Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć,

 

Zakładam ten temat nie do końca airsoftowy, mam nadzieję, że nie zostanie tutaj negatywnie odebrany.

 

Otóż postanowiłem z racji swojego zainteresowania bronią palną zacząć kolekcjonować repliki pistoletów. Na pierwszy rzut obrałem sobie Colta 1911. Nie posiadam jeszcze odpowiedniego pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich, a egzemplarze "deko" choć idealne do założonego przeze mnie celu, niestety są zbyt drogie dla studenta :P Postanowiłem więc zainteresować się replikami, możliwie najwierniej oddającymi wygląd i masę oryginału. I to jest dla mnie priorytetem - wygląd i ogólne wrażenie. Wśród replik statycznych, które tylko wyglądają, zauważyłem bardzo niewielki wybór na naszym rynku, głównie firma Denix, która ogólnie nie jest chwalona z uwagi na wysokie ceny w stosunku do paskudnej jakości odlewów z niskiej jakości metalu.

 

Myślałem także o wiatrówkach zasilanych CO2, jednak na kilku różnych forach spotkałem się z wypowiedziami, że repliki ASG przodują pod względem jakości wykonania i wierności oddanych detali, dlatego zawędrowałem tutaj :)

 

Nie mam niestety rozeznania w temacie replik ASG lub replik wiatrówkowych i tutaj kieruję do Was, forumowiczów, pytanie: produktami jakich firm powinienem się zainteresować?

 

Moje wymagania podstawowe:

- metalowy zamek i szkielet

- masa repliki przynajmniej zbliżona do masy oryginalnej broni

- dobrej jakości wykończenie

 

Mogłoby się znaleźć ale nie musi:

- blow back

- drewniane okładki lub wykonane z takiego tworzywa, które dobrze będą drewienko udawały ;)

- licencja Colta lub przynajmniej jakieś oznakowania na zamku, które nawiązywałyby do rodowodu spluwy

- ruchome manipulatory

 

Nie ma dla mnie znaczenia:

- pociski jakimi będzie miotała replika - mogą być to kulki ASG 6mm, może być to stalowy śrut 4.46 mm BB, może być to nawet śrut ołowiany diabolo 4.5 mm - dla mnie ma to znaczenie marginalne, ponieważ nie będę repliki zabierał na strzelanki airsoftowe, okazjonalnie może postrzelam na małym dystansie do tarczy lub puszek i tyle. Replika ma przede wszystkim dla mnie dobrze wyglądać i imponować masą i metalowymi elementami, gdy ją wezmę do ręki i komuś pokażę, głównie kolekcjonerski eksponat.

 

Z racji, że byłaby to pierwsza replika w kolekcji, to nie chciałbym wydawać na nią kosmicznych sum. Za górny pułap cenowy przyjmuję 1000 zł.

 

Czy można znaleźć w takim przedziale cenowym cokolwiek spełniającego moje założenia? Jeżeli tak, to wybór jakiej firmy byłby najlepszy?

Link to post
Share on other sites

To może dla rozkręcenia tematu i, aby nie zarzucono mi totalnej ignorancji i czekania na gotowe, oto kilka modeli, na które zwróciłem uwagę przy poszukiwaniach, jednak pomocne byłyby mi opinie posiadaczy lub osób, które miały z kontakt z tymi replikami.

 

ASG:

https://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_asg_gbb_cybergun_colt_1911_metal_180512_p20822.xml?cat=1826

https://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_asg_co2_cybergun_blackwater_bw_1911_r2_250503_p18043.xml

https://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_gbb_cybergun_colt_1911_rail_-_silver_180530_p63181.xml

https://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_gbb_cybergun_colt_1911_rail_-_dual_tone_180525_p63180.xml

https://www.militaria.pl/action_sport_games/pistolet_gbb_sti_tactical_x_17399_p39601.xml?cat=1826

https://www.militaria.pl/action_sport_games/pistolet_gbb_sti_lawman_co2_17398_p39600.xml?cat=1826

https://www.militaria.pl/tokyo_marui/pistolet_gbb_tokyo_marui_government_markiv_series_70_11362_sp_p58234.xml

 

