Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanie AK Cymy-CM.520, 521 ,522 ,28 ,37 ,31


Recommended Posts

1. Z zewnątrz wyglądają jak zabawki, luzy na kolbach, szczególnie tych ruchomych.

2. Bieda w każdej, szczególnie w tych, które mają granatowo/niebieskie korpusy.

3. GB są naprawdę dobre i niezawodne, jeżeli nie planuje się tuningu.

4. Średnie w każdym, poza tym - losowe, bo to chinol.

5. serio?

6. serio?

 

odsyłam do poczytania tematów dla zielonych.

 

ps. lepszy wybór to mp5k od galaxy.

Link to post
Share on other sites

Zależy gdzie... W tym kraju strzela się kilkanaście tysiecy ludzi i o ile da się powiedzieć coś o bardziej "cywilizowanych" środowiskach (choć i tu są duże rozstrzały co do zasad i ich przestrzegania), to w przypadku lokalnych środowisk, jakiś grup pejsbukowych, czy strzelań robionych przez pojedyńcze drużyny, to zasady (a czasami brak zasad) odnośnie fpsów w cqb są trudne do powiedzenia z palca. Najpopularniejsze limity to około 350/360 fpsów, często z drobną tolerancją. Widziałem też limit do 400 i brak limitów (albo do cqb, albo w ogóle żadnych).

BTW Większość sklepów zrobi ci downgrade za darmo.

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę się jeszcze dołączyc, to ja ci proponuję zypełnie inną opcje, mianowicie cm.035. Widywałem na przecenach po naprawde 400 zł. Bez kosztuje ok 480 zł. Sam jestem posiadaczem takiej repliki i jestem mega zadowolony (jak na hińczyka za 400 zł). od roku wywaliłem ok 15k kulek i nic... nic się nie różni od momentu gdy go kupiłem. Jeśli byłbyś zainteresowany, to właśnie moja cymka leci na sell, jak coś to pisz.

polecam serdecznie.

Adam

Link to post
Share on other sites

Chyba nie. Ja sam posiadam i sprawdzałem s czego jest wykonana ta replika. jedyne znalowe części to blok gazowy i jeśli dobrze pamiętam to podstawa szczerbinki, muszka, tłumik płomienia oraz różne pierdółki, Kolba, body i pokrywa zamka są ze stali. Co do abs-u to chwyt pistoletowy troche skrzypi a okładziny, może na tyle dobre mi się trafiły, że paru kolegów, co prawda zielonych, nawet nie pomyślało o tym że to plastik, ani nie skrzypią ani się nie gnom. Co do porównania z rk, to mogę te replike porówna tylko do rk10, które kupił kuzyn. Wygląda to przy mojej cymce żałośnie, mimo że ja dałem 400 a on 530. Moja cymka niesie skutecznie na ok. 55 m a jego boyec na zaledwie 35-40. Ja mam tylko 330 fps a on 390. Ja dostałem piękny egzemplarz, nic (o dziwo!) się nie ruszało, a jemu jakiś pijany hińczyk tak to poskładał że nawet jak to wyjaśnili krakmani, nie było bezpiecznika. U niego kolba po 2 szczelankach po prostu przestała się blokowac w odpowiednim położeniu. A zewnętrznie moja cyma po prostu wyglaąda lepiej. Ma ładny gładki ,lekko matowy kolor, a u niego wygląda to tak jakby malowane to było pędzlem, farbom zmieszaną z piaskiem w proporcji 2:1. Drewna u niego mają brzydszy odcień niż moje plastiki. Co do osiągów ja mam co prawda gume zieloną od g&g a on stok, ale ja mimo krótszej lufy, mniejszych fpsów o 60 i tak jestem skuteczniejszy. Jedyne co ma lepsze jego rk to magazynek bo mój jest rzeczywiście z hińskiego plastiku.... ale halo!! ta replika kosztowała 400 zł a mag kosztuje 30 ( mowie o standardowym hi-capie). więc może jestem na tyle szczęściarzem że trafiłem na niedożywionego azjatę, który pomylił body z body z wyższego modelu a okładziny dodatkowo wzmocnił- tak by to wypadało wobec twojego hejtu. Uważam, że jesli nie ma na cm040 to 035 jest niesamowite. A teraz tak całkiem na poważnie- jak nie masz hajsu i trafi ci się odpowiednia przecena to bierz kolego 035, 028 przy tym jest jak zabawka. I zaznaczam, że może jestem na tyle szczęściarzem, że trafiłem na taki egzemplarz. Zaznaczam też, że porównywałem cm035 i RK10, nie wiem dokładnie jak to wygląda w porównaniu z rk01, lecz wydaje mi sie, że to jest niższy model od rk10, lecz przyznaje się, ze nie macałem rk01. i jeszcze dwie rzeczy! Pierwsza to zdecydowanie zamek. Zamek hyba we wszystkich rk cofa się do prawie końca, lecz lata niemiłośiernie, i sprawia wrażenie, jakby miał się za chwile rozwalic. W cymie cofa się niestety tylko o jakieś 6-7 cm, ale siedzi bardzo solidnie. A przeciesz w aegach i tak to suwadło nie spełnia żadnej funkcji więc nie ma po co się cofac do końca. Druga rzecz to akcja na spuście. W cymie jest dłuższa droga spustu, dzięki czemumożna powoli wciskając spust,czekac na odpowiedni moment, a w rk tylko lekko drgnie spust i zaczyna strzelac. W dodatku dźwięk cymy jest przyjemny i słychac pojedyncze wystrzały głośno i przyjemnie, a wrk odgłos przypomina odkurzacz mojej babci z lat 80'. Więc nie rozumiem twojej reakcji na moja propozycje. Jeśli nie masz większego budżetu niż to magiczne 450 ( jeśli się nie mylę tyle właśnie kosztuję podane przez kolege repliki) to jak znajdziesz te cymke to ją bierz.

