Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Właśnie zaczynam zabawę z ASG i mam straszny dylemat , otóż nie wiem jaką broń wybrać i z jakiej firmy.

Budżet mam 1000 zł( do lekkiego nagięcia jeśli naprawdę warto) na całość czyli broń + mundur ( spodnie i bluza ) + okulary. Resztę będę stopniowo dokupywał.

 

Chciałbym żeby broń sprawdziła się w lesie jak i budynkach.

Dobrze gdyby była podatna na mody mocowe jak i wyglądu (lunety itp )

 

Proszę o propozycję najlepiej z tej stronki http://www.taiwangun.com/ , bo jutro się tam wybieram.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

A może UAR? Jest to jedna z najciekawszych replik, z jakimi miałem do czynienia. Na start potrzebne jest jednak rzucenie go na serwis, ponieważ chińczyk zapomniał replikę doszczelnić. Poza tym jest bardzo poręczna. Jest krótsza od jakiejkolwiek emki, a ma lufę jej długości. Do tego gearbox v.3, którego nie jest tak łatwo zajechać, jak w emkach.

Link to post
Share on other sites

No widzisz, dla mnie gieta JG wygląda jak zabawka :P A co do UARa, to w komplecie są dwie sprężyny. Jedna dająca 310 i druga dająca 410, a że replika ma system szybkiej wymiany sprężyny, to nie powinno Ci to zająć więcej jak 30 sekund. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj. Tak było jak ja kupowałem swojego.

Link to post
Share on other sites

Modele 040+, do tego kałachy od Boyi, i jak by dało radę znaleźć to Force Core. Emki Specna, EA nie jest już takie pro, gearbox plastelina, ale z zewnątrz wygląda lepiej. Za to Specna ma dużo większą ilość wariantów.

Link to post
Share on other sites

Dobrych kałachów w tym przedziale cenowym jest bardzo dużo. Jeśli wyłapiesz jakiegoś, który Ci się spodoba, wklej nam jego nazwę, albo link do sklepu, a na pewno pojawią się o nim jakieś opinie. Wyszukanie o nim tematu na forum też może być dobrym pomysłem, jeśli wolisz działać bardziej na własną rękę.

Link to post
Share on other sites

Z oznaczeniami kałachów cymy chodzi o ich numer. Im wyższy numer tym model lepszy (relatywnie). CM 0.40 i wzwyż to taka średnia półka, sprawdzona i na tyle dobra by warto je było rozważyć jak podstawowa replika. Są to zarówno zwykłe numery katalogowe ich produktów ale są one również nieco powiązane z rosnącą ceną i klasą tych replik. CM 0.48 to szczególnie polecany model ale nie ma w stosunku do CM 0.40 jakichś też wielkich różnic w podzespołach wewnętrznych. Z grubsza mają w środku to samo jako repliki z pudełka.

 

A i to, że jakaś replika ma 350 fps a inna 450fps nie jest do końca wyznacznikiem jej klasy. Szczególnie, że repliki 2 klasy chińskich producentów, mają w dużej większości te same podzespoły, a różnice w fpsach wypisywanych przez sklepy to ich własne fantazje.

Realia pierwszego chronowania często pokazują coś zupełnie innego, a celność pozostawia pewien niedosyt.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Emki Specna, EA nie jest już takie pro, gearbox plastelina, ale z zewnątrz wygląda lepiej. Za to Specna ma dużo większą ilość wariantów.

Dodajmy do tego body zrobione z gównianego stopu z plasteliny, baaardzo syfną komore HU i cała ta Specna nie jest już taka różowa.

EA jest bez porównania do SA.

 

Link to post
Share on other sites

Nom, stop cycuszków nie miażdży, ale w nowych wersjach jest stale poprawiany. Wystarczy porównać premierowe wersje, gdzie gwinty sypią się w łapach, a obecne.