Wiatrówki:

https://www.militaria.pl/cybergun/wiatrowka_cybergun_swiss_arms_p1911_blow_back_4,5_mm_288710_p17184.xml?cat=848

https://www.militaria.pl/umarex/wiatrowka_colt_1911_m45_cqbp_blow_back_4,5_mm_black_5_8176_p32352.xml

https://www.militaria.pl/cybergun/wiatrowka_cybergun_blackwater_1911_r2_4,5_mm_258000_p17183.xml?cat=848

https://www.militaria.pl/umarex/wiatrowka_colt_1911_m45_cqbp_blow_back_4,5_mm_desert_5_8177_p43399.xml

https://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_gi_model_1911bbb_4,5_mm_40021_p18453.xml?cat=848

https://www.militaria.pl/umarex/wiatrowka_colt_special_combat_classic_4,5_mm_5_8096_p836.xml

 

Nie chcę, aby wyglądał to, ze jestem uparty na jeden sklep - po prostu udało mi się je wszystkie znaleźć na jeden stronie i mam pewność, że linki nie wygasną po dwóch dniach.

 

Jak widać zainteresowały mnie różne repliki, te nawiązujące do starej oryginalnej wersji, a także wersje współczesne - taktyczne. Niektóre według informacji ze sklepu i zdjęć spełniałyby większość moich kryteriów, niektóre tylko kilka, inne prawie żadnego, ale po prostu dobrze wyglądają. Kryterium decydującym był po prostu wygląd, to co miłe dla oka, jednak jak wiadomo często zdjęcia promocyjne nie oddają wszystkiego, a informacje sprzedawcy nie mówią o praktycznych aspektach, czyli po prostu jak taka klamka prezentuje się w dłoni i czy czuć jej masę. Wszelkie techniczne uwagi co do strzelania i użytkowania byłyby także na wagę złota.

 

Jeżeli ktokolwiek miał w rękach lub strzelał z którejkolwiek z powyższych replik i byłby chętny podzielić się wrażeniami, to będę bardzo wdzięczny za każde słowo. Nie jestem w temacie zbyt dobrze obeznany i przy takiej ilości modeli mam w głowie mętlik, więc każdy post ma dla mnie znaczenie :)

Link to post
Share on other sites

Najlepsza jest 1911 od Tokyo Marui (jakość jak i wykonanie). Zwróć tylko uwagę, że jej szkielet wykonany jest z plastiku (Nawet tego nie widać). Pewnie zostanę zlinczowany, ale polecę Ci Colty WE, np. KnightHawk. Skoro chodzi tylko o okazyjne strzelanie i o to, by replika się ładnie prezentowała. Może znajdziesz coś dla siebie.

 

P.S. Proszę nie bić.

Edited by EndeBeats
Link to post
Share on other sites

Mam Colta KWC. Jest dobrze wykonany, i chyba nieźle odwzorowuje oryginał, ciężki (trochę lżejszy od oryginału), chyba jako jedyny colt na CO2 nie ma wystającego magazynka. Ma silny blowback.

Wada, chyba ważna dla ciebie, to oznaczenia. Nie grawerowane czy tłoczone, tylko namalowane białą farbą. I oczywiście logo KWC i "made in Taiwan".

Jeśli chodzi o wartości użytkowe, to niewiele powiem, bo mało go używałem. Ale ma spory zasięg i dobrą celność.

Nie porównywałem go z innymi modelami tak, że nie powiem, czy jest lepszy, czy gorszy od innych. Dla mnie ważne jest, że nie ma tego wystającego z chwytu magazynka.

Link to post
Share on other sites

@EndeBeats, dziękuję za odpowiedź,

Rzeczywiście Tokyo Marui prezentuje się świetnie na zdjęciach, nie boli mnie nawet jego dość wysoka cena, jak właśnie ten szkielet, wolałbym żeby był metalowy. Co do WE to już nawet gdzieś spotkałem się z opiniami na temat wyrobów tej firmy i wychodzi na to że jest niezła, podoba mi się ten ich Colt. Jak wygląda kwestia odwzorowywania masy w replikach WE?

 

@Cortes, dziękuję za odpowiedź,

Replika KWC prezentuje się bardzo dobrze, w zasadzie spełnia większość moich wymagań i do tego ma atrakcyjną cenę. Namalowane oznaczenia nie są dla mnie jakimś dużym minusem, ważne aby się zbyt szybko nie ścierały, choć jak już wspomniałem wcześniej - replika nie będzie intensywnie eksploatowana.

