Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No i zaryzykowałem...mam problem po instalacji pro-wina i zielonej gumki g&g. Niezależnie od magazynka replika zachowuje się teraz tak: pierwszy strzał normalny, drugi pusty, trzeci normalny, czwarty pusty itd (co drugi strzał wylatuje kulka) Dodam też, że nie mogę w ogóle kręcić pokrętłem hop-up gdy prowin siedzi w replice...

Link to post
Share on other sites

Jakoś mnie to nie dziwi :icon_razz:

 

Baza repliki to korpus, szkielet i komora... Zmieniając komore, ingerujesz w bazę repliki, a to powoduje CZĘSTO masę komplikacje, takie jak własnie wymieniłeś. Poza tym, że replika podaje losowo kulki, nawet gdyby podawała każdą to pewnie nie byłoby idealnej szczelności. Teraz pomysl ile zabawy mają serwisanci by dobrać odpowiednie części i je razem dopasować.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
21 godzin temu, _Koralik_ napisał:

Znaczy wiesz myślałem że są jakieś materiały nadające się do tego, ale okej dzięki za rady :D

Możesz spróbować, jeśli faktycznie brakuje Ci hopka, np z izolacji kabla wyciąć "łódeczkę" i w nią wsadzić dystanser, w miarę się wpasuje i w kształt ramienia i dystansera, a zrobi różnicę. Jak dasz na maksa hop up to kulki jak lecą? Jaki jest ich tor lotu?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Widzę, że komora jest bardzo problematyczna, a ja niestety ja zakupiłem przed przeczytaniem tego tematu.

 

Mam problem ze szczelnoscia, zielona gumka g&g + regulowana dysza retro, sprężyna tornado 130.

Posiadam dwie gumki g&g, na jednej z nich mam 465-480 fps, niestety po wykreceniu dyszy do przodu nie podaje kulek, znowu po założeniu drugiej gumki g&g fpsy spadają do 420, lecz strasznie stabilnie +/-2fps 

Nie mam zielonego pojęcia, co może być nie tak, nie ważne czy docisk zrobiony przez sprezyne na lufie, czy oringi problem ten sam.

Dodam, że pacjentem jest GB G&G w korpusie EA.

Problem z osiowoscia odpada, ponieważ w korpusie G&G, nic się nie zmieniło.

Jakieś pomysły oprócz wymiany gumki ? Posiadam dysze shs'a, ale czoło wydaje się takie samo jak w retro, więc nie wymieniałem z racji na przyjemną regulację.

 

Link to post
Share on other sites

Yyyy to, że masz markowy korpus i szkielet nie znaczy, że te części do siebie dobrze pasują. Mimo, że to dość dobry korpus nadal może zdarzyć się gorsza sztuka. Sprawdź oś. To raz

Dwa... Komora PW taka jest. Dysza jest albo za krótka albo za długa. Albo się uszczelnia (srednio) albo nie podaje kulek. Zmień komorę na Maxx. 

Dysze Retro wyrzuć do kosza. 

Link to post
Share on other sites

Maxx jest stanowczo za drogi, już wolę dołożyć i kupić szkielet RA ze zintegrowaną komorą, ale chcę wykorzystać to co mam.

Zamówiłem gumkę macaron 70, zobaczymy czy coś się zmieni.

Jezeli nie, to zacznę kombinować z inna dysza.

W ogóle, montowales kiedyś dysze RA z pozytywnym skutkiem ? Czy jest to totalna porażka ?

Link to post
Share on other sites

Jak już chcesz regulowana dysze to kup tą od Peruna. 

Szkielety RA zeczintegrowana komora to dla mnie porażka. Bardzo trudno dobrać gumkę i dyszę. W przypadku komory Maxx... Pasuje praktycznie wszystko co polecane. 

Poza tym komory RA... Są średnie. Poczekaj na nowe wypusty komór a'la Maxx. Wiesz.... Jeśli RA odgapia komory od Maxxa, to jest coś na rzeczy :) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć,

pacjent:

- Mancraft PDIK v3 ze średnią redukcją objętości;
- komora hop-up Prowin AK
- guma - jakakolwiek - czarna systema / maple leaf 70* / niebieski guarder flat hop
- lufa 6,01 - 469mm - LambdaOne
- dysza Mancraft / SHS AK - long / short

Osiowość jest OK

problem:

jako, że Mancraft PDIK v3 pracuje jako open bolt, co kilka strzałów trafia się podwójne podanie kulki do komory, przeważnie też w komorze są dwie kulki. Długość dyszy regulowałem, zmieniałem dysze, wrzucałem starsze gumki - nic nie pomaga.

Macie jakieś rozwiązanie poza nawierceniem komory hop od wewnątrz by zablokować uślizg kulek w skutek parcia sprężyny magazynka i wolnego miejsca w komorze hop-up przy układzie open bolt?

Szkic poglądowy ;)

image.png.a0c287b682f3c734785b035a31175ad7.png

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...