Za to w EA i SA komora to ZnAlowy odlew. Więc jeśli nawet nie jest szczelna, to wystarczy dobrać inną gumkę lub zrobić teflonfix. Poza SA, używam też King Armsa, bo dałem się kiedyś na to naciągnąć, zachęcony pozytywnymi opiniami. W praktyce okazuje się, że jedyna korzyść to dobra szczelność w praktycznie każdym przypadku (odpada 10min roboty z teflonem) i dobrze działające zębatki - w specie bywa, że trzeba troszkę "usztywnić" ich pracę odpowiednio spiłowując trzpień gwintu na śrubę, lub dając oring pod nią. Kolejne kilka minut. Jednak i tak, regulacja zębatką to porażka, niewygodne, a w rękawiczkach niewykonalne. Dodatkowo przy dokupowaniu (w EA mamy w pakiecie, więc to argument bardziej dodatkowy) komory KA za ponad 100zł, mamy taniej CNC Alu od Prowina, równie szczelną i z o niebo lepszą regulacją (no i taka fajna, niebieska). Staram się walczyć z nadmiernym "hypem" na KA i niektóre, podobne wynalazki, bo robi się z nich bóstwa, a okazuje się, że w chińczyku da się często osiągnąć to samo, po prostu samodzielnie, rzetelnie przeprowadzając proces składania zabawek :)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Dla mnie za dużo grzebaniny jak na nową replikę. No i cena... 1000zł za chiniola to rozbój w biały dzień.

A ja staram się walczyć z tym wielkim zapatrzeniem na SA bo w tej cenie można dostać coś o wiele lepszego.

No i akurat z Tobą w tej kwesti spieram się już z bodajże 3raz... :P

Link to post
Share on other sites

Polecanie kałachów od cymy, szczególnie w tych cenach jest dziwne. Cymy po 900-1000? wtf

 

Boyi > Cyma, jest wytrzymalszy i ładniejszy. A wewnątrz praktycznie to samo, chociaż cyma ma mocniejszy silnik.

Co oglądam czyjąś cymę która ma więcej niż rok, to jest tak rozklekotana, że aż dziw bierze, że się jeszcze nie rozpadła. Nawet nity potrafią wypadać.

 

A najlepiej to szukać kałachów od FC - da się jeszcze znaleźć. Sam znalazłem AKSU FC przedwczoraj za 780 pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Bojce są szkaradne, ale wystarczy ściągnąć ten zapowietrzony i chropowaty lakier, sieknąć oksydę, podobnie z drewnami i mamy spoko replikę. Technicznie i materiałowo mają lepszą bazę niż Cyma. Silnik to niewielkie koszta, a i tak w stocku sobie poradzi.

Link to post
Share on other sites

Jednym z minusów Boyców, w stosunku do Cymy jest to, że potrafią nie wytrzymać mocniejszej sprężyny. Chociaż to nie musi być problemem, bo nie tylko sprężyną można poprawić osiągi repliki. No i Boyce mają plastikowe komory HU, które najlepiej jak najszybciej wymienić, albo przynajmniej uszczelnić. Aluminiowa komora cymy to koszt 40 zł, więc nie jest to zbyt bolesna wymiana.

Co do konkretnych modeli Boya - wybieraj, który Ci się bardziej podoba wizualnie. Wewnętrznie nie różnią się jako modele, mogą się różnić tylko ze względu na poszczególne serie tego samego modelu. Repliki z jednego roku potrafią mieć trochę inne osiągi, niż wyprodukowane w innym, ale to nie tylko Boyce tak mają. Najlepiej sprawdzić FPSy na chronografie, by wiedzieć, na czym się stoi, bo sklepy często z nimi abstrahują.

Link to post
Share on other sites

Wszystko już miałeś podane.

 

Nie chcesz chinoli, no to (biorąc pod uwagę kwotę podaną w pierwszym poście) M4 EA (sklep "zbrojownia" ma je jakoś koło 850pln), a z AK pozostaje tylko FC, ale bardzo ciężko jest je gdziekolwiek znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego wszyscy uważają kałacy Boyi za lepsze od Cymy? Ja swojej 045 nie oddałbym za żadne RK. Moim zdaniem z zewnątrz Cymy są ładniejsze, nic nie lata, spasowanie jest świetne. Od Boyi odrzuca mnie zwłaszcza paskudny chropowaty metal. W Cymie jest gładki. Może to mój taki fetysz. Co do wnętrza to w Boyi jest plastikowa komora hop-siup a w CM jest metalowa, reszta chyba bardzo się nie różni.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...