Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bart_a prawie 2 miesiące oczekiwania


Recommended Posts

Witam!

 

Nie chciałem nic pisać, ale niestety moja cierpliwość już się skończyła (a jak widać poniżej miałem jej dość sporo)

 

 

No więc sytuacja wygląda następująco: wysłałem do Bart_a paczkę z Cymą 701 do tuningu, miał być tam dorobiony spust, tłok itd. (wszystko ustalane wcześniej) Bart odebrał paczkę 19-go Listopada.

 

3 Grudnia - zapytałem jak idzie, na co dostałem odpowiedź, że "muszę mu dać jeszcze ten weekend na skończenie", pomyślałem, że ok, nie ma problemu

 

9 Grudnia - zapytałem o replikę ponownie i otrzymałem odpowiedź, że "Co do repliki, to musi jeszcze ten tydzień zostać"... no dobra...

 

16 Grudnia - kolejne zapytanie o replikę i odpowiedź "Do końca tyg. będzie gotowa."... hmmm...

 

20 Grudnia - podałem adres do wysyłki, bez odpowiedzi

 

23 Grudnia - zapytałem czy paczka już poszła - bez odpowiedzi, postanowiłem wysłać smsa, w odpowiedzi dostałem wiadomość, że replika "jest jeszcze dopieszczana"...

 

28 Grudnia - ponownie zapytałem o paczkę na forum... bez odpowiedzi

 

31 Grudnia - wysłałem smsa z pytaniem co i jak... odpowiedź "Do połowy przyszłego tygodnia będzie u właściciela"

 

5 Stycznia - pytam w smsie czy paczka już poszła, odpowiedź "pójdzie w czwartek paczką 24 i będzie na piątek"

 

7 Stycznia - Czwartek proszę smsem o numer nadania - odpowiedź "Sorki ale jeszcze do końca tego tygodnia musi zostać"

 

Puściły mi już nerwy i powiedziałem, że to jakiś żart już jest... I na kiedy wreszcie mogę się spodziewać paczki - odpowiedź "wyślę na początku, więc do środy"

 

11 Stycznia - proszę smsem o numer paczki - odpowiedź "będzie jutro do południa paczką z gwarancją doręczenia na następny dzień..."

 

12 Stycznia (wczoraj) - sms od Barta "Wyśle dzisiaj ale chyba nie wyrobię się w terminie na paczkę 24..."

 

Dziś o 11 - Zapytałem czy udało się wysłać paczkę - odpowiedź "Dzisiaj idzie..."

 

Proszę aby paczka wyszła dziś... odpowiedź "paczki możesz się w piątek spodziewać"

 

Pytam czemu w piątek, jak dziś wyśle paczką 24 to na jutro powinna być... odpowiedź, że nie wyrobi się przed 14 aby była na jutro...

 

Whatever, i tak proszę o wysyłkę w dniu dzisiejszym - jak na razie nie dostałem odpowiedzi...

 

 

Podsumowując czekam 2 miesiące na swoją replikę, termin był już przekładany 10 razy... to jakaś kpina - pierwszy i ostatni raz korzystałem z usług Barta... Nie polecam.

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites

Naprawdę sądzicie, że człowiek, który zarabia na tym biznesie spore pieniądze, chce kogoś oszukać na chińską repliczkę?

Nie usprawiedliwiam go, zachowanie tego rodzaju jest karygodne, ale uznałbym, że powodem jest raczej lenistwo/olewactwo/brak czasu i w końcu tą replikę dostaniesz.

Jeżeli nie umówiliście się na jakiś konkretny termin, to na policji nie ugrasz zapewne zbyt dużo, poza ewentualnym nastraszeniem go i/lub zniechęceniem.

Od takiej sprawy jest raczej sąd cywilny.

Link to post
Share on other sites

Też nie chcę usprawiedliwiać Bart_a, ale wiem, że ma ostatnio naprawdę sporo na głowie. Przeprowadzaliśmy interesy zakupowo-wymianowe i wszystko było świetnie i elegancko, choć też nam się przeciągnęło (z winy wspólnej, bo obaj nie mogliśmy na siebie na wmasgu trafić, a brak powiadomień nie pomagał).

