silnik meczyc... Moze odrobine mocniejsza sprezyna albo dystanser zeby zachowac 300 fps. Cylinder z blizsza dziura ? Jeszcze zobacze.

Jak narazie wyglada to tak:

 

IMG_4772.jpg

 

IMG_4773.jpg

 

IMG_4774.jpg

 

IMG_4775.jpg

 

IMG_4776.jpg

 

IMG_4778.jpg

 

IMG_4779.jpg

Link to post
Share on other sites

Bardziej kompaktowe nie jest - to tak wyglada ze jest male.

Ale porównując do mp7:

IMG_4780.jpg

 

IMG_4781.jpg

 

IMG_4782.jpg

 

Lufa praktycznie ta sama dlugosc (nie mierzylem ale na oko).

Gearbox v3 kontra aep.

Mozliwosc montowania normalnych gumek hop up.

Waga - w tej mojej odchudzonej konfiguracji - odrobine mniej niz mp7 bez baterii i kolby oraz bocznych risow (z przyrzadami mechanicznymi - one dosc duzo waza).

 

Troche dluzszy magazynek.

Jedyny minus - tylko low capy i do tego ciezko dostepne.

A lipola wsadzilem tego samego co do mp7 - dualsky 7,4V 850 mAh.

Spokojnie wystarczy.

Teoretycznie mozna tam wcisnac trzy ogniwa - tylko trzeba by bylo lipolca rozlozyc tak zeby byl podzielony - podobnie jak w kolbie SF do m4.

 

No to teraz mnie zaraziłeś likwidacją przedniego chwytu, choć trochę o tym myślałem ale bez większego przekonania...

Ciekawi mnie tylko jak rozwiązałeś kwestę dostępu do baterii...

 

Bardzo prosto.

Z przodu masz pin.

Wyjmujesz go - i cala przednia klapka z dziurka na lufe odchodzi. Jedyny problem to wcisnac przez body deansa - musialem go drumlem odchudzic.

Tak to wyglada:

IMG_4784.jpg

 

IMG_4786.jpg

 

IMG_4787.jpg

 

IMG_4788.jpg

 

IMG_4789.jpg

 

Ostatni pic - zamontowany boczny ris. Tak wzielem tego risa z boku i zamontowalem u góry.

Nie widze zastaosowania dla laserow w asg a latarka do tego mi zbedna.

 

A i jeszcze jedno - po usunieciu czarnej oslonki na lufe - przydaje sie z przodu wlozyc na lufe taki misiezny element z stabilizowania lufy w hopie bo inaczej lufa sie kladzie i nie jest centralnie na srodku.

Edited by Kocur666
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pobiegałem sobie z malenstwem wczoraj i mam pare uwag jak kogos interesuje:

- Niesamowicie lekka replika - i fajnie sie ja nosi w tej kaburze. Lekko przeszadza długi magazynek przy kucaniu - ale mysle ze lekka modyfikacja mocowania (troche wyzej) i bedzie swietnie.

- Kolimator przy strzelaniu jedna reka - zupelnie nie pasuje bo nie mozna wstrzelic sie dobrze zeby widziec kropke ... bez kolby koli odpada jak dla mnie.

- To ze lufa jest nizej - powoduje ze celowanie po lufie jest utrudnione - naturalnie strzela sie celujac metr nad celem.

-W stocku silnik troche za maly rof. Guma stockowa do wymiany (guarder ktory kupilem nie pasowal wiec musze poszukac gumki z odpowiednim kolnierzem i twardszej od guardera przezroczystego. GG albo systeme ?

- Jeden low to za malo ... a nigdzie aktualnie nie ma magow :/

- Jak kupie magi to jednego przerobie na hicapa ... na typowe sianie.

- Da rade isc z augiem w prawej rece (bo ma srodek ciezkosci na rekojesci) i z malenstwem w prawej. Wazy niewiele wiecej niz metalowy pistolet. Tylko odrobine przewaza na front.

- Lipo 800mAh 7,4 v dal rade przy 5 stopniach celsjusza, czego nie mozna powiedziec o stockowej gumce bo poki nie zrobilo sie cieplej zwyczajnie nie podkrecala.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

GG zielony sprawdza sie znakomicie.

Musialem troche podmodowac komore - bo wymagala troche pracy ale teraz dziala swietnie - regulacja kreci sie naprawde ciezko 9bez srubokreta nie da sie przekrecic) wiec sama sie nie rozreguluje. Podreca ladnie i z 320 fps - sieje fajnie.

Problemem byl tylko jeden low cap - szybko sie konczy a potem jest lipa ... Dlatego kupilem sobie jednego lowa - jedyny dostepny w polsce ! ;) I jednego hicapa do M3A1 - dokladnie tego:

http://deltashop.pl/p/494/7466/magazynek-hi-cap-450-kulek-do-replik-typu-m3a1.html

Jest metalowy - za dlugi i za waski ... ale od czego sa kombinerki i mlotek.