 

Jeszcze raz dziękuję, Panowie za posty, póki co z wypowiedzi i obejrzanych przeze mnie zdjęć mój osobisty ranking wygląda następująco:

1. KWC

2. WE

3. Tokyo Marui

 

Z ogromną chęcią przeczytam również wypowiedzi innych forumowiczów, może ktoś naprowadzi mnie na inny, ciekawszy model, albo przedstawi argumenty na korzyść lub niekorzyść, którejś z powyższych replik? Każdy Wasz post jest dla mnie na wagę złota :)

Link to post
Share on other sites

@EndeBeats, dziękuję za odpowiedź,

Po pierwsze dzięki za naprowadzenie na ciekawy kanał, nie siedzę w airsofcie, więc nie był mi wcześniej znany. Samego Knight Hawka może bym i nie kupił ze względu na ten wypas, ale przez jego pryzmat miałem wgląd na repliki WE, więc jeżeli te bardziej stonowane Colty są też tak dobrze wykonane i tak strzelają, to jest to wg mnie dobra opcja, godna rozważenia. Mam tylko pytanie praktyczne do użytkowników replik WE: na ile strzałów starcza takie doładowanie gazem?

 

@Merrowing, dziękuję za odpowiedź,

Ciekawy pomysł z tym grawerowaniem, bo nawet na nielicencjonowaną replikę można z pomocą wprawnego grawernika nanieść oznaczenia zbliżone do oryginału. Nie wiem jeszcze czy przy pierwszej replice zdecyduję się na taką imprezę, ale na pewno to rozważę i może upiększę tak jakiś bardziej wypasiony eksponat, czas i moje możliwości pokażą, jeszcze raz dzięki!

 

@roos, dziękuję za odpowiedź,

Dzięki za podanie linka do ciekawej strony, bardzo skrupulatnie właściciele podchodzą do opisywania swoich replik w cyferkach - to lubię. Dużo replik jest bardzo zbliżona wagowo do oryginału, ma to dla mnie bardzo duże znaczenie. Trochę gorzej wygląda cena, bo te lepiej wykonane przekraczają mój budżet, ale zdaję sobie sprawę, że nic za darmo.

 

Na tą chwilę mój subiektywny ranking wygląda tak:

1. KWC

2. WE

3. Western Arms

4. Tokyo Marui

 

Nie chcę, aby ktokolwiek tutaj poczuł, że zbagatelizowałem jego propozycję, bo jeżeli możliwość na to pozwolą to może wybiorę takiego Western Arms albo Tokyo Marui. Póki co jednak, muszę kierować się też stosunkiem jakości do ceny.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zamierzasz robić z Coltem coś więcej niż patrzenie (czyli na przykład dotykanie, albo, oby nie, strzelanie) - nie kupuj Colta WE. Miałem w swoim życiu kilkadziesiąt Coltów - te od WE/SG są najgorzej wykonane na rynku, tak zewnętrznie, jak i wewnętrznie (no, nie licząc AGM/WELL i tych podobnych ścierw). Farba odłazi płatami (tak, płatami, nie ściera się na rantach, tylko łuszczy), oznaczeń nie mają bądź mają je całkowicie wydumane, dodatkowo pękają w dziwnych miejscach (urwane bezpieczniki, kurki, blokady zamka - standard).

 

Jeżeli masz kasę na TM, to bierz TM. Z czasem dozbierasz na konwersję metalową. Warto.

Jeżeli szukasz WIERNEJ repliki, to myślenie o czymś innym niż custom bądź klamka od TM z konwersją jest nieporozumieniem.

 

WE nie wziąłbym nowego nawet za 200 zł.

Link to post
Share on other sites

@EndeBeats, dziękuję za odpowiedź,

Mały zbiornik na gaz nie byłby nawet dużym problemem, ponieważ pistolet nie będzie używany do airsoftowego strzelania, a w każdej innej sytuacji można sobie tego gazu doładować bez stresu.

 

Bardziej natomiast do myślenia dała mi wypowiedź kolegi @Lesio (również dzięki za podzielenie się opinią), więc na tym WE na pewno się jeszcze raz zastanowię. Co do samego TM to jednak cena repliki i ewentualna zamiana szkieletu na metalowy, a idąc i dalej okładek na drewniane to już jest koszt duży, nie będę tego ukrywał. Owszem, w tej cenie nie mam co nawet marzyć o egzemplarzu deko, ale jakby nie było to nawet TM pozostaje tylko repliką. Możliwe, że gdybym taką replikę mógł własnoręcznie dotknąć, to mogłaby zrobić na mnie zrobić wrażenie, jednak jak wiadomo same zdjęcia nie ukazują tych parametrów (empirycznych, trudnych do słownego opisania) na których mi zależy.

