Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężynowa baza pod karabin wyborowy- co wybrać?


Recommended Posts

Może się mylę, ale 520 fps, chyba nie da ci skutecznego zasięgu 80 m. tym bardziej, że po kilku grach będziesz miał realnie poniżej 500 fps.

Znajomi mają zdaje się Specne z około 450fps, a osiągają około 70m skutecznego (i sam byłem świadkiem takiego trafienia). Dobra lufa, guma, komora i szczelność i można osiągnąć wiele z niewielu fpsów.

Natomiast co do kłótni nt. kosztow. W snajperstwie nie widzę miejsca na półśrodki. Snajper czy strzelec wyborowy musi być celny i dalekosiężny. Jak ktoś uważa, że 50 metrów skutecznego zasięgu to snajperstwo to chyba nigdy nie widział dopieszczonego elektryka za 400zł, bo takie repliki osiągną 50 metrów skutecznego zasięgu jeśli tylko o nie zadbać. Dodatkowo będą miały ogień ciągły. Półśrodki w snajperstwie sprawiają, że jest się na poziomie średniej czy troche lepszej klasy AEGów. Czy to ma sens? Wg mnie nie bardzo. Osiągnięcie przewagi nad AEGami kosztuje. Ende.

Link to post
Share on other sites
Jak ktoś uważa, że 50 metrów skutecznego zasięgu to snajperstwo...

Tylko, że ja nigdzie nie twierdziłem, ze wystarczy 50 m. Za to twierdziłem, że za relatywnie małe pieniądze, przy własnym nakładzie pracy uzyskałem 80 - 100m przy 650 - 700 fps. A replika jeszcze miała potencjał do doskonalenia.

 

Znajomi mają zdaje się Specne z około 450fps, a osiągają około 70m skutecznego (i sam byłem świadkiem takiego trafienia). Dobra lufa, guma, komora i szczelność i można osiągnąć wiele z niewielu fpsów.

Tu się zgodzę w 100% - tak też może być. Tylko pamiętajmy, że w tym konkretnym przypadku chodzi o kryterium ceny.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że ja nigdzie nie twierdziłem, ze wystarczy 50 m. Za to twierdziłem, że za relatywnie małe pieniądze, przy własnym nakładzie pracy uzyskałem 80 - 100m przy 650 - 700 fps. A replika jeszcze miała potencjał do doskonalenia.

Nie pisałem, że Ty tak twierdziłeś. Odnosiłem się jedynie do całości dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Uspokój się Kolego, bo Ci żyłka pęknie i sie jeszcze przekręcisz, a nie warto z tak błachego powodu. Spójrz jeszcze raz na mój post. Co widać po "niewielu fpsów"? Jest tam przejście do kolejnej linii ("enter") czyli akapit (wybacz brak wcięcia, ale na forum jest to problematyczne) czyli zaczynam nową myśl. Ergo pierwszy akapit odnosił się do Twojej wypowiedzi, którą zacytowałem, a drugi był już o czym innym. Myślałem, że odpowiednio to zaznaczyłem wstawiająć "enter" i pisząc "natomiast". Jak widać się myliłem. Zapamiętam sobie i na przyszłość, dla Twojej wygody, gdy będę się zwracał do Ciebie będę wyraźnie zaznaczał kiedy rozpoczynam nową myśl.

Link to post
Share on other sites

Brutus, jeśli robisz niedrogie i dobre części do snajperek, to jestem pewien że możesz na tym zarobić. Na pewno znajdą się amatorzy dobrej jakości części za niewielkie pieniądze.

 

Podawanie ceny tuningu z dopiskiem "sam wyprodukowałem mocniejsze bebechy na frazarce CNC" jest... no, powiedzmy że mało miarodajne.

 

Ad meritum - niestety muszę zgodzic się z przedmówcami. Jakiś rok temu liczyłem koszt najtańszej, brzydkiej snajperki która ma szanse miec ponad 85m zasięgu skutecznego - wyszło mi ok. 1500zł, idąc już na pewne kompromisy, serwisując wszystko samemu i poświęcając na to dużo czasu. Przemyślałem temat i odpuściłem. Za 1500zł mam aega który po wyjęciu z pudła ma 60m skutecznego zasięgu, a po samej zmianie gumki i doszczelnieniu - zmierzone 70.

 

Jeśli mimo to chcesz powoli budowac snajperkę - najtaniej wychodzą SWD.

Link to post
Share on other sites
Brutus, jeśli robisz niedrogie i dobre części do snajperek, to jestem pewien że możesz na tym zarobić. Na pewno znajdą się amatorzy dobrej jakości części za niewielkie pieniądze.

 

Ja nie chcę na tym zarabiać, mam dobrą pracę. Robiłem to z ciekawości czy dam radę :icon_smile: Takie dorabianie jest interesujące ze względu na kombinowanie z dopasowaniem poszczególnych elementów itp. Nie wystarcza tylko odwzorowanie oryginału ale w lepszym materiale. Musiałem przeprojektować całkiem tłok pod inną sprężynę, szukałem różnych materiałów itp. poskutkowało to tym, że mając zestaw różnych tłoków i dwie sprężyny mogłem składać całość stopniując moc repliki co ok 100 fps w zakresie 400 - 700 fps :icon_smile:

Edited by BrutusPL
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...