Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spartac SRT-10 na promocji - warto?


Recommended Posts

Bry.

Szukam jakiejś pierwszej repliki, która pozwoli mi na wejście w świat ASG. Nie chcę pakować mnóstwa kasy na start, więc szukam plastiku z metalowym gb, który przeżyje trochę. Miało być MP5 od Galaxy, ale takie cudo pojawiło się na gunfire:

http://gunfire.pl/product-pol-1152204723-Replika-subkarabinka-SRT-10.html

 

Moje pytanie - czy warto?

240 zł to cena, którą zapłacę z wielką radością, o ile wystarczy ta replika na start.

Link to post
Share on other sites

Mam osobiście spartacza i uważam, że 240 polskich pesos to całkiem niezła cena jak za coś takiego. Szału nie ma, odwłoka nie urywa, ale w czasach, gdy CM.028 kosztuje w sklepie ponad cztery stówy, to jest to rozsądna propozycja w klasie niskiego budżetu. Razi wszechobecny plastik, o ile komorę zamkową da się przeżyć, o tyle dekiel, muszka, czy tłumik płomienia powinny być z metalu. Całe szczęście po różnych komisach i innych oeliksach można za grosze znaleźć metalowe części chociażby od Cymy 28, czy innych rozbójniczych wersji kałasznika z szynami, kolbami składanymi itp. W dodatku te części kosztują grosze, do mojej wyrwałem metalowy dekiel, tłumik płomienia i suwadło w sumie za 28 złotych, za kolejną dychę udało się kupić metalowy magazynek.

Ogólnie, to jeśli rozważasz również MP5 Galaxy, to się nie zastanawiaj ani chwili i bierz Galaxy. Jeżeli wolisz jednak koniecznie mieć kałaszka, to spartacz nie będzie takim złym wyborem, pod warunkiem zakupu w cenie z promocji.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem szajs, strzela jako-tako, ale wygląda strasznie zabawkowo. Jak bardzo chcesz zacząć przygodę "już, teraz, natychmiast" i nie przeszkadza CI wygląd zabawki, to idzie się pobawić. Aczkolwiek jak będziesz chciał coś lepszego, to problem sprzedać i nic fajnego nie idzie z tego zrobić. Lepszym wyborem jest moim zdaniem mp5k od galaxy.

Link to post
Share on other sites

Nazywanie galaxy gnojem jest przesada. Jest to dobra replika na początek. Jest z ABS ale wielokrotnie mi upadła i nic się nie stało.lepiej weź mp5k jak się wciągniesz zostanie Ci jako replika na krótkie dystanse i do cqb.

 

Nazywanie galaxy gnojem jest przesada. Jest to dobra replika na początek. Jest z ABS ale wielokrotnie mi upadła i nic się nie stało.lepiej weź mp5k jak się wciągniesz zostanie Ci jako replika na krótkie dystanse i do cqb.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli porównujemy do replik za 800-1000 zł, to faktycznie obie repliki można nazwać "gnojem", ale szukając czegokolwiek innego w zakresie 250 zł, to nie znajdziesz obecnie lepszej repliki, niż Spartak, czy Galaxy. Na korzyść Spartaka przemawia dodatkowo ogólna dostępność części.

