Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 RIS do 600 zł


Recommended Posts

Witam!

Poszukuję M4 z RIS'em do max. ceny 600 złotych. M'ka nie musi być metalowa, rozgladałem się po różnych sklepach ale nie mogę żadnej wybrać. Chciałbym żeby wytrzymała te 2 lata, a potem pod tuning. Jeśli jest już identyczny temat to proszę o link. Z góry dzięki! :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do eMek od spartaca dodam jeszcze od siebie cos - kilku znajomych kupilo je mimo iż odradzałem. Po jednym, dwoch strzelaniach zbierali pieniądze i kupowali coś lepszego. Tak więc serio lepiej poczekać, odłożyć jeszcze pare groszy i kupić specne ktróra nie rozpada się w rękach

Link to post
Share on other sites

JG jest fajne, ale guma obowiązkowo, polecałbym lufkę na jakiegoś shsa.

Spartaca nie bierzemy, nie i koniec. Ostatnio co czwarta replika na giełdach fejsbukowych to emka spartaca (albo miałem zalew jednego dnia).

Jak możesz, wstrzymaj się do kwietnia, dozbieraj i kup coś markowego- najlepiem G&P

Link to post
Share on other sites

To nie lepiej kupić cm041, tylko ładować się w plastikowego gniota od JG? Właściwie są bez porównania, Cyma jest lepsza pod każdym względem. (Edit to odnośnie wspomnianych empików)

Sraptaki to jeszcze większe dno. Fenomen ich popularności i dobrych opinii wynika z tego, że to najtańsza opcja zawierająca metalowy mechanizm. Tanie, więc sporo ludzi kupuje, stąd sporo opinii. A że w większości, jak nie wszyscy, to zieloni i dzieciarnia dozbrajająca się z kieszonkowego, zatem większość opinii będzie pozytywna - przecież nigdy nie mieli do czynienia z czymś lepszym.

Edit 2

Cm011 i odpowiednik JG to już sprzęt dobry na początek, ale totalnie nieprzyszłościowy. Brzydkie, mało podobne do oryginału, a w środku bida nieopłacalna w tuningu. Jak się wyszalejesz to puszczasz to w świat i kombinujesz lepszą giwerę.

Jest jeszcze cm003, kiedyś było mega. Ogólnie to cm011 w wersji de lux. Ładniejsze, na na nieco lepszych częściach, jednak wciąż w przestarzałym systemie i przy obecnej cenie absurdalnie nieopłacalne.

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Słusznie, lecz cymki 04x przekraczają mój budżet, chyba że w jakimś sklepie są tańsze, to poproszę o link. A co z tą cymą 011? Może być? Ewentualnie to widziałem na alledrogo M4 GG za 630 zł ale do tego dochodzą koszta dobrej LiPo i ładowarki. Gdyby zestaw (aku+ładowarka) nie przekraczał 100 zyli to bym się skusił na tego GG. To co mi się w niej spodobało to jej wymiary (idealna do CQB). Podobno te GG z serii CM (model którym się interesuje to CM16 Raider DST) mają kosmiczny ROF na batkach LiPo, a to się przyda.

Link to post
Share on other sites

Cm011 jest powiedzmy ok, w sumie w skrócie:

Tanie, gearbox totalnie nieopłacalny do tuningu (to komplet ekonomicznych, podstawowych elementów), ale w zupełności dobrze spełnia swoje zadanie w domyślnej konfiguracji. Więc chesz się strzelać, strzelać będziesz. Chcesz to później tuningować - nie ma sensu, wszystko do wymiany, lepiej wtedy kupić po prostu inną replikę.

Body wygląda dość zabawkowo, ale nie jest specjalnie gówniane, są gorsze metalowe repliki. Dodatkowa wada to przestarzały system TM w jakim złożona jest replika. Mało wspólnego z realizmem i lubiący pęknąć sobie blok gazowy (czy tam jego obsada), co dyskwalifikuję replikę z użycia. Jak nie pierdykniesz w nic solidnie to będziesz się dobrze bawił.

Plastikowe emki GG to porównywalny poziom, lekko więcej estetyki na zewnątrz i lepsza kulturka wewnątrz, ale części nadal budżetowe i nie ma czym się tam nadmiernie zachwycać.

Obie repliki fajne na początek, po pewnym czasie na pewno będzie ochota na coś konkretniejszego, ale do tego czasu sprawdzą się dobrze.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

@trol3gs12 To ostatnie ostrzeżenie. Forum to nie fejsbuczek gdzie byle bzdura pisana łokciem zbiera lajki. Dostosuj się do zasad tu panujących, albo znajdź sobie inne miejsce w internecie.

 

Dobra emka za 600zł? Gdybyś miał 400 powiedziałbym, że Spartak. Jeśli nie odrzuca Cię plasticzność to kup Spartaca, zostanie jeszcze na Lipo, mosfet i ładowarkę. Recenzję masz w zakładce TESTY. Jak masz czas poluj na promocje, jakiś czas temu były FC za 500zł na gunfire.

Link to post
Share on other sites

Okej, dzięki wielkie!

Chyba zdecyduję się polować na promocje. Bardzo cieszę się że ludzie zwracają uwagę na durne posty, bo niektóre głupotą po oczach rażą. A M4 FC to dobra replika? Ostatnio widziałem ich hybrydy na magazynki od P90 i wyglądają okropnie...a jak u nich z wytrzymałością, pociągnie te 2 lata?

Edited by Dymian98
Link to post
Share on other sites

Na głupie posty działa przycisk "zgłoś". Klikasz, a my robimy robotę :icon_lol: Masz dedykowany temat o emkach FC tam szukaj konkretów. Mi to wygląda na fajną, chińską emkę, choć ja dołożyłbym do EA.

 

Co do pytania: "Czy wytrzyma dwa lata?" To jest to pytanie zupełnie pozbawione sensu. Co to znaczy dwa lata? Nie wiem, jak często ani w jakich warunkach użytkujesz replikę. Nie wiem ile kulek z niej masz zamiar wystrzelić. Ba, a nawet gdybym znał te informacje to nie ma żadnego wzoru na wytrzymałość replik... Nikt nie da Ci gwarancji, że po x latach i y kulkach będzie działało. Z doświadczenia wiem, że 90% usterek replik wynika z nieświadomych działań użytkowników. Emka to niestety konstrukcja sprzyjająca usterkom; Bardziej wrażliwy na usterki gearbox v2, body lubiące pękać, bywają problemy z zgraniem połówek korpusu czy problemy z szczelnością na różnych dyszach i komorach. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, czyli jak zatroszczysz się o replikę to powinno w jakimś stopniu uchronić ją przed usterkami. Zadbaj o szczelność układu, zainwestuj w sorbo i mosfet. Nie wrzucaj repliki jak worka z ziemniakami do bagażnika i nie podciągaj się na niej jak na drążku. Powinna wytrzymać, a jak coś się stanie to części jest multum.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki!

Bardzo mi pomogłeś, takiej odpowiedzi szukałem. Ponownie zapytam też, czy eMki z serii CombatMachine od GG są warte uwagi? Wiem że to ciuteńke ponad mój budżet, a do tego dochodzą koszta LiPo i ładowarki. Jeśli zestaw aku+ładowarka nie przekroczy 100 zł to się chyba skuszę na te GG, tylko czy one jest dobre? A jaką baterię i ładowarkę kupić (do 100 zł komplet)?

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...