Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie


Recommended Posts

Ochraniacze na kolana warto mieć choćby po to, żeby móc sobie przyklęknąć na szyszkach, korzeniach, kamieniach itd. "Awaria" kolana to jedna z najbardziej wrednych przypadłości, w człowieku wiele można naprawić, ale z kolanami są zawsze największe problemy.

Link to post
Share on other sites

Ja używam czarnych rękawic roboczych kupionych w Castoramie. Są grube, wygodne i dają radę a cena to chyba ze 27zł.

Większość "niedzielnych" graczy i tak boi się ubrudzić i klękanie lub czołganie jest dla nich beee.

Dla twojego bezpieczeństwa potrzebujesz na początek:

a) ochrony oczu

b) wysokich butów

c) maska na zęby

d) rękawice

Maska jednak najlepsza jest siatkowa ze względu na przewiewność. Innych nie ma co brać. Sam zobaczysz, że podczas imprezy potrafi ociekać wodą z naszego oddechu. Pomyśl co się dzieje przy bardziej zakrytych wynalazkach.

Link to post
Share on other sites

Jakiekolwiek tak naprawdę. Zależy ile masz gotówki. Koniecznie z palcami. Swego czasu bdb były rękawice BW, ale ostatnio chyba się skończyły. Zobacz http://armyworld.pl/pol_m_ODZIEZ-WOJSKOWA_Rekawice-385.html

Ja używam Strykerów Condora i naprawdę dają radę. Mechanixów nie miałem więc nie będę się wypowiadał, chociaż mam wrażenie, że sporo w nich kosztuje metka...

Link to post
Share on other sites

1. Czapka Luftwaffe jest tania i wygoda.

2. Lekka "zielona" szalo kominiarka będzie lepszym rozwiązaniem, również estetycznym.

3. Do "czystego" lasu ochraniacze są raczej zbędne, a te ochraniacze które wymieniłeś rozpadną się po dwóch strzelankach.

4. Mechanixy to takie wygodne szmatki. Jeżeli chcesz coś co Ci rzeczywiście ręce będzie chronić to polecam szwajcarskie rękawice policyjne.

 

Pamiętaj, że demobil wygląda i działa lepiej niż chiński szpej.

Lektura: http://wmasg.pl/pl/a...les/show/627375 , http://wmasg.pl/pl/a...ht=szwajcarskie

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Nowe mechanixy szybko się rozpruwają, a o zapięciu na velcro szkoda gadać. Jak ktoś chce rękawice, których nie będzie musiał zmieniać co pół roku (dobra, 9 miesięcy) to niech nie idzie w tę stronę. Bezpieczniej byłoby rękawice pilotów US Army z demobilu, które dorwiesz za 30zł. Ja osobiście zraziłem się do mechanixów.

 

Obecne mechanixy:

+ szpanerskie,

+ marka MECHANIX, więc szpan na dzielni,

+ uperprotacticoolsnajpermarinenavymarksmansealshootercostasasgigndeltaforce141.

 

- płacisz za markę,

- velcro szybko się wyrabia,

- w zasadzie przed niczym nie chronią (w cenie miśnixów znalazłem camelbak maxgrip, w których bez obaw o ręce przenoszę kaktusy - nienawidzę ich [kaktusów]),

- nie zniosą trudów intensywnego użytkowania,

- w ogródku też się niespecjalnie sprawdzą.

 

Poza tym preferuję rękawiczki za nadgarstek :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Widzę, że chcesz oszczędzić na wszystkim, to tylko przypomnę o ochronie oczu. Mam nadzieję, że masz porządne okulary, z wszelkimi atestami.

 

Nie jakieś śmieszne podróby z taiwanguna, tylko okulary spełniające normy, które nie rozpadną się po kontakcie z kulką.

 

 

Takie rękawice BW kupiłem za 8zł na allegro jakieś pół roku temu. W sumie, jak dla mnie, rękawce w lesie są zbędne. A raczej "nie niezbędne". Raz zdarzyło mi się oberwać w palec i bolało jak diabli, ale przechodzi szybko. No i należy omijać pokrzywy. Rękawice noszę w sumie tylko teraz, jak jest zimno.

 

Co do tego szala - maska stalker jest bezpieczniejsza. Taki szal zwiększy parowanie (bardziej niż stalker) + nie jest w 100% skuteczną ochroną zębów, a cenowo ten szal i stalker wychodzą podobnie.

Link to post
Share on other sites

Ja akurat używam podobnych rękawic, tylko ciut starsze bo oliwkowe, a nie w flecku. Nawet jak było +30 stopni. Zawszę wolałem mieć ochronę rąk szczególnie że często się kładę. Parę razy też ochroniły skórę moich rąk, przed skutkami wywrotki, albo innych mniej przyjemnych zdarzeń.

 

Czy są absolutnie niezbędne? Nie, ale bardziej niż warto takie coś mieć. :icon_smile:

Edited by Bardosos
Link to post
Share on other sites

Widzę, że temat zszedł na ochronę itd. To co od siebie mogę polecić na zęby to ochraniacze bokserskie :) Jak się dobrze uformuje to praktycznie nie przeszkadzają. Rękawiczki warto mieć też w lesie ;) Ochrona przed barszczem, pokrzywami itd nooo iiii piasek nie zostaje nam na łapie tylko rękawiczce. Hełm jak ma działać to głównie budynki, a jak wyglądać tooo..... Wg mnie najlepiej brać kapelusze albo czapki:)

 

Jeśli jesteś nieco bardziej zainteresowany tematem ochrony to rzuć okiem na filmik:

Link to post
Share on other sites

Małe sprostowanie - rękawiczki nie zawsze chronią przed barszczem. Jeżeli jest wysoka temperatura, to do barszczu sosnowskiego nie powinno zbliżać się na odległość 1 - 2 metrów. Drażniące estry unoszą się w powietrzu i można je "wdechnąć" lub z powietrza złapać na skórę.

 

Nie zmienia to faktu, że rękawiczki to przydatna rzecz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...