 

Póki co moim faworytem jest replika KWC, która z tego co widzę ma również swoją wersję wiatrówkową, co znacznie zwiększa ilość źródeł w internecie do których mogę się w takim wyborze odnieść. Na pewno pomocne byłyby wypowiedzi jeszcze innych posiadaczy KWC, którzy utwierdzą mnie w moim zdaniu lub je podważą. Jestem otwarty na sugestie.

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem, że Colt KWC imituje ryglowanie przez przekoszenie lufy, oczywiście nie działa to tak jak w oryginale, ale lufa podobno jest delikatnie wachliwa i przemieszcza się lekko w pionie przy cofaniu zamka. Ktoś mógłby się do tego odnieść? Faktycznie jest to taki smaczek, czy tylko słabe spasowanie elementów i efekt przypadkowy?

Link to post
Share on other sites

Do każdego Colta musisz i tak dokupić drewna, gdyż żadna firma ich nie dodaje.

 

W przypadku awarii Colta od TM bądź systemu TM - kupujesz część zamienną bądź dajesz do serwisanta (byle polecanego, a nie jakiegoś gimba) i masz znow sprawną klamkę. Nie istnieją uszkodzenia systemu Tm, których nie da się naprawić bądź zatąpić częścią.

 

W przypadku Coltów KWC - części zamienne są niedostępne w Polsce, a na świecie jest z nimi różnie. Czasem da się dorwać część za mniej niż 10 dolców za malutką sprężynkę, ale trzeba dopłacić drugie tyle za jej wysyłkę do Polski.

 

Colty WE psują się na potęgę, ta firma zrobiła syfiaste Beretty, bardzo syfiaste Colty i dobre Glocki - o ile Glocka od nich można brać od ręki (jeżeli nie przeszkadzają Ci napisy made in taiwan i logo WE), to Coltów od WE czy Socom Gear (ta sama firma, co WE) nie poleciłbym nawet wrogowi.

Link to post
Share on other sites

@Lesio,

Dzięki za obrazowe przedstawienie kwestii replik WE ;) W przypadku Colta faktycznie nie będę już brał tej firmy pod uwagę. Może ten Glock, ale to dopiero gdy przyjdzie na niego czas.

 

Wychodzi jednak na to, że trzeba będzie rozbić świnkę-skarbonkę, bo tanimi replikami moich wysublimowanych wymagań nie zaspokoję :P

 

KWC nie odrzucam póki co. Oczywistym, jest, że nawet nowy pistolet potrafi mieć wadę lub zwyczajnie się zepsuć i nie ma na to reguły i serwis też jest ważnym aspektem, ale też katować tego Colta nie mam zamiaru. Pytanie tylko co w pistoletach kategorii ASG wysiada najczęściej, pytam pod kątem replik KWC? Jeżeli chodzi o zmęczeniowe zużycie podstawowych elementów, np. prowadnic zamka itd. to w moim przypadku pistoletowi to raczej nie grozi :) Gorzej jak mowa o eksploatacyjnych cześciach, które naturalnie trzeba wymieniać, np. uszczelki, i problem jest z ich dostępnością - wtedy faktycznie muszę ten argument wziąć pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Uszczelki dorwiesz nawet rozbebeszając zapalniczkę, problemem są np. cylinderki gazowe - one zużywają się losowo, czasem żyją rok bez uszkodzenia, a czasem padają po drugim magu, nie ma na to reguły. Gdy padnie Ci cylinder w systemie TM, to wymieniasz na nowy systemu TM, jak padnie cylinder od WE, to szukasz cylindra firmy WE (inny niż TM, ale też da się dorwać jak się poszuka). Gdy padnie cylinder w KWC, to pozostaje ściąganie z zagranicy bądź szukanie kogoś, komu w KWC padło coś innego i akurat sprzedaje swojego na części.

 

Oczywiście nie neguję KWC - to fajne, wdzięczne klamki, ale nie jeżeli ktoś szuka jakiegoś ultrarealistycznego wykonania zewnętrznego - KWC albo nie mają oznaczeń zupełnie, albo mają białą farbkę zamiast grawera, a nawet, jak mają już grawer, to tylko na zamku, bez oznaczeń na szkielecie. Przynajmniej tylko z takimi ja się spotkałem.

 

ps. no i magi do KWC nie są łatwe do dostania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...