Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 048 [AKMS] jako baza pod coś ambitnego


Recommended Posts

Jak w temacie . Planuję kupić cymkę 48, która miałaby mi posłużyć jako baza pod coś bardziej ambitnego - nie mówię tu o dorównaniu Tokyo Mauri itp, ale coś, z czego przyjemnie i bez awaryjnie by się strzelało :icon_smile: Co Państwo o tym myślą ? Nada się? Czy w tej cenie (ok 850zł) lepiej szukać czegoś innego ? :icon_smile:

Edited by viciuRZ
Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W AKMS szybko pada kolba. Ludzie marudzą że w replikach robią im się luzy (w moim AKM jest lekki luz na kolbie, ale to odziedziczyłem po poprzednim właścicielu), ja tego jakoś nie doświadczyłem w cymiaczach ani w boycach. GB ma spory potencjał tuningowy, aczkolwiek za te pieniądze wolałbym kupić Force Core i jego motać.

Link to post
Share on other sites
Boyi też ma staliwo zamiast stali, ale jest lepsze niz cyma.

 

Skoro tak czy siak wymienia całe wnętrze, to niech bierze FC albo używane VFC,LCT,E&L.

Korpusy są ze prawie na 100% ze stali, bo są (także prawie na 100 %) tłoczone, a nie odlewane.

 

I nie wiem gdzie wy w cymach odnaleźliście staliwo.

Link to post
Share on other sites

Cyma od modelu 040 ma: Stalowy dekiel, stalowe body, stalową rozkładaną kolbę. ZnAl: montaż jaksółki, lufa , przyżady celownicze oraz rura gazowa

 

Powiedz to modelowi 0.42, he he.

 

A bardziej poważnie - co mi po stalwoym body, skoro jego jedyne newralgiczne części, czyli obsada/jarzmo lufy i kolby są ze znalu?

wolałbym znalowy korpus i te dwie części z czegoś lepszego niż spieczona ciastolina.

Link to post
Share on other sites

Korpus jest z żelaza

Nie wiem na ile sposobów, według ciebie, można odczytać to zdanie, ale według mnie ma ono jedno znaczenie.

Sugeruje doedukować się co to jest żelazo, stal, stal stopowa, żeby później nie wyskakiwać z takimi kwiatkami jak to:

[...]z żelaza, które nazywa się blachą stalową...[...]

i później nie rzucać się starając się bronić swoich błędów.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...