Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ochronne które lepsze ?


Google  

2 members have voted

  1. 1. Które lepsze ?

    • Gogle ochronne mod.2 z wentylatorem od FMA
    • Gogle ochronne Desert Locus
      0


Recommended Posts

Od kilku dni jestem posiadaczem Desert Locustów w wersji FAN, pomijając że sporo kosztują, trzeba ten wentyl wyciszać (lepiej jednak chyba wymienić na cichszy) to są całkiem spoko.

 

Nie ufać goglom bez atestów, oczy nie odrastają a jak będziesz mieć kolosalne szczęście i nie uszkodzi ci na stałe oka to rekonwalescencja potrafi trwać pół roku. Na oczach się zwyczajnie nie oszczędza, można kupić używane, ale nawet wtedy wymienił bym szybki od razu na nowe.

 

To tyle ;)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

A czy przypadkiem nie jest tak, że przy okularach z atestem producent sugeruje wymienić soczewkę po trafieniu???

Jeżeli tak to ten atest nic ci nie daje. No chyba, że faktycznie zamieszasz ją wymieniać.

 

Poza tym różnica pomiędzy goglami jest chyba tylko w grubości tej soczewki (ale mogę się mylić), bo zrobione wszystkie są z tego samego materiału:

 

FMA MOD.2 z wentylatorem - 139zł - 2,4mm poliwęglanu

http://allegro.pl/go...6723824858.html

 

ESS Profile TurboFan Goggles - Black - 898zł - 2,8mm poliwęglanu

http://www.ess-polsk...roducts_id=7555

 

Revision Desert Locust KIT DLX Blk/Ver - 531zł- 3mm poliwęglanu

http://allegro.pl/go...5610798849.html

Edited by Adamo_0
Link to post
Share on other sites

Poliwęglan poliwęglanowi nierówny.

Owszem, producent nakazuje zmienić wizjer po trafieniu. Ale wytrzymałość takich np. Desert Locust czy ESS Profile znacznie przewyższa energię trafienia z repliki ASG i masz tego pewność, bo jest atest. To, że ich wizjer wytrzyma wiele trafień, wiemy po prostu z doświadczenia. Uszkodzenia tych gogli w środowisku ASG wynikają w zasadzie tylko z nadmiernego zarysowania, zmiażdżenia czymś ciężkim, lub traktowania wizjera antifogami, które osłabiają poliwęglan (a i tak wtedy gogle np. pękają na niewielkiej głębokości nieco przy nosie, a nie po prostu się rozlatują). Wizjer tych gogli nie zostanie przebity przez kulkę, bo nie przebija go nawet trafienie ze strzelby. Może pęknąć, może się zrobić pajączek - ale ryzyko penetracji kulką jest praktycznie zerowe.

Przy goglach bez atestu nie masz pewności co kupujesz, bo ich jakość i wytrzymałość może się bardzo różnić w zależności od serii produkcyjnej.

W cenie tych gogli FMA masz nowe Desert Locust z demobilu (oczywiście pojawią się głosy, że nie wiadomo jak były przechowywane).

Link to post
Share on other sites

Ale wytrzymałość takich np. Desert Locust czy ESS Profile znacznie przewyższa energię trafienia z repliki ASG

 

Wydaje mi się, że przy różnicy rzędu 0,4 mm FMA są tak samo wytrzymałe jak te Desert Locust czy ESS Profile.

Niestety testów FMA nie przeprowadzałem osobiście, dlatego mogę jedynie bazować na rzetelności osób które to robiły:

 

FMA MOD1 (różnią się tym, że wentylator jest z boku) soczewka zapewne jest ta sama:

http://www.taiwangun...-dark-earth-fma

UWAGA! Przetestowaliśmy te okulary strzelając do nich z bliskiej odległości (0-1cm) z naszego karabinu KOER SVD Style ~ 550fps, na kulkach 0,20g i nie uległy przestrzeleniu ani pęknięciu (tylko drobne wgniecenia).

 

 

FMA MOD2 (wentylator u góry):

Edited by Adamo_0
Link to post
Share on other sites

Tak jak mówię - te okulary nie mają atestu, więc nie masz gwarancji ile wytrzymają. Jedna partia zniesie wszystko, druga będzie z gorszego materiału i wytrzyma znacznie mniej.

Sam materiał to nie wszystko - pewnie czytałeś o replikach i wiesz np., że stop aluminium w takiej Cymie będzie gorszy od tego w G&P. Poliwęglan też może być lepszy lub gorszy, mniej lub bardziej wytrzymały.

Jeśli chcesz ryzykować, Twoja sprawa. Ja ostatnio na strzelaniu spotkałem starszego już gracza, który zamiast okularów mial ghillie hood z grubą moskitierą, także nic mnie już nie zdziwi.