 

Jeżeli masz do niego telefon, to po prostu zadzwoń i pogadajcie. Tak będzie szybciej, bo Bart tak rzadko jest na wmasgu teraz, że temat nic nie wskóra, oprócz popsucia mu opinii, na którą latami pracował.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie umówiliście się na jakiś konkretny termin

 

Jeżeli "będzie gotowa w ten weekend" lub "dziś wysyłam paczkę" nie jest umówieniem się na termin to nie wiem już co jest...

 

Naprawdę sądzicie, że człowiek, który zarabia na tym biznesie spore pieniądze, chce kogoś oszukać na chińską repliczkę?

 

Nie mówię, że chce oszukać, ale 11 krotne zmienianie terminu to już jest żart...

 

A co do "chińskiej' repliczki, to ona może i kosztuje 450zł, ale do tego dochodzą części które do niego poszły,i kwota za modyfikacje, którą już wpłaciłem łącznie to rzeczy za ponad 1500zł... Teraz przez dwa miesiące jestem bez kasy i repliki...

 

PS. Ustaliliśmy z Bartem, że wysyła gotową replikę do połowy tygodnia, a jeżeli się nie wyrobi to zwraca mi kasę. Więc czekam... dalej...

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites

Tłumik z tłumikiem płomienia to około 250 zl sam taki mam i w sumie to mój pomysł taki coś. Ale teraz nawet ja bym Ci nic nie dał gratis a nawet odesłał całą kasę i replikę bez ro ienia części bo jak jesteś ignorantem to masz. U barta zawsze się długo czeka teraz ma problemy to jeszcze Dłużej Tez czekałem ponad 3miechy ale znam barta i wiem ze jest Uczciwy nie raz zamawialem itp. Kto da ci gwarancję na części taka jak on coś się popsuje piszesz i ci za free dorabia itp.

 

A trudno było kogoś z snajperskiego forum spytać czy takie coś tez miał każdy by Ci wyjaśnił kto go zna ale poco pytać.

Edited by Black93
Link to post
Share on other sites

Tłumik z tłumikiem płomienia to około 250 zl sam taki mam

 

Może jeszcze powiedz, że 450zł... nic nie mówiłem o tłumiku płomienia, jak również jak rozmawiałem z Bartem o tłumikach to nigdy nawet połowy tej kwoty nie podawał, ale widzę, że musisz powymyślać trochę bajek żeby podtrzymać argument... tylko jaki? Bo jak na razie zrozumiałem, że kupiłeś coś innego, za inną cenę w innym zestawie... i jak to się ma do mnie?

 

Ale teraz nawet ja bym Ci nic nie dał gratis a nawet odesłał całą kasę i replikę bez ro ienia części bo jak jesteś ignorantem to masz.

 

Chętnie bym odzyskał swoją kasę i nierobioną, niepopękaną replikę... Gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądało to bym po prostu kupił części ze sklepu.

 

U barta zawsze się długo czeka teraz ma problemy to jeszcze Dłużej Tez czekałem ponad 3miechy ale znam barta i wiem ze jest Uczciwy nie raz zamawialem itp.

 

Tak, po twoich komentarzach jestem pewny, że go znasz... nikt po za tobą nie uważa, że 11 krotne przekładanie terminu to norma... Widzę, że go lubisz... ale przestań wciskać argument na siłę. Osoba poważna mówi "słuchaj, mam dużo roboty, czas oczekiwania 2 miechy, czekamy czy odsyłać sprzęt?" A nie 11 razy, "już leci paczka". Może jestem dziwny, ale jak ktoś mi chce dać Tanakę do naprawy czy tuningu, i nie mam terminu to odpowiadam, że na razie nie przyjmuję, bo nie ma sensu żeby leżała u mnie nie wiadomo ile.

 

A trudno było kogoś z snajperskiego forum spytać czy takie coś tez miał każdy by Ci wyjaśnił kto go zna ale poco pytać.

 

Czekaj... czy ty właśnie zasugerowałeś, aby na temat terminu wykonana nie rozmawiać z osobą, która modyfikacje wykonuje... tylko z kimś całkowicie innym? Nie na serio... czy możesz jeszcze bardziej zgwałcić logikę? Już widzę jak takie pytanie pojawia się w najgłupszych wypowiedziach na forum - "ej słuchajcie, Bart powiedział, że paczkę wysyła dziś, co to oznacza?"