Tym bardziej śmieszy mnie wieszanie psów na Spartaku, podczas gdy jest to rebrand Cymy, z użyciem gearboxów od serii 028, 031 i korpusów od 521.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze zależy na co kto zwraca uwagę: czy sprzęt ma działać czy działać i wyglądać? Osobiście mam w tyle "koszerność" repliki i jak największą zgodność z ostrą wersją łącznie z wagą (przynajmniej jest mniej do tachania). Nie strzelałem ale miałem w łapach M4 Spartaca, lekki bo z plastiku a jedyne kuku jakie owa replika wykręciła właścicielowi to stockowy akumulator, który nie wytrzymał do końca rozgrywki (chociaż nie wiem jak go ładował i w trakcie przerwy polecaliśmy zakup LiPo). A jak zatęsknisz za innymi replikami, bardziej metalowymi, zgodnymi z oryginałami to trzeba będzie sprzedać Spartaca i zakupić co innego. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Witam. Zakupilem jako dodatkowa zapasowa bron lub do cqb ... Powiem krotko : jako replika na poczatek za 240zł jak najbardziej spelnia swoje zadanie! .... na srednim dystansie nawet ladnie skupia, bardzo mocno podkreca przez co spokojnie mozna ladowac 0,25, GB v3 bardzo fajnie i cicho smiga bez zbednych wibracji. Jedyne co razi to wyglad ale nie oszukujmy się na początek nie szuka się wygladau tylko skutecznosci ... Jeszcze tylko Hicap dziwnie sie podkreca do siebie ale pasuja magi od innych ak..... aktualnie replika poszla do kolegi wlasnie na pierwszy karabinek gdyz ja zaopatrzylem sie w auga GFC i przy systemie szybkiej wymiany sprezyny nie ptorzebna mi dodatkowa bron do cqb ...... Podsumowujac Ci ktorzy w reku nie mieli a sie wypowiadaja powinni sie od takiej postawy powstrzymac ;/ Ci ktorzy mieli ale im nie spasowal tak naprawde jedyne do czego sie przyczepiaja to wyglad.... Dziala! Spelnia zadanie! Wiec warte 240zł Kto sie nie zgadza niech poda inna propozycje za ta cene ktora ma takie osiagi... Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ci ktorzy w reku nie mieli a sie wypowiadaja powinni sie od takiej postawy powstrzymac ;/

 

Lepiej uczyć się na cudzych błędach.

 

 

Ci ktorzy mieli ale im nie spasowal tak naprawde jedyne do czego sie przyczepiaja to wyglad

 

Miałem kilka sztuk na serwisie. Wygląda biednie. W GB jest średniawka. To co w cymach 0.28, tylko wykonane minimalnie gorzej. Na początku każdą chińską replikę trzeba posłać na serwis, a to, że jednej osobie strzela lepiej, to oznacza tylko, że zadziałała w tym wypadku niewi... ekhem, "chińska losowość".

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się chodzi mi o to że na początek ktoś kto nie wie czy będzie się chciał w to bawić nie musi wydawać 300-400zł na replike bo akurat jest PROMOCJA i za 240 zł mozna kupić coś co strzela i to zaskakująco dobrze :) Po kilku wypadach jesli replika wytrzyma to mozna ja sobie zostawic jako zapas i kupic cos innego albo sprzedac koledze co tez chce sprobowac i zaopatrzyc sie w cos cymowskiego np :) Mialem jako druga maszyne cm008 i udalo mi sie z niej drobniutkim kosztem wyciagnac Celny zasieg 65m ... przy stockowych bebechac a tylko przy zmienionym systemie HU swojego pomyslu który spisał się zaskakująco dobrze :) Reansumując : Na początek jak najbardziej ;) potem wiadomo trzeba wydać te 400 zł w góre zeby miec cos sensownego :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Coś na wzór Flat Hop ... aktualnie zrobiłem coś takiego na swojej nowej zabawce Steyr GFC i przy 400fps osiagnalem jakies 55m+ zasieg ładny celny na kulkach 0,28 ale musze zmienic sprezyne na mocniejsza i podejrzewam że przy jeszcze lekkiej zabawie z HU wyciagne okolo 70m (na kulkach 0,3) Celnego powtarzam CELNEGO zasiegu bo irytuje mnie jak ktos podaje zasieg repliki na powiedzmy 75m a nie trafi na tą odległość w samochod ;/ CO z tego że kulke replika wypluje na 80m jak rozrzut okritny ;/ Podobne usprawnienie zrobiłem tez (na szybko) w cm515 bardzo budżetowej zabawce i również mocno to poprawiło celność i przy około 380fps celnie w korpus człowieka można trafić na odległość 50m tylko kuleczki trzeba dać 0,25 ;) Generalnie patencik poprawia mocno skupienie całęj repliki a zasieg o około 15-25% nie wiele ale za cene połowy Rhopa czy innych zmyślnych kombinacji ;) Z czego każda replika wymaga innego podejścia do tematu ... Jeśli będzie ktoś zainteresowany to pisać na pw. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...