Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

DIY Kolba drewniana do Wintoreza (koer)


Recommended Posts

Witam

 

Jako że nabyłem replike Wintoreza od koera z plastikową, drewnopodobną kolbą od początku myslałem nad załatwieniem soebie do niej drewna. Po prześledzeniu paru tematów, zobaczeniu ze praktycznie w każdej replice różnych producentów sie ona różni sposobem montażu stwierdziłem że zlecę jakiemuś stolarzowi zrobienie własnej. Z racji braku czasu i wolnej gotówki, temat chwile przystopował aż przypadkiem pomyślałem o spróbowaniu zrobienia jej sam. Póki co jest jeszcze kompletnie nie gotowa, ale już nabiera kształtów takich, że sam osobiscie jestem z niej zadowolony, tym bardziej że nigdy nie robiłem niczego podobnego, a i moim warsztatem było mieszkanie w bloku z baaardzo ogarniczonymi narzędziami a raczej ich brakiem.

2e3dea156f4c4757_646_0_y_n_646.jpg

3b964f63ca827147_646_0_y_n_646.jpg

 

 

d847afa9edd533dc_646_0_y_n_646.jpg

 

 

86c49205207fb9ad_646_0_y_n_646.jpg

 

 

a935e5f673d7102e_646_0_y_n_646.jpg

 

 

4e0477ac60aeab0b_646_0_y_n_646.jpg

Edited by trex33
Link to post
Share on other sites

jeszcze jest duzo do zrobienia wbrew pozorom, montaż do repliki, dziure na silnik powiekszyc a przy okazji nie rozwalic chwytu, ogólnie papierem jeszcze przelecieć a już czasu brakuje. Poza tym stockowo batke mam w kolbie a tu raczej nie dam rady i nie bede sie zabierał za drążęnie tunelu wzdłuż na akumulator wiec trzeba bedzie przerobić kable żeby szły do tłumika tak jak to jest w wałkach tak więc poki co praktycznie sie zatrzymuje

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i dobra, wracamy do tematu. Niestety pomimo dość łatwego początku poźniej było tylko trudniej. Niestety, ale upchnąć silnik w tym chwycie było nie małym wyzwaniem, a że sklejkę dobrałem o grubosci 30mm nie ułatwiło sprawy. Nie wziąłem po uwage ze odlany plastik ma tam scianki na 1mm gruboscie na całej powierzchni i mimo tego jest dość wytrzymały. U mnie sprawa wyglądała gorzej, im dłużej drążyłem środek tym wiecej niepewności co do dalszych losów kolby nabierałem, apogeum nieszczęść było gdzy przy kolejnej próbie włożenia, pękła mi wzdłuż ;/ już miała lądować w śmietniku ale z pomocą przyszedł vikol. Nadal w śodku było za mało miejsca i im bardziej szlifowałem, zaczęły pojawiać sie dziury przelotowe, które dało sie jeszcze załatać ale nie to było głównym problemem. Mianowicie, scianki chwytu nie dość że były jak sitko, to do tego tak cienkie że pewnie gdybym spróbował to złamał bym je w palcach. Znajomy polecił mi żywice epoksydową, co średnio mnie satysfakcjonowało ale generalnie nie miałem już za wiele do stracenia bo albo to, albo smietnik w tamtym momencie, wiec postanowilem spróbować. Będąc w sklepie zaopatrzyłem się przy okazji w szpachle do drewna, bodajrze jakiś świerk, coby kolorystycznie przypominała chociaż reszte drewien. Także jak typowy mirek handlarz zacząłem szpachlować, trzeć papierem, i znowu szpachlować aż uzyskałem kształt mniej wiecej taki jak chciałem. Na koniec 2 warstwy "kasztanu" i oto efekty. Zadowolony do końca nie jestem, nie po to robiłem drewno żeby potem żywice nakładać ale z racji że to jest biedna wersja wintoreza to i biedne drewna przejdą, przynajmniej na razie. Nie mam póki co w planach robić nowej wersji, bo jednak w bloku możliwości mam mocno ograniczone, a i zapał mi zdrowo ostudziły te problemy z chwytem. Na pewno następne wersje robiłbym troche inaczej, ale jak na debiut w stolarce itp, jestem z grubsza zadowolony :)

 

 

trex33 - 2016-01-16

Autor: trex33

310d09d10f892562_646_0_y_n_646.jpg

 

 

a1af78db473db64a_646_0_y_n_646.jpg

 

 

2d2ee280d1b95c2d_646_0_y_n_646.jpg

 

 

acc47fc1b9b30295_646_0_y_n_646.jpg

 

 

cd7b692a8a987024_646_0_y_n_646.jpg

 

 

11ea34a4592c9ad4_646_0_y_n_646.jpg

 

 

f60a0fdef02c1cf7_646_0_y_n_646.jpg

 

 

c4ef13cf795e2346_646_0_y_n_646.jpg

 

 

0020897d619e001d_646_0_y_n_646.jpg

 

 

Zobacz więcej zdjęć na airsoftphotos.net

Link to post
Share on other sites

Następnym razem proponuję zrobić kolbę o 2mm cieńszą. Wytnij w chwycie otwór na silnik a potem doklej po obu stronach okładki że sklejki 1mm. Będziesz miał cienkie ścianki i nie będzie żmudnego drążenia. Takiej sklejki można szukać w sklepach modelarskich. Można nawet dostać grubości poniżej 0,5mm.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 5 months later...

Hej,

Robie podchody na zrobienie podobnej kolby do swojego fc, z uwzględnieniem tutejszych uwag. Mimo wszystko nadal obawiam się wytrzymałości ponieważ chwyt będzie strasznie cienki mimo. Ktoś pisał by zeszlifować koszyk silnika, mi naszła myśl na wymianę go na te z g36 które zajmują mniej miejsca z tego co widze po zdj http://gunfire.pl/product-pol-1152203115-Metalowy-koszyk-silnika-do-replik-typu-G36.html Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat czy będzie pasować?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

jako że odkupiłem wintoreza od trexa i kolba mi trochę nie pasowała postanowiłem się sam w to pobawić. 3 dni pracy i się udało. Sklejka jakieś 2-3mm 13 warstw potem farbka i lakier. Na prawdę podziwiam trexa że dał rade to zrobić bez narzędzi. Ja mam pilarkę taśmową bosha prostego z porządnym frezem dużo pilników i innych oraz duży warsztat.

https://drive.google.com/drive/folders/0B3-wzRpw0J1Kam5KdUFha3VUSkE?usp=sharing

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...