Link to post
Share on other sites

Osoba poważna mówi "słuchaj, mam dużo roboty, czas oczekiwania 2 miechy, czekamy czy odsyłać sprzęt?" A nie 11 razy, "już leci paczka".

 

Tyle w temacie. Gość spróbował przycwaniakować- pewnie już przy drugim "już leci paczka" był pewien, że giwera posiedzi jeszcze u niego szmat czasu, a jeszcze jakiś lizidup próbuje go bronić śmiesznymi argumentami :D

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi to w twarz cwaniaczku to wtedy będziemy mogli rozmawiać.

 

Apropo w kręgach snajperów Asg wszyscy się znamy praktycznie z całej Polski. Qle taki aegowiec jak ty tego nie zrozumie. Wiemy czy ktoś leci w kulki czy też mataczy w komisie itp. Bart do tego kręgu należy i wiele razy każdy dorabiać u niego części do karabinów snajperskich i nie było problemów. Tutaj wielkie halo, wiadomo przegial z terminem ale poco robić burze. Może niech się wypowiedzą inne osoby co u barta coś zamawialy a nie jakieś pokraki co nawet nie wiedzą o kogo chodzi.

 

Sorki admin za offtop.

Link to post
Share on other sites
Tutaj wielkie halo, wiadomo przegial z terminem ale poco robić burze.

 

Dam Ci nr. konta, przelej mi 1500 zł a ja Ci tą kasę oddam za tydzień... a nie czekaj za dwa... a nie czekaj, za trzy... a nie czekaj... za cztery... a nie czekaj.... Łatwo mówić jak nie o swoją kasę chodzi...

 

Reszty nawet nie chce mi się komentować...

Link to post
Share on other sites

zgłosiłes już to na policje?

 

Jak pisałem wcześniej ostateczny termin to środa - Bart się zobowiązał, że albo wysyła replikę w pełni sprawną, albo robi przelew na całość, jeżeli w środę nie otrzymam przelewu lub nr nadania to idę dalej... moja cierpliwość też ma swoje granice.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem o co ci chodzi też czekałem tyle na części ale wiedziałem ze bart nikogo nie oszuka wiec cierpliwie czekałem i tyle poprostu jak człowiek siedzi w tym tyle czasu to nie oplaca mu się ciebie oszukiwać wiec Napewno ma jakieś tam powody ze ciągle to odkłada.

Link to post
Share on other sites

Jako, że dopiero wczoraj wieczorem dostałem link do tematu, to teraz się odniosę.

 

Termin był przesuwany wielokrotnie i wydłużyło się to wszystko - jest to moja wina i nie będę tego usprawiedliwiał. To zlecenie jak i z 2 innych dotyczył ten sam problem tj. były w większej części zrobione, ale brakowało mi chronicznie czasu na ukończenie. W końcu ustaliłem, że dorzucę ten rabat, a potem stwierdziłem, że podbiję stawkę i dam tłumik - miał być to tłumik komorowy za 150zł o czym Techman nie wspomniał.

 

Generalnie replika była by w tamtym tyg. odesłana, tylko wystąpiła przy teście wspomniana usterka. Nie rozumiem tylko trochę frustracji akurat tym, że nastąpiła taka rzecz - repliki są jakie są, wśród chińczyków co ileś egzemplarzy trafia się mniej udany i przy tuningu "mocowym" mogą wystąpić komplikacje. Podjąłem się tego, że zrobię ten receiver w cenie, a jeśli się nie wyrobię do środy to zwracam kasę za replikę, tuning i dorzucam w gratisie zestaw cylindra. W międzyczasie udało mi się zdobyć nowy receiver, więc odpadło mi dorabianie od zera nowego. Tak na marginesie komora hop-up miała pęknięte ramie regulacyjne, które również wymieniłem.

 

Replika jest gotowa i trafiam na ten temat. Wobec tego co tu przeczytałem robimy inaczej. Replika w obecnym momencie jest w stanie takim jak przyszła - nówka. Jedyna różnica, to że w receiverze przerobiłem gwinty na stalowe, w ramach tuningu. Właścicielowi odsyłam replikę, zwracam pieniądze za tuning i dorzucam 100zł za przetrzymanie repliki. Doliczając to, że ma przerobione gwinty i wymieniłem ramie w komorze, myślę że jesteśmy kwita.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...