Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK 01w Zwiekszenie zasiegu


Recommended Posts

Witam.Mam zamiar zwiększyć zasięg repliki (stockowo 40-42m). Zacząłbym od gumki (jaką polecacie) i doszczelnienia komory taśmą teflonową. Później lufa. PYTANIE-Czy robiąc coś w komorze hop up nie stracę gwarancji i nic nie zepsuję?

 

EDIT-Chcę sam zrobić tuning oglądałem filmiki jak wymienić gumkę Hop Up itp

Edited by AS_AS
Link to post
Share on other sites

Gwarancję stracisz jak otworzysz gearbox. Wymień komorę, polecam ProWina (koszt +/- 140 PLN). Gumkę na niebieskiego madbulla, dystanser możesz dać typu H od airsoftpro. To powinno dać ci plus 8-10 metrów zasięgu. Lufa precyzyjna na pewno poprawi skupienie, natomiast zasięg może wzrosnąć tylko nieznacznie (ze względu na jej długość - 290mm to niewiele).

Link to post
Share on other sites

Teflon fix na stockowej komorze Boyi nie da takiej szczelności jak komora CNC od ProWin. Co do gumki Guardera się nie wypowiem, bo nigdy nie używałem, ale wiem, że podobno strasznie się rwie. Ja podałem Ci w poście wyżej zestaw, który na lufie Prometheusa 460mm, kulkach 0,28g i 400 FPS (gearbox full stock, tylko dysza wymieniona na SHS 19.7mm aluminiowa) generuje 65-70m zasięgu skutecznego (ale tych prawdziwych metrów, nie airsoftowych :teethh:).

Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam te bzdury co tu niektórzy tworzą, to mnie skręca. Dlaczego stockowa komora ma nie dać takiej szczelności z dobrze nałożonym teflonfixem jak komora prowin? Jeśli obecna komora trzyma ustawienia, jest sprawna i cała - warto najpierw kupić dobrą gumkę (czarna systema, niebieski madbull, promyk fioletowy) i dobrać do niej lepszy dystanser.

Wtedy nakładamy teflon, składamy komorę, wymieniamy przy okazji dysze i na jednej połowie GB sprawdzamy szczelność układu od głowicy tłoka aż po komorę (warto najpierw sprawdzić szczelność obu głowic, dyszy (w pozycji wysuniętej, aby finalnia nieszczelność mogła być tylko kwestią komory (spasowania kołnierza gumki z czołem dyszy czy zbyt mała ilość teflonu). Dopiero wtedy, gdy pomimo wszystkich starań mamy przedmuchy, warto rozważyć zakup nowej komory. Chyba, że ktoś lubi od razu wydawać kasę w ciemno, nikt nikomu nie zabroni.

 

EDIT: żeby nie być gołosłownym, na dobrze dobranej dyszy i stockowej komorze cymy z teflonfixem i sp120 guardera - 460fps na 0.20gr to nie problem.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

Podałem ci punkt zaczepienia. Jak nie umiesz samodzielnie poszukać to idź do serwisanta.

Przepraszam już szukam

 

EDIT:Już wiem tylko nasuwa mi się pytanie? Czy jak papierek spadnie z dyszy to ok czy nie? i co to jest efekt strzykawki?

Edited by AS_AS
Link to post
Share on other sites

Zmieniałeś już gumkę i dystanser? Bo jak na razie widzę, że miałeś podane rady w innych postach, a i tak podajesz taki sam zasięg, jak w pierwszym poście, jakbyś nic nie zrobił.

Jeśli komora przeszła testy pomyślnie, to nie musisz jej zmieniać, chociaż i tak ze względu na to, że to plastik, w końcu będziesz musiał doszczelnić lub wymienić. Chyba że to na prawdę szczęśliwy egzemplarz.

Jeśli kulka leci za wolno, to jak na razie możesz sobie zobaczyć, jak będzie latać na lufie precyzyjnej. Mniej uciekającego powietrza wokół kulki zazwyczaj daje te kilka fpsów więcej, a czasami minimalna wartość już wystarcza by poczuć, że jest lepiej. Nawet jeśli to nie będzie taki kop, jakiego byś chciał, to i tak preckę lepiej mieć, niż nie mieć.

Link to post
Share on other sites

Zmieniałeś już gumkę i dystanser? Bo jak na razie widzę, że miałeś podane rady w innych postach, a i tak podajesz taki sam zasięg, jak w pierwszym poście, jakbyś nic nie zrobił.

Jeśli komora przeszła testy pomyślnie, to nie musisz jej zmieniać, chociaż i tak ze względu na to, że to plastik, w końcu będziesz musiał doszczelnić lub wymienić. Chyba że to na prawdę szczęśliwy egzemplarz.

Jeśli kulka leci za wolno, to jak na razie możesz sobie zobaczyć, jak będzie latać na lufie precyzyjnej. Mniej uciekającego powietrza wokół kulki zazwyczaj daje te kilka fpsów więcej, a czasami minimalna wartość już wystarcza by poczuć, że jest lepiej. Nawet jeśli to nie będzie taki kop, jakiego byś chciał, to i tak preckę lepiej mieć, niż nie mieć.

