Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-47 (SRT-12) - SPARTAC Czy M4 (SRT-04) - SPARTAC?


Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiałem się nad budżetowymi karabinami. Znalazłem AK-47 Spartac. Wydaję się przyzwoity i nawet tak go oceniają inni. Jednak nie wiedzieć czemu, mam straszny zapał na M4. Więc zaciekawił mnie także M4, także od Spartaca i również dobrze oceniany. Wiem, że porządne repliki M4 są od 800 zł >, więc proszę nie piszcie, abym dołożył kasę do tego i tamtego :icon_lol: . Mam budżet ograniczony do około 500 zł, a te karabiny na sam początek wydają się być idealne. Mogę się nazwać ,,amatorem'', jeśli chodzi o ASG. Więc, które byście spośród tych replik proponowali? Który byłby dobry na początek? Który byłby dobry pod względem tuningowania? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :icon_rolleyes:.

 

AK-47(SRT-12)

http://www.taniemili...,4133.html#opis

 

M4(SRT-04)

http://www.taniemili...,5481.html#opis

 

Link to post
Share on other sites

1. Zapamiętaj nie ma takiego czegoś jak AK-47 to wymysł amerykanów i twórców gier komputerowych, używaj nazw AK/AKM.

2.W okolicach 500zł jest wiele lepszych replik od badziewnych plastikowych spartaców np.

Seria Rk od boyi - stalowe AK ładnie wyglądają i wewnętrznie są całkiem fajne.

G36 od JG (608) - można zmienić gniazdo na magazynki do M4, jeśli w przyszłości będziesz chciał zmienić replikę na M4 będziesz miał już magazynki.

Przy kupnie taniego M4 dostajesz słaby szkielet gearboxa v.2 którego za bardzo nie stuningujesz bo przy mocniejszej sprężynie się rozkraczy. w/w repliki mają lepiej zaprojektowany gb v.3 który lepiej sobie radzi z tuningiem.

 

Nie zapomnij o atestowanej ochronie oczu, oczy nie odrastają!

Edited by Barsad
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nazwy to podaje nazwę repliki, choć nie rozumiem o jaki wymysł ci chodzi. AK-47 to poszczególne odmiany danych modeli z serii AK. Przynajmniej tak sądziłem. Przecież jest różnica między AK-47 a AK-74. Ale mniejsza z tym. Skoro to takie badziewie jak mówisz, to może BI-3681 Full Metal od Boyi (Choć koledzy mają złe doświadczenie z tym producentem), wyhaczyłem za 550 zł, akurat może być w budżecie. Nadałby się?

 

http://www.taiwangun...&campaign-id=21

Edited by Fallcone
Link to post
Share on other sites

Polecać nowemu komis to troszkę nie na miejscu.

 

Generalnie ta emka boyi nie jest może cudownym wyborem, ale na pewno lepiej niż spartak. W ograniczonym budżecie najlepszym wyborem jest G36 od JG, albo kałachy Boyi. Dobrej emki w tej cenie nie znajdziesz.

I nie przejmuj się mądralami, którzy mówią, że nazwa AK-47 jest nieprawidłowa, bo jest. Różne kraje miały różne nazewnictwo, na przykład w Polsce swego czasu był to PMK, czyli Pistolet Maszynowy Kałasznikowa, z kolei AKM nazywano "karabinkiem". Sama nazwa AK-47 pojawiła się kilka razy we wczesnych dokumentach radzieckich, ale powszechnie nazywano go AK, co nie znaczy, że nazwa z oznaczeniem roku jest jakimś wymysłem.

 

Co do samej repliki powtórzę raz jeszcze dla pewności - jak kałach to Boyi, jak coś bardziej nowoczesnego, to G36. Emki tanio nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nazewnictwo to produkowany seryjnie AK, AKM, AKS, AKMS, AKMŁ, itd itp żadnego numeru nie miały, dostał go dopiero AK-74. Jednak coś takiego jak AK-47 istniało bodajże w trzech egzemplarzach, była to wersja rozwojowa konstrukcji Kałasznikowa tak samo jak np. AK-46. Pierwszy egzemplarz AK-47 różnił się znacząco od AK i pochodnych przodem, a zwłaszcza kształtem okładzin, natomiast kolejne dwa nie różniły się od nich zbytnio. Po uproszczeniu konstrukcji powstał AK, a po zmodyfikowaniu, ulepszeniu i kolejnym uproszczeniu AKM. Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości w tej kwestii, natomiast co do repliki mogę od siebie polecić serię RK od boyia, sam mam RK 08s, czyli w "pełni" stalowy (poza kilkoma szczegółami) AK-105. Jak trafisz na promocję to możesz erki wyhaczyć nawet za mniej niż 500 zł, a na pewno do ok. 550 zł. W moim egzemplarzu trafiła się nieco krzywo zamocowana kolba, ale chwila roboty z pilnikiem i podkładka z izolki załatwiła sprawę, poza tym sprawuje się dobrze, nawet gumka hu trafiła mi się całkiem dobra. Gdybyś się zdecydował na RK to radzę wymienić śrubę mocującą silnik na coś porządniejszego, ta stockowa szybko się zdziera, no i jeszcze pas nośny dołączony do zestawu nie budzi zbyt dużego zaufania, lepiej zakupić oryginalny z demobilu.

