Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś miał już odczynienia z replika sprzedawaną przez gunfire pod nazwa FC-SMG firmy ForceCore. W opisie wynika, że posiada ona gearbox v3 i wygląda podobnie jak replika ECHO1 RDPS.Więc teoretycznie powinna mieć komorę od m4.A w ogóle to replika włoskiego pistoletu maszynowego SITES SpA. Tu krótka recenzja ECHO 1RDPS https://www.youtube.com/watch?v=2UM-Lf3HVg4

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Kupiłem i odesłałem. Co jest plusem:

- całkiem ładny plastik, serio;

- GB v3!

- naprawdę niska waga, o wiele lepiej rozłożona niż w mp5k (które jest od tego mutanta cięższe nawet w wersji od galaxy);

- możliwość łatwego dodania risa pod optykę;

- możliwość łatwego puszczenia kabli do puszki bateryjnej i wywalenia stockowego chwytu na batkę;

- ogółem ergonomia, obsługiwać go można spokojnie jedną ręką.

 

Minusy:

- zaślepka korpusu i zaślepka lufy ze świecącego się plastiku, grubości ćwierć milimetra. Dodatkowo zaślepka korpusu (ta z tyłu) odstaje, lekko klekocze i sama wypada przy lekkim nawet wciśnięciu szczerbinki, mnie odpadła przy wyciąganiu z pudła i miałem problemy, by ją znaleźć;

- spore luzy rączki przeładowania (prawdopodobnie wina zdekompletowanej śrubki i nakrętki) i zablokowana osłona wyrzutnika łusek, przez co nie mogłem dostać się do hopka;

- wszechobecny plastik, z plastiku jest prawie wszystko, nawet zatrzask klapki w rączce, która mieści batkę (miałem wrażenie, jakby miał się połamać po kilku otwarciach);

- selektor, zabezpieczenie i zwalniacz maga to po jednej stronie odlewy-atrapy, części korpusu, co wygląda koszmarnie;

- brak magów w PL, no i brak hi capów w ogóle.

 

Jak na 400 zł - nie jest źle, jeżeli ktoś szuka czegoś z V3 i ma mocno ograniczony budżet. Ja wolałem sobie kilka stówek dołożyć i wziąć na niedzielne jebanki coś bardziej odpornego z zewnątrz :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jako, że zaczynam tuningować mojego SWD, a klamka niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem poniżej 50, a powyżej 30 metrów - kupiłem SMG znów. W rozmowie telefonicznej zaznaczyłem, że szukam egzemplarza bez mankamentów opisanych powyżej (brakujacych srubek, luzów itp). Zaślepki sobie w najgorszym wypadku dorobię.

Czekam na paczkę i zdam relację, tym razem robiąc jakieś fotki jak się uda.

Link to post
Share on other sites

Czekam na Twoją relacj Lesio, bo mam dylemat między tym SMG a MP7.

 

Z tych dwóch brałbym smg, jeżeli nie zamierzasz dużo strzelać i ma być to boczniak do snajpy jak u mnie - bo w Polszy magów niet.

 

MP7, jeżeli myślisz o tym AEP, jest bardzo słabo wykonane zewnętrznie i ma naprawdę śmieszne fpsy...

Link to post
Share on other sites

Do snajpy akurat nie. Ogólnie jako boczniak, bądź na cqb za nieduże pieniądze.

Nie ma już magów? Gunfire chyba miało. Niby w opisie jest odnośnik do nie istniejących magazynków.

No i właśnie taki dylemat, czy brać jakiegoś boczniaka od Cymy, bądź DE, czy SMG lub MP7 od Wella, co ludzie go nawet chwalą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem tego "brzydala" jakieś 3 miesiące temu na GF (cena zakupu 360zł), dostałem kompletny, nic nie brakowało.

Po otwarciu pudła wizualnie ma się wrażenie że korpus repliki jest metalowy, dopiero po "zmacaniu" okazuje się że to jednak tworzywo (zresztą na strzelankach ludzie którzy widzieli ją po raz pierwszy pytali "czy to metalowe?")

Zaślepkę z tyłu korpusu lepiej od razu jakoś dodatkowo przymocować, lub zostawić w domu, ja swoją zgubiłem na drugiej strzelance...Klapka zasłaniająca okno wyrzutu łusek jest przykręcona do dźwigni przeładowania jedną śrubką, która lubi się odkręcać, wystarczy dokręcić i zabezpieczyć kroplą kleju.

Sam korpus jest raczej odporny, jedynie chwyt przedni wygląda na mniej solidny, ale jak na razie ma się dobrze.

Gearbox to v3, ale głowica cylindra jest nietypowa, mianowicie dysza nie jest umieszczona w osi cylindra, ale przesunięta w dół, przez co standardowa głowica cylindra nie będzie pasować. Komora hu jest typu M4/16, z tym że nie ma przekładni, kręci się tym samym kółkiem na którym jest krzywka.

Kupiłem to smg jako boczniak na zimę (usp compact gbb nie daje rady) oraz do cqb i jak na razie nie żałuję, standardowo zmieniłem gumkę hu i w planie zmiana silnika żeby zwiększyć szybkostrzelność, zasięg i celność jak na tak krótką lufę całkiem przyzwoite. Duży minus że zrobił się problem z magami - były na Cytadeli, kupiłem dwa i to był błąd, trzeba było kupić więcej bo nie ma ich teraz nigdzie

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wywalić zamek - w sensie bo przeszkadzałby w celowaniu po zamontowaniu optyki, czy chcesz dłuższą szynę tam umiejscowić? Bo jak patrzę na zdjęcia, to taka mała szyna powinna się chyba zmieścić.

 

Najbardziej zależałoby mi na możliwości pełnego ruchu zamka.

 

Jest tam jakiś gwint na lufie/jest możliwość wstawienia gwintu? Bo patrząc po zdjęciach, to jakoś dziwnie to tam z przodu wygląda.

 

EDIT: No i słyszałem, że silnik jest całkiem lipny. Czy miał ktoś może porównanie z silnikiem boyi? Wiem, że boyi też są dosyć słabe, ale mam akurat jeden taki, i myślę, że ewentualnie bym taki wstawił gdyby miał zwiększyć rof.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...