Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-47 (SRT-12) - SPARTAC Czy M4 (SRT-04) - SPARTAC?


Recommended Posts

Wydaje się wyglądać dosyć porządnie ten APS. Jednak zaryzykuje i ci zaufam. Zostanę przy RK-10S, teraz jak najszybciej postarać się o zamówienie zanim skończy się promocja :icon_lol:. (Która swoją drogą skończy się po wyczerpaniu wszystkich egzemplarzy)

Edited by Fallcone
Link to post
Share on other sites

To będzie chyba ostatnie pytanie, jakie zadam na temat repliki. Czy ten sklejkowy chwyt, można by było zastąpić prawdziwym z ostrego?

 

Dolne łoże:http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6172517229&reco_id=72b06540-1238-11e6-aed9-028b7cd84653&ars_rule_id=201

 

Nakładka na rule gazową:http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6161025070&reco_id=dde1f420-1238-11e6-a7d7-027f8d968121&ars_rule_id=201

 

Jakby co, udało mi się zamówić swój egzemplarz :icon_biggrin:.

Edited by Fallcone
Link to post
Share on other sites

Da się, czasem potrzebny jest pilnik i trochę cierpliwości. Nakładka jest ok, ale łoże szukaj do AKM, takie bez metalowego okucia z tyłu i z wybrzuszeniami po bokach.

 

Poza tym w replice masz drewno, a w ostrym sklejkę, taka różnica :)

Link to post
Share on other sites

,,Łoże oraz nakładka na rurę gazową zostały tak jak w ostrym odpowiedniku wykonane z drewna sklejkowego''. Wolałbym jednolite drewno. Bardzo dziękuje za pomoc wszystkim ;-) . Jak do mnie dotrze, to może zrobię parę zdjęć i małą recenzję po tygodniu użytkowania. Temat można zamknąć panie moderatorze.

Link to post
Share on other sites

Ehh myślałem, że tematy się zamyka. Poczułem się niekompetentny. Jak przybędzie to zobaczę, czy ta sklejka jest wytrzymała, jak nie to kupie sobie drewniane albo spróbuje wyciąć i ukształtować sobie części. Jest może sens wymieniać sprężynę z M125 na M140/150? Chciałbym, aby dorównywał Major Eagle, choć żeby mu dorównać to potrzebowałbym M170, ale kupowanie części droższych od samej repliki mija się z celem. A 200-300 zł za M140/150 mogę dać. Jeszcze może się rozlecieć, ale jak jest niby ze stali to powinien dać rade.

Link to post
Share on other sites

Dostarczona. Kurier cały w moro :icon_eek2: myślałem, że jak tylko mam spodnie z ,,nieodpowiednim'' kamuflażem. Replika wygląda jak prawdziwy AKMS, drewno jest pobijane oraz replika jest źle spasowana i to widać. Pan Mietek chyba składał za 10 zł. Wystarczy rozłożyć i złożyć jak powinno i będzie dobrze :icon_biggrin: . Choć to 3 kg, to mi się wydaje jakby ważyła 6 kg. Nie wiem, może jestem słaby, ale nosiłem cięższy sprzęt i nic nie czułem, dziwne. Drewno...bardzo ładne, ale sam nie wiem czy to sklejka czy jednolite, przy transporcie jak mówiłem trochę się starła farba. Smarem uwalone, testowane, wychodziło przy teście 390-395 FPS. Jak będę miał czas to sprawdzę jak działa. ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Jeśli chodzi o nazewnictwo to produkowany seryjnie AK, AKM, AKS, AKMS, AKMŁ, itd itp żadnego numeru nie miały, dostał go dopiero AK-74. Jednak coś takiego jak AK-47 istniało bodajże w trzech egzemplarzach, była to wersja rozwojowa konstrukcji Kałasznikowa tak samo jak np. AK-46. Pierwszy egzemplarz AK-47 różnił się znacząco od AK i pochodnych przodem, a zwłaszcza kształtem okładzin, natomiast kolejne dwa nie różniły się od nich zbytnio. Po uproszczeniu konstrukcji powstał AK, a po zmodyfikowaniu, ulepszeniu i kolejnym uproszczeniu AKM.

Najbardziej prawilnie jest mówić Krótki Bojowy Karabin Adriana Kałasznikowa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...