Aktualnie pasuje idealnie - tylko wsypywac kulkasy musze szybkoladowarka bo jest przeswit raptem 7 mm na wsyp kulek.

Mocowanie - calkiem ladnie wyszlo.

Przod - paskudny bo musialem usunac tylna blaszke i odwrocic przod z tylem (zeby zrobic mocowanie ja w orginalnym magu).

Ale koniec koncem - udalo mi sie sprawic ze siedzi sztywno i mam hicapa na 450 kulek.

Troche dluzszy mag - ale do przezycia.

 

Stwierdzam ze to jest jedna z najfajniejszych replik jakie mialem.

Zupelnie jej sie nie czuje na klacie. Jako backup i na blisko - genialna.

Teraz mysle czy nie wladowac lipolca 11.1 skoro mam hicapa...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam i w końcu mam to cudo wykonanie jak dla mnie bez zarzutów, Komorę już zmieniona na element czerwona działo o niebo lepiej wymagała poprawy kosmetycznej by się mieściła tj. wycięcia kawałka by dolegała do gb. Po doszczelnieniu kultura pracy jak dla mnie ekstra widziałem w necie adapter do tłumik to może być ciekawa alternatywa i jak zrobić kolę od m4. Ale z kolbą to już nie ten sam brzydak

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja po zrobieniu na 250 fps ale z rofem pod 30k/s - stwierdzielem ze jest problem z podawaniem i wrocilem do 320 z 22 k/s

Wole jednak pewnosc ze kulka poleci niz wiekszy rof i problemy.

Teoretycznie daloby sie nad tym popracowac - ale powyzej pewnego rofu magazynki nie sa pewne i podawanie nie jest 100 % pewne.

Zastanawia mnie jak oceniasz dzialanie komory ... Z moich obserwacji wynika ze poprawy nigdy nie ma - chyba ze stockowa jest zrypana.

Link to post
Share on other sites

Stock komora nie działa w ogóle nawet jak wymieni się dystanser. Ja założyłem czerwona element i podkręca normalnie ale trzeba przerobi klapkę by można ją regulować.Wywaliłem sprężynkę odbojowa i przedłużyłem prowadnice klapki by dalej się odsuwała i jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Stock komora dziala jak sie ja naprawi - u mnie byl blednie zamontowany ten okragly element - nie byl wpasowany w komore - tylko zamocowany jakby na niej a nie w niej. Przez to mocowanie bylo slabe i puscilo.

Ale troche zabawy z pilnikiem i chodzi teraz pewnie i ciezko - tak ze hop sie ladnie ustawia.

 

Udalo mi sie w przod zamontowac pakiet lipo 11,1 800 mah :)

Z silnikiem tornado zrobila sie porzadna kosiarka... plus mosfet z tylu gearboxa - tuz za nim jest fajne puste miejsce.

 

Jako boczna sprawuje sie znakomicie. Przy szturmie na okopy czy budynki jest niezastąpiona.

W gestych krzakach na blisko tez.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja kupilem jeden mid (wiec mam dwa) a normalnie biegam z hicapem przerobionym z maga do innej repliki.

 

Tez wrzucilem mosfet, do tego kable skróciłem i ... zrobiłem sobie lipola 11,1 800 mAh który mieści się z przodu - dookoła lufy. Dwa pakiety są nad lufa, jeden pod. Trochę lutowania było - ale teraz to jest przesadzona kosiarka (silnik tornado).

300 fps i rpsy na poziomie nie wiem - 30 k/s ?

Nakręcenie hicapa starcza na 3 sk ognia a potem trzeba znowu kręcić ... dlatego musze zacząć nosić medy.

 

Ostatnio główna replika mi padła więc biegałem tylko z spektrą. Całkiem miło było - ale oczywiście tylko na dystans do 30-40 m - potem ciezko cokolwiek trafić (krótka lufa odpadła mi gdzieś muszka - teraz wkreciłem tam śrubkę ).

No i rzeczywiście przy strzelaniu jest efekt EBB - rzuca nią okrutnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jeżeli bycie rekonstruktorem byłoby po jednej stronie skali. Ja byłbym po drugiej. W kierunku armii WAAAAGGGH i orków z WH40k.

Stąd co jest w ostrej mało mnie interere :)

Tłumik mam zamontowany na 3 śruby. Ogólnie moje FC-SMG bardzo mało podobne jest nawet do asgowej kopii :)

Ale pięknie sieje jako boczniak.

Nawet mechaniczny celownik mam z 2 śrubek ...

Lipol w froncie, 350 fps, lufa 23 cm. Rof na poziomie kosiarki i hicap zrobiony młotkiem z magazynka od zupelnie innej reliki.

Ale bardzo skuteczne maleństwo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...