Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Używane RK-02 BOYI po tuningu - 650 zł - opłacalność zakupu


Recommended Posts

Cześć. Po 5 letniej przerwie postanowiłem powrócić do niesamowitego hobby jakim jest ASG.

 

Trafiłem w komisie na replikę BOYI RK-02 po sporym tuningu. Cena 650 zł. Według sprzedającego replika osiąga zasięg skuteczny 35-40m, maksymalny 50m oraz 440 FPS. Dużym minusem jest obecność ZnAlu. Zakup w 2012 roku, przebieg estymowany na 20 hicapów (~10k kulek).

 

Link: http://wmasg.pl/pl/c...nt/show/708717?

Sprzedający wysłał mi również filmik z działania repliki: https://drive.google...WljaldieFU/view

 

Zestaw moim zdaniem solidny, dobra baza pod jeszcze większy przyszły tuning (na pewno lepsza niż chiński stock). Warto się tym zainteresować, czy raczej celować w nową replikę w tym pułapie cenowym - przykładowo RK-10S?

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Zupełnie nie opłaca sie.

 

Brzmi słabo, niby jakiś silnik HT, a się dławi (pewnie kwestia baterii). Jak na M130 + BU ma 440FPS to szczelności tam nie ma. Zasięg - 50m to bez problemu strzela stockowy boyi.

 

Po za tym, po co kupować używanego boyi, skoro można kupić nowego, w dodatku 150zł taniej? Nie pakowałbym się w to. A jak przeszkadza Ci znal - teraz w promocji na GF jest RK08S w fajnej cenie już nie ma promocji.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Zupełnie nie opłaca sie.

 

Brzmi słabo, niby jakiś silnik HT, a się dławi (pewnie kwestia baterii). Jak na M130 + BU ma 440FPS to szczelności tam nie ma. Zasięg - 50m to bez problemu strzela stockowy boyi.

 

Po za tym, po co kupować używanego boyi, skoro można kupić nowego, w dodatku 150zł taniej? Nie pakowałbym się w to. A jak przeszkadza Ci znal - teraz w promocji na GF jest RK08S w fajnej cenie już nie ma promocji.

 

Nie przeszkadza mi aż tak ZnAl, aczkolwiek bardziej doświadczony kolega (który jest wieloletnim posiadaczem CM.040) radzi mi, abym bardziej skłaniał się w stronę replik wykonanych w całości ze stali.

Skoro odradzasz mi zakup repliki z ogłoszenia, waham się pomiędzy RK-10S a RK-02. RK-02 jest tańsza i według mnie ma lepszą kolbę, RK-10S jest w całości wykonana ze stali. U Krakmanów różnica między nimi to 150 zł. Która według Ciebie jest lepszym wyborem? Jest jeszcze Cyma, aczkolwiek po przeczytaniu wielu wątków na tym forum doszedłem do wniosku, że Boyi będzie lepszym wyborem, ponieważ wiele osób wspomina o lepszym wykonaniu zewnętrznym replik Boyi oraz niewiele gorszych bebechach.

Edited by ZłyDuch
Link to post
Share on other sites

Rk-10s nie jest w pełni stalowy. Lufa zewnętrzna wykonana jest z stopu aluminium.

Korpus, dekiel faktycznie są zrobione z blachy stalowej, a reszta wykonana jest z jakiegoś staliwa, które przyciąga magnes. Oczywiście jest to o niebo lepszy materiał od znalu, do prawdziwej stali jednak mu brakuje. Oczywiście nie ma co wymagać ideału w tych pieniądzach.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie kałachy boyi, od RK-01 aż do RK-15 mają takie same wnętrzności, więc praktycznie wybierasz tego, który Ci się bardziej podoba. Wersje S fajniejsze, bo trudniej je uszkodzić.

 

Sam miałem Boyi, RK-08S, działał mi bezproblemowo, jedynie gumkę na systemę zmieniłem. Działał u mnie dobrze, i z tego co widzę, to u drugiego właściciela też nie sprawiał problemów. :)

 

Cymy bym nie kupował.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...