 

Poza tym widzisz co jest napisane poniżej tej notki o przestrzelaniu z repliki 550 fps?

UWAGA! PRODUKT NIE JEST PRZEZNACZONY DO WYKORZYSTYWANIA PODCZAS GIER TAKTYCZNYCH/WOJENNYCH/ASG. Użycie okularów/gogli w grach taktycznych/wojennych/ASG stanowi wykorzystanie produktu niezgodnie z jego przeznaczeniem, zaś nabywca czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność

To jak, dalej chcesz wierzyć sklepowi na słowo? Myślisz, że ten dupochron umieścili tam bez powodu?

 

Bawi mnie, że ostatnio każdy nosi maskę, bo ząbki, bo dostanę w policzek albo ucho i to boli, bla bla bla, ale oczy? Nadal traktowane po macoszemu.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Bawi mnie, że ostatnio każdy nosi maskę, bo ząbki, bo dostanę w policzek albo ucho i to boli, bla bla bla, ale oczy? Nadal traktowane po macoszemu.

Bo ząbki już potracili, strzał w uszko czy nosek boli, a oczka jeszcze żaden nie stracił. Gorzej będzie jak w końcu jakiś łoś kupi chiński szajs i straci ten wzrok. W idealnym kraju miałbym to "we dupie", bo chcącemu nie dzieje się krzywda. Niestety w naszym systemie prawnym taką sprawą szybko zainteresuje się prokurator i to strzelający też dostanie po dupie. A skąd się prokurator dowie? Od postrzelonego. Dlaczego? Bo dla takiego łosia będzie to droga do odszkodowania na drodze cywilnoprawnej.

Tak, oczywiście, łoś nikomu nie powie, nie będzie konfidentem. Uja prawda! Nie wierze osobie, która dla paru złotych* oszczędności zaryzykuje swój wzrok. Nie wierze, że taka osoba, gdy oślepnie nie będzie próbowała zdobyć forsy z odszkodowania.

* oszczędności?! Ha, drogie łosie, wasza nieatestowana ochrona oczu jest czasami nawet droższa od tej atestowanej, a atestowaną można dorwać za mniej niż 50zł!

 

A czy przypadkiem nie jest tak, że przy okularach z atestem producent sugeruje wymienić soczewkę po trafieniu???

Jeżeli tak to ten atest nic ci nie daje. No chyba, że faktycznie zamieszasz ją wymieniać.

Producent proponuje wymianę dla własnego RWD - ratuj własną dupę. Każdy materiał ma jakąś wytrzymałość, a kropla drąży kamień. Każde uderzenie osłabia szybkę - nawet takie, które jest wg. atestu bezpieczne. Ale sto takich uderzeń może już rozwalić szybkę, bo zostanie ona aż tak mocno osłabiona, że słabego puknięcia nie wytrzyma. I teraz gdyby producent nie zalecał wymiany szybki to w niektórych krajach (głównie USA) można byłoby go pozwać o wysokie odszkodowanie, bo przecież szybka miała wytrzymać 100m/s, a nie wytrzymała. Dlatego producenci zalecają wymianę - "dostałeś raz i nie wymieniłeś - Twój problem i nie możesz nas pozwać, bo nie spełniłeś naszych zaleceń dot. użytkowania".

Link to post
Share on other sites

Myślisz, że ten dupochron umieścili tam bez powodu?

 

Sądzę, że umieścili go tam z tego samego powodu, co producenci tych dwóch pozostałych gogli, sugerując wymianę soczewki po trafieniu.

Zapewne gdyby jakimś cudem ktoś stracił oko w ESS'ach byli by w stanie udowodnić, że kulki nie raz trafiały w to szkiełko i ze gogle nie były używane zgodnie z zaleceniami ;) Co nie zmienia faktu, że w atestowanych czujemy się bezpieczniej.

 

W takim razie Panowie, może zaproponujecie tu teraz jakieś dobre sprawdzone ATESTOWANE gogle z wiatrakiem i bez.

Powiedzmy w cenach 0-250zł, 250-500zł i 500zł+ tak żeby każdy mógł czerpać z waszej wiedzy i doświadczenia ;)

Link to post
Share on other sites

Chłopie, biegaj nawet w przeciwsłonecznych z bazaru przy plaży w Ustce! Twoje oczy. Tylko nie doradzaj takich bzdur bo ktoś jeszcze przeczyta, uwierzy i będzie buba.

 

Może np ja nie zaproponuję- masz pierdylion tematów w tym dziale i każdy może czerpać z wiedzy i doświadczenia forumowiczów (o ile mają jakieś doświadczenie i wiedzę, bo różnie z tym bywa).