Link to post
Share on other sites

Ehhh prosić to na złość będzie. Budżet to 500 zł, a nie 800-1000 zł. Jakbym takim dysponował to od razu brałbym G&C. Proszę mnie nie traktować jak idiotę. Wiem, że za budżet 500 zł nie będzie dobrej ,,emki'', chodzi mi o to czy jak na początek byłaby znośna i dałoby się z niej strzelać. Jednak jeśli mówicie, żeby brać karabinek AK, to ktoś mógłby mi podać jakieś poszczególne modele?

Edited by Fallcone
Link to post
Share on other sites

I może to zabrzmieć idiotycznie, ale nie wyobrażam sobie AK bez drewnianych elementów, a raczej ich imitacji. Tak więc RK 08s oraz AK-105 odpada. Jeśli to przydatne na jakikolwiek sposób to najbardziej chciałbym egzemplarz, który jest tani i jednocześnie wyglądał w miarę realistycznie i nadawał się do modyfikacji.

Link to post
Share on other sites
Wiem, że za budżet 500 zł nie będzie dobrej ,,emki'', chodzi mi o to czy jak na początek byłaby znośna i dałoby się z niej strzelać.

No właśnie chodzi o to, że nie będzie "znośna" :)

 

Jednak jeśli mówicie, żeby brać karabinek AK, to ktoś mógłby mi podać jakieś poszczególne modele?

Z drewnem i w jako takiej cenie:

http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-01w-real-wood-boyi?from=listing&campaign-id=19

http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-10-boyi?from=listing&campaign-id=19

 

 

Jeśli chodzi o nazewnictwo to produkowany seryjnie AK, AKM, AKS, AKMS, AKMŁ, itd itp żadnego numeru nie miały

Miały. Oficjalnie u Ruskich był to 56-A-212, zwyczajowo AK, w rozkazie przyjęcia do uzbrojenia był to AK-47. To jest tak, jak z SKS, oficjalnie też jest to SKS-45, ale tej nazwy mało kto używał. W Polsce terminologia była jeszcze ciekawsza, bo produkt był pistoletem maszynowym, karabinkiem i karabinem. W Polsce nigdy oznaczenia rocznikowego nie stosowano, co nie znaczy, że nazwa nie istnieje. Były jeszcze oznaczenia 46, 47 i 48 używane do prototypów, ale nie mają one wiele wspólnego z finalną nazwą.

Link to post
Share on other sites

Obawiałem się tych modeli :icon_lol:. Jednak skoro są takie dobre, ale mam pytanie: Czy w RK-10 można wymienić kolbę? Odpowiedź powinna być oczywista, jednak z własnego doświadczenia wiem, że może być przymocowana na stałe. Poprzeglądałem sobie te repliki i zaciekawiła mnie o 100 zł droższa replika AK od CM. A przy okazji, ponieważ jeszcze nie jestem rozeznany, co jaka firma oferuje. CM jest dobrą firma? Słyszałem, że ich budżetowe AK mają status ,,legendarnych'' dla początkujących.

 

http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-042-real-wood-full-metal?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

Nie, ten model nie jest dobry. Jeśli szukasz czegoś z Cymy, to zwracaj uwagę na repliki AKM, czyli modele z komorą zamkową z tłoczonej blachy, ale od razu mówię, że nie znajdziesz niczego w dobrej cenie, a poza tym Boyi wypada lepiej od Cymy pod względem wytrzymałości (stop metalu stosowany przez Boyi jest wytrzymalszy). Jak zwiększasz budżet, to zdecydowanie lepiej jest wziąć RK-06.

 

http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-06w-real-wood-boyi?from=listing&campaign-id=19

 

Co do "legendarności" budżetowych Cym, to było to dawno temu.

Link to post
Share on other sites

. A przy okazji, ponieważ jeszcze nie jestem rozeznany, co jaka firma oferuje. CM jest dobrą firma? Słyszałem, że ich budżetowe AK mają status ,,legendarnych'' dla początkujących.

