Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Witam, mam zamiar sobie kupić w najblizszym czasie konwersje mc v2. Będę używał sprężonego powietrza rzecz jasna, i teraz mam pytanie. Posiadam replike specna arms core, czy wsadzenie do niego konwersji mc v2 nie wysadzi body? Czy lepiej kupic metalowe body, czy zostać przy tym plastikowym? Metalowe body to kolejne pieniądze więc czekam na odpowiedź :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam, mam zamiar sobie kupić w najblizszym czasie konwersje mc v2. Będę używał sprężonego powietrza rzecz jasna, i teraz mam pytanie. Posiadam replike specna arms core, czy wsadzenie do niego konwersji mc v2 nie wysadzi body? Czy lepiej kupic metalowe body, czy zostać przy tym plastikowym? Metalowe body to kolejne pieniądze więc czekam na odpowiedź :icon_smile:

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Eeeee, yyy co? Jak niby ma wysadzić body? Konwersja jest wkładana w pusty szkielet, w zasadzie pozostaje jedynie język spustowy i elementy blokady oraz płytka selektora. Konwersja nie powoduje obciążeń gb więc tym bardziej nic się kompozytowemu body nie stanie.

Jesteś pewny, że chcesz pchać się w konwersje gazowe nie mając zielonego pojęcia o nich i ich zasadach działania?

 

A tak BTW, to zamontowałem ostatnio kolejną konwersje MC pod SWD, tym razem w SWDS:

img2018022220254.jpg

Jest trochę zabawy z dorobieniem nowych elementów do blokady spustu, ale myślę że warto. Na hpa i ustawionych 170 psi (12bar) jest 592 fps z rozrzutem +/-2 fps.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Eeeee, yyy co? Jak niby ma wysadzić body? Konwersja jest wkładana w pusty szkielet, w zasadzie pozostaje jedynie język spustowy i elementy blokady oraz płytka selektora. Konwersja nie powoduje obciążeń gb więc tym bardziej nic się kompozytowemu body nie stanie.

Jesteś pewny, że chcesz pchać się w konwersje gazowe nie mając zielonego pojęcia o nich i ich zasadach działania?

 

A tak BTW, to zamontowałem ostatnio kolejną konwersje MC pod SWD, tym razem w SWDS:

img2018022220254.jpg

Jest trochę zabawy z dorobieniem nowych elementów do blokady spustu, ale myślę że warto. Na hpa i ustawionych 170 psi (12bar) jest 592 fps z rozrzutem +/-2 fps.

Może nie znam się tak dobrze jak pan ale posiadam pewien obszar wiedzy w tym temacie. Dziękuję za odpowiedź :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Może nie znam się tak dobrze jak pan ale posiadam pewien obszar wiedzy w tym temacie. Dziękuję za odpowiedź :icon_smile:

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie neguję, po prostu pytam. Jest wielu ludzi którzy to chcą, kupują, a później no cóż, nie do końca są chyba świadomi korzyści i ograniczeń, narzekają i sprzedają. A tania impreza to to nie jest.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hej, Masade A&K z wrzuconym MC v2. Osiągi są całkiem fajne pod względem fps - 0,43g - 430 fps - choć zawsze mogłoby być lepiej. Mam problem jednak z lotem kulki - dość szybko opadają, brak zmiany przy regulowaniu hop-up . Mam pytanie jakich gumek hop- up używacie - i jakich dystanserów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Witam,  mam problem z m110 CA (tak, ta nieszczęsna niestandardowa sr)z konwersją pdik v2long, rozrzut kulek jest dość spory przy końcu zasięgu który sam w sobie nie jest pokaźny bo gdzieś w granicy 70m. Repka ustawiona na 130psi, 2,8J, 0,45g bls, lufa promyka 509. Komora prowina, z setem ml na żółtym macaronie, przy stok lufie i komorze z gp oraz czarnej systemie hopek jakby w ogóle nie działał.  Miałem okazje stestować set lufa promyka 650, gumka fioletowa promyka, flat custom oraz komora retro 2gen, nie miałem problemów z rozrzutem na boki, był widoczny tylko rozrzut lekki zasiegu wynikający z rozrzutu fps, ale o tym potem.  

1.Czy do lufy 509 powinien wsadzić redukcje obj cylindra? Zniweluje to efekt palmy na końcu? Czy winy szukać w komorze/gumce? 

2. Jakieś sprawdzone sety hopka po za ml który jak widać nie do końca siadł?

Używając wcześniej rega mc (obecnie mam valkena już) miałem problem z wieszającą się dyszą przy cyklu cofania się, przez to przesmarowałem lekko środek silnika smarem silikonowym, lecz spowodowało to owe skoki fps. Po przeczyszczeniu z smaru uszczelek, trochę się poprawiło jednak nadal mam rozrzut jakieś +/- 10fps .

3.Jaki środek polecacie do smarowania silnika, i które elementy mają być nasmarowane? 


 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cześć,

pacjent:

- Mancraft PDIK v3 ze średnią redukcją objętości;
- komora hop-up Prowin AK
- guma - jakakolwiek - czarna systema / maple leaf 70* / niebieski guarder flat hop
- lufa 6,01 - 469mm - LambdaOne
- dysza Mancraft / SHS AK - long / short

Osiowość jest OK

problem:

jako, że Mancraft PDIK v3 pracuje jako open bolt, co kilka strzałów trafia się podwójne podanie kulki do komory, przeważnie też w komorze są dwie kulki. Długość dyszy regulowałem, zmieniałem dysze, wrzucałem starsze gumki - nic nie pomaga.

Macie jakieś rozwiązanie poza nawierceniem komory hop od wewnątrz by zablokować uślizg kulek w skutek parcia sprężyny magazynka i wolnego miejsca w komorze hop-up przy układzie open bolt?

Szkic poglądowy ;)
image.png.a0c287b682f3c734785b035a31175ad7.png

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...