Link to post
Share on other sites

Może na tyle trafiłem w replike, aleja se zawsze chwaliłem. Co do ortografa to przy takim tekscie jak się wyprodukowałem o się mógł zdarzyc. Może lepiej dożywiony chińczyk mi ją poskładał albo co... W porównaniu z replikami które on podał to wcale nie wiem czy nie lepszą opcjom nie byłaby 035.

Link to post
Share on other sites
Może na tyle trafiłem w replike, aleja se zawsze chwaliłem. Co do ortografa to przy takim tekscie jak się wyprodukowałem o się mógł zdarzyc. Może lepiej dożywiony chińczyk mi ją poskładał albo co... W porównaniu z replikami które on podał to wcale nie wiem czy nie lepszą opcjom nie byłaby 035.

Oczywiście, złożył ci na częściach jakich Cyma w ogóle nie robi. Nie ma kałasza tej firmy, w standardzie TM, z stalowym korpusem.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem i body i blok gazowy rzeczywiście są ze znalu. Lecz pokrywa zamka, zamek, kolba, ucho na zawieszenie taktyczne,szczerbinka, podstawa szczerbinki,lufa zewnętrzna, zatrzask kolby są ze stali. Sorry za to, że się upierałem przy tym że to full steel, lecz sprawdzałem to dobry rok temu. A ja doradzałem chłopakowi, w porównaniu z tymi replikami co podał. Tam nie pisze nawet że to zawiera stal a kosztuje 30 zł mniej niż 035 (porównuje z cm037). W cenie 480 zł bez żadnych przecen otrzymujemy replikę z większością części stalowych, moim zdaniem wyglądającą bardzo dobrze i co najważniejsze dobrze działającą. W porównaniu z którąkolwiek z replik wymienionych przez kolegę, uważam że bije je na głowę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Mam od 4 miesięcy replikę RK-10 od boya.Na początku wszystko było fajnie wszystko dobrze spasowane.Osiągi 390 fps i zasięg 50 m i kulka leciała prosto.Po drugim meczu i 500 kulkach coś zaczęło się psuć.i tu będę wyliczać co się stało:

1.Kulka zaczęła lecieć na lewo.

2.Zasięg spadł o dobre 20 m

3.Miała 360 Fps

4 Kolba chodziła bardzo ciężko a czasem się nie domykała.Przy tym przeraźliwie skrzypiała i nie pomagało oliwienie.

5.Bateria nie ciągła dużej niż 400.

6.Silnik się odkręcił

7.Szczerbinka lata jak ptak.

8.Blokada górnej okładziny lata tak samo

9.Podstawa muszki ma luzy.

10.Wystarczy za mocno kliknąć a sprężyna zamka jest super miękka.

11.Szczerbinki nie mogę wyregulować(może to być wada tylko w moim egzemplarzu)

12.Magazynek przycina przewody kiedy się go wpina.

13.Przycisk od otwierania kolby chodzi płytko i nie wiadomo kiedy jest wciśnięty.

I teraz czas na plusy:

1.Nic nie lata (do czasu)

2.Ładne drewna

3.Fajny pasek dodawany w gratisie(!)

