Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powoli z rozwagą, czy szybko i chaotycznie? Czyli jak zacząć?


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zadzwonię do nich w czwartek.

Co proponowalibyście wymienić w niej od samego początku?

W większości zaleca się wymianę gumki HU - w tym wypadku też tak postąpić?

Niestety z tego co widzę zielona od G&G jest niedostępna, za to jest czarna od Systemy w cenie 39 zł.

Za wymianę liczą sobie 29 zł, więc replika wyszłaby mnie ok 600 zł - powiedzmy, że się mieszczę w budżecie.

 

Dziękuję Wiciok :) Nie zauważyłem odnośnika do regulaminu, a zwyczajowo je czytam.

Edited by groszekoki
Link to post
Share on other sites

Napisałem maila, może odpiszą po świętach ;)

 

Ok skoro już jestem zdecydowany na replikę to przejdę teraz do kwestii kulek.

Razem z repliką zamówiłbym kulki, oczywiście sugerując się forumowymi wskazówkami brałbym G&G, pytanie które - 0,2g czy 0,25g?

Czy w ogóle zrobi mi to jakąkolwiek różnicę jako początkującemu? W moim regionie przede wszystkim strzela się po lasach, więc czy cięższe będą lepszym wyborem?

 

Ile w ogóle takich kulek przydałoby się na początek? 1 kg wystarczy?

 

Powoli można przechodzić do kwestii okularów, bo jeszcze jej tu nie poruszyłem.

Ze względu na wybór droższej repliki niż przewidywałem, będę musiał początkowo zaoszczędzić na pozostałych rzeczach.

Czy te Bolle będą ok http://gunfire.pl/product-pol-1152200570-Okulary-ochronne-Bolle-SLAM-Clear.html

Link to post
Share on other sites

Czy stosowanie hi capów jest złe? Raczej nie. Rodzaj magów to kwestia gustu, ale też czasami wymagań organizatorów strzelanek. Ja na początku jak chyba większość poganiałem trochę z hi-capem ale teraz już przechodzę na midy. Powody są dwa: nie grzechoczą kulki w środku i nie trzeba podkręcać co kilka serii.

Link to post
Share on other sites

Ale mida można załadować do mniejszej pojemności. Do tego kulki idą dwurzędowo, jak w prafcifych! Akurat zawyżona pojemność w airsofcie rekompensuje brak możliwości wytworzenia wysokiej jakości amunicji oraz fakt, że nasze zabawki to "broń" gładkolufowa i co byśmy nie robili bliżej im będzie celnością do muszkietów niż współczesnej palnej.

Jednak hicapy to już gejoza :D Akceptowalny jest tylko jeden startowy, u początkującego. W innym przypadku wiadomo że człowieka powinno się unikać :P

Link to post
Share on other sites

Hi-capy posiadają w środku dużo części ruchomych więc są bardzo podatne na uszkodzenia. Wystarczy że ci sprężynka zeskoczy i koniec strzelania. Oczywiście to kwestia indywidualna magazynka. Najlepsze są mid-capy, zależnie od sytuacji możesz załadować je różną ilością kulek.

 

Co do okularów, wyroby Bolle ogólnie są polecane i niby mają atesty potwierdzające skuteczność.

Ja używam takich,

http://www.asg.warsz...bpsj,25431.html

Nie kupuj czarnych, mocno ograniczają widoczność.

Do okularów na ogół dodają gumkę która je utrzymuje w odpowiedniej pozycji.

Edited by kacper1197
Link to post
Share on other sites

Co do gumki, to ja polecę niebieskiego madbulla, ale chyba musiałbyś zamawiać w innym sklepie. Wymiana jest prosta na tyle, że nawet laik z filmikiem na yt sobie z tym poradzi. A jak nie to dobry kolega zrobi to za piwko. A jeśli zamówisz gumkę w gf z replikę i poprosisz o montaż, zrobią to za darmo, masz w opisie działu "serwis" :)

Link to post
Share on other sites

No i lipa :)

Ktoś wykupił RK-08 zanim zdążyłem się skontaktować ze sklepem :)

Może ktoś przeczytał temat i wpadł na świetny pomysł aby go nabyć.

 

Wszystko co raz bardziej wskazuje, że wybiorę RK-01W. Chyba, że ktoś ma lepsze zdanie o RK-05? Z tego co widziałem wnętrze to samo, materiały do wykonania te same tzn.: Korpus wraz zamontowaną szyną boczną, pokrywa zamka została wykonana ze stali (gięta blacha), pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, tłumik płomienia oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu(ZnAl).

Chwyt przedni, chwyt pistoletowy, kolba i magazynek wykonany jest z tworzywa.

 

Jedyną różnicą jest długość lufy wewnętrznej. W RK-01 jest to 290mm, a w RK-05 jest 490mm. Czy zrobi to aż taką dużą różnicę? Jak już wspominałem, w moim regionie przeważnie gra się w lesie.

Link to post
Share on other sites

No cóż pozostaje kupić RK-01W.

Czy czarna gumka od Guardera będzie ok? Na stronie sklepu jest napisane, że jest polecana do replik ze sprężyną od 130 m/s.

Jest jeszcze przezroczysta Guardera, którą polecają do replik ze sprężynami do 120 m/s.

I bądź tu człowieku mądry :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...