Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Bo jak ci się znalowa podstawa szczerbinki w cymie wyrobi to nawet najgładszy lakier nie pomoże. Cyma jak zacznie klekotać (a przy regularnym użytkowaniu to się stanie dość szybko), to będziesz ją mógł najwyżej sprzedać za nieduży pieniądz na części.

Link to post
Share on other sites
Bo jak ci się znalowa podstawa szczerbinki w cymie wyrobi to nawet najgładszy lakier nie pomoże. Cyma jak zacznie klekotać (a przy regularnym użytkowaniu to się stanie dość szybko), to będziesz ją mógł najwyżej sprzedać za nieduży pieniądz na części.
Szczerbinki w ogóle nie ruszam, bo jest mi niepotrzebna- zazwyczaj używam kolimatora. Co do klekotania to jedyne co u mnie chodzi luźniej niż po zakupie to rączka przeładowania. U kolegi z 047 też. Może nam się trafiły lepsze modele? Rozrzut jakościowy charakteryzuje chyba wszystkie chińskie repliki.
Link to post
Share on other sites

GP - piękne emki. Gearbox bardzo ładnie chodzi, jest przeciętnej wytrzymałości.

GG - replik broni palnej już prawie nie robią, tworzą jakieś upośledzone wariacje na ich temat. Podobne do palnych, ale w większości nie mają realnych odpowiedników (jeśli chodzi o emki). Gearboxy kiepskie, niby wzmocnione, a pękają na stockowej konfiguracji. Póki nie padną chodzą ładnie.

KWA - Piękne nie są, poziom detali podobny do Specny, stop body to prawie sam cynk, trochę bieda. Wewnątrz najbardziej pancerny gearbox ze ZnAlu jaki powstał. Mocniejsze są tylko Alu CNC. Kultura pracy na całkiem wysokim poziomie, łatwo wyciskać w nich FPS.

Krytac - ta firma robi palne eMki, i przy okazji airsoftowe repliki swoich produktów. Całkiem ładniusie, wewnątrz piękna kultura i spora wytrzymałość. Jeśli ja miałbym kupować to albo GP, albo Krytac.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
Szczerbinki w ogóle nie ruszam, bo jest mi niepotrzebna- zazwyczaj używam kolimatora. Co do klekotania to jedyne co u mnie chodzi luźniej niż po zakupie to rączka przeładowania. U kolegi z 047 też. Może nam się trafiły lepsze modele? Rozrzut jakościowy charakteryzuje chyba wszystkie chińskie repliki.

Ja o niebie, ty o chlebie. Szczerbinka latajaca to jest male miki, ja mowie o PODSTAWIE szczerbinki w ktorej osadzona jest lufa. To jest w cymie ze znalu i wyrabia sie przy trzpieniu mocujacym do korpusu+przy obsadzie lufy. Jak front zacznie latac i klekotac to albo trzeba szczepic od palnego podstawe szczerbiny i toczyc nowa lufe (bo aegowa lufa nie podejdzie do palnej podstawy) albo szukac calego nowego frontu i modlic sie zeby nie trafil sie tak samo wylatany znalowy klocek. W cymie fajny jest gearbox i silnik. Tyle. W boyu serii full steel buda jest znacznie lepsza. Mualem po kilka replik tych producentow i cyma po roku klekotala jakby padaczke miala. Boyec wytrwal dwa lata. Zreszta ani jeden ani drugi nie ma racji bytu odkad sa w pelni stalowe firce core w podobnej cenie.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Gdzie wy widzieliście kałachy FC w tej cenie? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć poniżej 900 zł.

 

 

Edit: do autora- ja za moją suczkę dałem 500 z hakiem, a od 48 różni się tylko długością. Chyba gdybym miał 800 stów to bym wziął coś od G&G albo EA. Ale to twój wybór i szanuje go.

 

Link to post
Share on other sites

Co jest fatalnej w niej?

Jedni polecają ją inni zaś nie i bądź tu mądry.

Przecież wszystko 0.40 + jest dobre podobno.

Ja o niebie, ty o chlebie. Szczerbinka latajaca to jest male miki, ja mowie o PODSTAWIE szczerbinki w ktorej osadzona jest lufa. To jest w cymie ze znalu i wyrabia sie przy trzpieniu mocujacym do korpusu+przy obsadzie lufy. Jak front zacznie latac i klekotac to albo trzeba szczepic od palnego podstawe szczerbiny i toczyc nowa lufe (bo aegowa lufa nie podejdzie do palnej podstawy) albo szukac calego nowego frontu i modlic sie zeby nie trafil sie tak samo wylatany znalowy klocek. W cymie fajny jest gearbox i silnik. Tyle. W boyu serii full steel buda jest znacznie lepsza. Mualem po kilka replik tych producentow i cyma po roku klekotala jakby padaczke miala. Boyec wytrwal dwa lata. Zreszta ani jeden ani drugi nie ma racji bytu odkad sa w pelni stalowe firce core w podobnej cenie.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

Do tego dochodzi aspekt ekonomiczny - jak była normalna cena za te cymy (~600) to byly one nawet ok. W momencie jak kosztuje 800-900 to już się nie opłaca, bo za tyle można już kupić "replikę 1-wszej klasy". No i szybki rzut oka na taiwangun - AKMS boyi w wersji tzw "full steel" kosztuje nawet mniej niż ta cyma.

Z resztą, miałeś podane wszystkie informacje i sam podjąłeś decyzję. Ważne, że jesteś zadowolony i niech Ci dobrze służy :icon_smile:

 

Gdzie wy widzieliście kałachy FC w tej cenie? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć poniżej 900 zł.

Ja kupiłem parę dni temu za 780 na allegro - gunfire wystawił tam jedną sztukę. Oni mają jeszcze te kałaszki, tylko nie wystawiają ich w sklepie :icon_biggrin: A te kałachy leżakują tam, bo data produkcji mojego FC to maj 2015, więc trochę przeleżał w magazynie. Polecam co jakiś czas przeglądać ich konto na allegro.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Jestem już po strzelance i generalnie jestem zadowolony ale chciałbym zwiększyć zasięg , celność i skupienie strzałów , co proponujecie ?

 

Jeszcze jeden mam problem spadł mi midcap do piachu i nie wiem jak go rozebrać i wyczyścić.

Link to post
Share on other sites

Poradników do poprawy zasięgu i skupienia jest dużo. Podstawa to wymiana gumki hop-siup na lepszą i lufy na precyzyjną. Poza tym to jeszcze zmiana kulek na takie wyższej jakości, lub cięższe dla poprawy precyzji (możliwa nieduża utrata zasięgu), uszczelnienie repliki.

Chociaż 48 w stocku powinna mieć całkiem w porządku zasięg, dopiero po jakimś czasie gumka powinna się zjechać i wtedy dopiero pojawiłby się problem (miałem przez pewien czas w rekach stockową 48 i śmigała ładnie, tak że sam się nad zakupem takiej zastanawiałem :S Oczywiście nie cudownie, ale wynik był zadowalający). Tak więc stawiam tu na jakąś nieszczelność, wadliwą gumkę albo zły dobór kulek.

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Poradników o rozkręcaniu magazynków jest całkiem sporo w internecie. Youtube chociażby.

Co trzeba zrobić, żeby zwiększyć zasięg też znajdziesz na forum. Podpowiem krótko, zacznij od gumki hop up, bo jeśli nie była zmieniana od nowości, to powinna dopomóc. Później lufa precyzyjna, później dopiero lepsza komora a na koniec ewentualne podkręcanie samego gearboxa, żeby wyciągnąć więcej fpsów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...