I tu tyle plusów.

Musiałem później oddać go do serwisu bo odpadła mi kolba i kulka leciała w lewo.

W serwisie dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy:

-Zapomniano jednej części.

-Dano mi złą ładowarkę w pakiecie.

-Silnik miałem nie dokręcony.

-Gumkę hop up mi wymieniono.

-kolbę mi wymieniono

Po serwisie replika działała przez jeden mecz i ZNOWU się coś popsuło.

Przestała strzelać i planuje ją oddać do serwisu i jak najszybciej sprzedać

Piszę tylko o tym jednym egzemplarzu. Wewnętrznie pewnie jest to samo co rk01 a i body jest podobne. i co z tego że stal jeśli jest po prostu gorsze niż w cymie. Uważam że była to najgorsza możliwa inwestycja za te pieniądze.

pozdrawiam i koledze odradzam wszelkie boyce.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy post i rejestracja dzisiaj :v

 

No to jedziemy:

Ad. 1 Bardzo dziwne.

Ad. 2/3 Tak nagle ubiła się sprężyna?

Ad. 4 Na moje to powinna być luźniejsza, ale co ja tam wiem.

Ad. 5 Stockowe akumulatory takie są, więc żadna wada.

Ad. 6 To trzeba było dokręcić i dać trochę kleju do gwintów.

Ad. 7 Również bardzo dziwne.

Ad. 8 ^UP

Ad. 9 A nie powinna.

Ad. 10 W co kliknąć?

Ad. 11 To ciekawe, próbował Pan włączyć i wyłączyć? :icon_lol:

Ad. 12 To ułóż te przewody wyżej :icon_rolleyes:

Ad. 13 lel :teethh:

 

Podsumowując: video, or didn't happen.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam od 4 miesięcy replikę RK-10 od boya.Na początku wszystko było fajnie wszystko dobrze spasowane.Osiągi 390 fps i zasięg 50 m i kulka leciała prosto.Po drugim meczu i 500 kulkach coś zaczęło się psuć.i tu będę wyliczać co się stało:

1.Kulka zaczęła lecieć na lewo.

2.Zasięg spadł o dobre 20 m

3.Miała 360 Fps

4 Kolba chodziła bardzo ciężko a czasem się nie domykała.Przy tym przeraźliwie skrzypiała i nie pomagało oliwienie.

5.Bateria nie ciągła dużej niż 400.

6.Silnik się odkręcił

7.Szczerbinka lata jak ptak.

8.Blokada górnej okładziny lata tak samo

9.Podstawa muszki ma luzy.

10.Wystarczy za mocno kliknąć a sprężyna zamka jest super miękka.

11.Szczerbinki nie mogę wyregulować(może to być wada tylko w moim egzemplarzu)

12.Magazynek przycina przewody kiedy się go wpina.

13.Przycisk od otwierania kolby chodzi płytko i nie wiadomo kiedy jest wciśnięty.

I teraz czas na plusy:

1.Nic nie lata (do czasu)

2.Ładne drewna

3.Fajny pasek dodawany w gratisie(!)

I tu tyle plusów.

Musiałem później oddać go do serwisu bo odpadła mi kolba i kulka leciała w lewo.

W serwisie dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy:

-Zapomniano jednej części.

-Dano mi złą ładowarkę w pakiecie.

-Silnik miałem nie dokręcony.

-Gumkę hop up mi wymieniono.

-kolbę mi wymieniono

Po serwisie replika działała przez jeden mecz i ZNOWU się coś popsuło.

Przestała strzelać i planuje ją oddać do serwisu i jak najszybciej sprzedać

Piszę tylko o tym jednym egzemplarzu. Wewnętrznie pewnie jest to samo co rk01 a i body jest podobne. i co z tego że stal jeśli jest po prostu gorsze niż w cymie. Uważam że była to najgorsza możliwa inwestycja za te pieniądze.

pozdrawiam i koledze odradzam wszelkie boyce.

 

maxresdefault.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wkońcu po wielu trudach udało mi się naprawić całe RK10.Zmieniono w nim muszke wszystko dokręcono wymieniono nawet dwie zębatki w gb i oddano mi replike.Replika strzela bardzo ładnie i kulka leci prosto.Muszke trzeba było wymienić bo był zacięty.Kolba jest cała ok.Myślę aby go sprzedać za 470 zł i kupić CM 040.Teraz działa jak należy.Wine należy zwalić nie na wykonanie tylko na robotników którzy to składają.Moja osobista tej repliki to 7/10.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...