Link to post
Share on other sites

Chłopie, biegaj nawet w przeciwsłonecznych z bazaru przy plaży w Ustce! Twoje oczy. Tylko nie doradzaj takich bzdur bo ktoś jeszcze przeczyta, uwierzy i będzie buba.

 

A możesz mi powiedzieć gdzie doradzam takie bzdury?

 

Chciałem, żeby osoby doświadczone podały jakieś gogle tylko po to, żeby Ci co nie maja wiedzy i tu trafili wiedzieli do jakich konkluzji tu doszliśmy.

Link to post
Share on other sites

Weź nie gadaj głupot, którymi chcesz sie wybielić. Najpierw piszesz tak, że widać, że nie znasz się na temacie (wymiana szybki), potem, że różnica w grubości nie ma znaczenia.

I całe te paplanie tylko po to żeby ktoś polecił lepsze gogle... Jasne.

Link to post
Share on other sites

Przypominam, że mówimy tu o grubości 0,4mm :icon_razz2: ale nie ważne. Chyba mogę tu wyrazić swoje zdanie ?

Nigdzie nie pisałem, że jestem ekspertem. A co do szybki, to chyba było to pytanie, a nie stwierdzenie, nieprawdaż?

 

Ale widzę kłótnia ważniejsza niż treść merytoryczna.

Link to post
Share on other sites

Merytorycznie wszystko zostało napisane:

- atest jest najważniejszy,

- poliwęglan poliwęglanowi nierówny.

To pierwsze to jest dogmat, prawda objawiona i nie ma się co pytać o ochrone bez atestów. Ona nadaje się jedynie do reko - jako ozdoba.

Co do drugiego. Jeansy z bazaru, a jeansy od porządnego producenta niby też są z tego samego materiału, ale te pierwsze szybciej sie wytrą. ZnAl w replikach tanich szybciej pęka niż ten z droższych (generalizuje, ale chodzi o to, że materiał nazywa sie tak samo, a wytrzymałość zupełnie różna).

Link to post
Share on other sites

Ok to może inne pytanie (tak szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi).

 

Dlaczego cena jest tak różna ?

Czy te gogle są w wersji cywilnej i wojskowej?

 

Gogle Revision Desert Locust Essential - Tan - 140zł

http://www.sklep.rwscetus.com/gogle-revision-desert-locust-essential-tan.html

 

Gogle Desert Locust Essential Revision Military- 408zł

http://ha3o.pl/okulary-i-gogle-revision-military/gogle-desert-locust-basic-revision-military-1615

Link to post
Share on other sites

Ok to może inne pytanie (tak szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi).

 

Dlaczego cena jest tak różna ?

Czy te gogle są w wersji cywilnej i wojskowej?

 

Gogle Revision Desert Locust Essential - Tan - 140zł

http://www.sklep.rws...ential-tan.html

 

Gogle Desert Locust Essential Revision Military- 408zł

http://ha3o.pl/okula...n-military-1615

 

To się nazywa "wolny rynek". Jak chcesz wiedzieć dlaczego drugi sklep wystawił je za 408 zł to najlepiej pytaj u źródła. Odpowiedzieć mogę tylko tyle, że mogli to wystawili za tyle ;)

Link to post
Share on other sites

Wolny rynek wolnym rynkiem, ale te gogle są jednak coś za tanie.

 

W USA była jakiś czas temu sprawa z aresztowaniem ludzi produkujących podrobione gogle.

 

http://www.recoilweb.com/arrest-made-in-revision-eyewear-counterfeit-case-86275.html

 

Te Deserty kosztują u Revisiona około 100 dolców. Co by pasowało mniej więcej do ceny u ha3o.

 

https://www.revisionmilitary.com/en/eyewear/goggles/desert-locust-u-s-military-goggle-system

 

ha3o są oficjalnym dystrybutorem Revision na Polskę, sam u nich kupowałem dwie sztuki z wentylatorkiem.

Osobiście bałbym się kupić te tańsze, oczka nie odrastają ;)

Link to post
Share on other sites

W opisie jest info o atestach/normach.

Poza tym one są w promocji, przecena z 230zł (ver. Essential) + dzwoniłem i Pani potwierdziła oryginalność gogli

Wiem, że na gębę to se można, no ale jakieś zaufanie trzeba mieć do sprzedawcy.

 

Co by nie było zamówiłem. Jak dziś przyjdą mogę umieścić jakieś foto jak chcecie.

Link to post
Share on other sites

Zanim zaczniesz rzucać jakimiś oskarżeniami to dobrze jest mieć mocne dowody na poparcie tego. Te gogle kosztowały tam więcej, mają je w ofercie od bardzo dawna. Nie ma co porównywać obecnych cen do $ bo mogły być np. zakupione w innym okresie czasu, ilość sztuk (wpływa też często na cenę zamówienia) itd. itd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...