 

Cyma oferuje takie ficzery, że nie wiem od czego zacząć...

bDkBNRd.jpg

 

JU2ZXyL.jpg

 

XXYKpVo.jpg

 

sO1Gi0l.jpg

 

EiwBetp.jpg

 

CYMA 51 "RPK" & 036 "AKM"

 

Jedyne konkretne i w miarę tanie AK to RK-08S i RK-10S, koniecznie z "S" na końcu (psikuta?)

Reszta jest warta tyle co złom na zdjęciach powyżej.

Link to post
Share on other sites

O 100 zł mogę podnieść. Bardzo zaciekawił mnie ten RK-06W. Dałem się przekonać. Trochę jak za taką cenę ma mało FPS, ale można go przerobić. Czy ktoś może ma ten model i może się pochwalić jak się zachowuje w terenie? W sensie podczas mrozów, deszczów. I czy drewno jest dobrej jakości? Bo patrząc na kolbę i uchwyt na zdjęciach wygląda jakby była ze sklejki (pewnie jest) i miała zaraz się rozwalić.

Link to post
Share on other sites

Drewno w tym modelu nie jest ze sklejki, chociaż może się trafić, wszystko zależy od tego, co chińczyk włożył do pudełka. Co do FPS, to nie jest wcale mało. Owszem, są producenci, którzy pakują więcej, ale to właśnie takich replik powinieneś się obawiać. Zasięg i celność są wystarczające do większości rozgrywek, wiele osób używa stockowych replik i nie narzeka.

 

Jeśli chcesz podnieść budżet, to najlepszym wyborem będzie to:

http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-10s-boyi?from=listing&campaign-id=19

 

Wytrzyma najwięcej ze wszystkich pokazanych tu replik. Z kolbą włącznie, wytrzyma więcej, bo wszystko jest tu stalowe.

Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że to mało FPS. Ehhh boje się używać ,,cytuj'', że będzie cytat do całej odpowiedzi. Chodzi mi o zasięg, im więcej FPS tym większy zasięg... choć ucierpi na tym celność, ale coś się wykombinuje. Co do tego co podałeś, też ciekawy, jednak ma mała wadę. Choć broń nie ma wyglądać, a być niezawodna i funkcjonalna, to strasznie nie podoba mi się kolba. Jest możliwość jej zamiany na zwykłą drewnianą?

Link to post
Share on other sites

W RK-06W jest tylko z plastiku magazynek i uchwyt pistoletowy. Magazynek metalowy można kupić, a uchwyt można by było spróbować samemu zrobić. RK-10S byłby idealny, gdyby nie ta kolba. Zastanowię się pomiędzy tymi dwoma i może w między czasie dozbieram jeszcze kasy na jakieś dodatki jak np. lufa precyzyjna. Ostatnie tylko pytanie: Czy oba nadają się do modyfikacji.

 

Link to post
Share on other sites

Zasięg uzyskujesz używając lepszych kulek, lepszej gumki i lepszej lufy. W tej kolejności. FPS zwiększają przebijalność przez krzaki i przez kolegów. Zasięgu nie dodają, bo co z tego że siejesz mocno, skoro wszystko leci na boki?

 

W tym modelu nie ma możliwości zmiany, chyba, że z całym korpusem. Co do 06W to ma magazynek i chwyt z plastiku, ale oryginalna wersja tego karabinu też ma plastik w tych miejscach.

 

Co do modyfikacji pytanie o jakie modyfikacje chodzi?

Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość wymiany Gearbox na V3 z Blowbackiem, wymiana gumki, lufy itd. Chyba zdecyduje się na RK-10S. Wszystko z drewna i stali prócz uchwytu zrobionego z polimeru. Za jakieś 4-12 dni spróbuje zakupić. Zabrzmi to śmiesznie, ale karabin będzie mi pomagał w przygotowaniu się do turnieju strzeleckiego. I widzę, że łożysko to 7mm, więc pytanie czy oprócz stalowych kulek można ładować plastikowymi? Przepraszam za te oczywiste pytania, ale wole być pewny na 100%, w końcu nie codziennie kupuje replikę, która według mnie tania nie jest.

Link to post
Share on other sites

Strzelasz kulkami plastikowymi 6 mm (a w zasadzie nieco mnie, ale nieważne ;) ). Średnica łożyska nie ma z kalibrem nic wspólnego. Kulki metalowe i ceramiczne również możesz ładować, ale przy replice tej klasy nie ma to większego sensu, bo skupienie tej repliki nie będzie zbyt wysokie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...