Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kapryśna emka G&P


Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów. Mam ciekawy problem który na 99,99% nie był jeszcze poruszony. Od dwóch dni podkładkuje gearbox v2 od G&P...zębatki chodzą pięknie, zakręcone palcem robią około 10 obrotów praktycznie bez dźwięku (gearbox złapany na 3 śruby). Niby wszystko jest ok ale po podłączeniu silnika powstaje jakiś błąd w zazębianiu się silnika i zębatki silnikowej co skutkuje pięknym wyciem i grzaniem się silnika...próbowałem już chyba każdego ustawienia silnika i zębatki silnikowej bez skutku...jakieś porady ?

Edited by erdy
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem, ale w emce składaku. Sam gearbox, zębatki chwyt, silnik i pracuje ładnie.Po złożeniu w całość wyje. Jak rozwiąże problem dam znać

Chwyt jakiś standardowy, czy zmieniany? Może się zdarzyć, że w niektórych chwytach (np. G27 Elementa) silnik będzie pod innym kątem niż normalnie i po prostu nie będzie się dało go prawidłowo ustawić.

Link to post
Share on other sites

Chwyt jest całkiem standardowy ( jakiś chiński). Tak jak napissałem wczesniej gearbox z zębatkami chwytem i slinikiem pracuje prawidłowo. Po złożeniu w załość tj. Gearbox w body z wszystkimi częściami, pracuje według mnie tragicznie.

 

Składam repliki od wielu lat i w zasadzie zawsze odrazu wiedziałem co jet nie tak w takim przypadku. Teraz jestem już po zmianie trzech silników i 2 zębatek silnikowych. Pozostaje kwestia innego chwytu i body. Szkielet gearboxa napewno jest ok bo wcześnie działał bez zarzutu i jest to G&G. Czyli nie żaden chińczyk.

Link to post
Share on other sites

A może spróbuj z innym chwytem, bo wiciok może mieć jednak rację - GB ma tylko jedno możliwe ustawienie w szkielecie, z powodu pinów. Chwyt natomiast dopasowuje się do body i GB.

Więc może ustawiać się (i silnik jednocześnie) pod innym kątem niż kiedy przykręcasz do samego GB.

 

Można też spróbować zmienić podkładkowanie, żeby zmienić wysokość zębatki silnikowej w stosunku do silnika, lub lepiej - popróbować regulacji wysokości silnika w chwycie.

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...