Gumki i dystansera nie zmieniałem (nic nie zmieniałem) i w ogóle nie wiem jaką gumkę wybrać i dystanser. Jedni mówią że guarder inni że systema itp.Prosiłbym o pomoc w dobraniu tego. Jaka lufa ? guarder 6.02 będzie ok.Przy zakładaniu gumki warto doszczelnić komorę? Proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania będę wdzięczny

 

EDIT=Co to jest efekt strzykawki?

Edited by AS_AS
Link to post
Share on other sites

To może ja spróbuję, jeszcze raz. Nikt nie poda Ci recepty. Zobacz, co aktualnie polecane jest przez największą ilość osób, które montowały te gumki do replik tego producenta, tych samych komór, przy tych samych dyszach. Jeśli nie uda Ci się znaleźć takich informacji, kup tę polecaną "w większości przypadków" (ja powtórzę się o systemie, niebieskim madbullu, osobiście radzę guarderowi podziękować - to tylko moje zdanie) i sprawdź jak uszczelnia się wewnątrz komory, jak współgra z dyszą. Test papierka nie jest do końca miarodajny. Może on nieznacznie podskakiwać od drgań pracy GB, a Ty nadal będziesz myśleć, że coś tam delikatnie dmucha.

 

Jedyny właściwy sposób na sprawdzenie szczelności w 100% to jak wspomniałem wyżej.

A strzykawka, polega na pompowaniu powietrza do cylindra (wpychając tłok zakończony głowicą) przy zamontowanej na popychaczu, wysuniętej dyszy, która wetknięta jest w kompletną, złożoną komorę z lufą, a jej koniec (lufy) jest szczelnie zaślepiony. Skompresowane tam powietrze powinno stawiać stały opór, nie pozwalając Ci na wciśnięcie tłoka do wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

(Jednak pomyłka, mam inną gumkę :V Dopiero po chwili się zorientowałem. Tak więc, zostawię tylko zmodyfikowany kawałek poprzedniej wypowiedzi)

Niektóre gumki mogą nie pasować bez kombinowania do RKi. To jest plastikowa komora z Tajwanu - w każdym egzemplarzu mogą być milimetry różnicy (przynajmniej ja na taki problem trafiłem). Najlepiej poszukaj, jakie gumku HU mają inni posiadacze tej repliki, by ograniczyć zagrożenie trafienia na coś, co nie będzie pasować tak po prostu.

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Polecam czarną systemę - wymieniłem (w swoim rk-02) i na pewno nie są to pieniądze wyrzucone w błoto. Od gumki także zacznij i sam zobaczysz. Pózniej brałbym się za lufę a komora myślę że w następnej kolejności :icon_wink: Pozostałych gumek nie znam i pisze tylko co włożyłem oraz czy warto (wg mnie warto) :icon_wink:

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam RK-01W i mogę Ci napisać co u mnie pomogło i śmiga aż miło :icon_smile:

Ale zaznaczam, że moje zmiany dotyczyły również otwierania GB.

 

- sprężyna Systema 130

- głowica tłoka (Systema)

- dysza (nie pamiętam firmy, ale metalowa, kolor złoty)

- komora ProWin

- gumka czarna Systema

- stalowa lufa precyzyjna PPS 6,03mm - 300mm

 

Mam to szczęście, że na tych częściach mam efekt strzykawki.

Ostatnia była wymieniona komora - na stockowej miałem nieszczelności i kulki latały często w różne strony.

Po wymianie komory na ProWin - latają bardzo dobrze :icon_smile:

Wyniki chrono:

- stock - 340-360 FPS

- po wymianach bez komory - 380 FPS

- po wszystkich wymianach - 420 FPS :icon_smile:

 

Z tego wszystkiego wynika, że największą nieszczelność miałem na komorze i to ona jest piętą achillesową w stockach Boyca. Dlatego polecam w pierwszej kolejności wymienić komorę :icon_wink:

Oczywiście zasięg również znacząco wzrósł, ale jeszcze nie mierzyłem.

Edited by groszekoki
Link to post
Share on other sites

<burn>Naprawdę, zanim zaczniecie coś pisać to się nauczcie składać repliki. Na stockowym Boyu magiczne ręce AnRa wycisnęły 420FPS. Rozłóż-złóż. Magia :D.</burn>

Na stockowej komorze i dyszy miałem bardzo fajną szczelność, plastikowa komora fajnie się uszczelnia, właśnie przez to że jest plastikowa i znacznie lepiej pracuje od tej metalowej czy aluminionwej. Wymiana gumki HU na zieloną G&G dała jeszcze +10FPS, tyle że musiałem dystanser wymienić, bo na stokowym kulki się blokowały w komorze. Moja rada-daj to komuś kto się zna, niech poprawi co żółte ręce niedorobiły, potem dopiero, po konsultacji z dobrym serwisantem myśl o tuningu.

Link to post
Share on other sites

Majkhel: nie sprawdzałem szczelności. Nie zależy mi na super dużej mocy. Te 420 FPS w zupełności mnie satysfakcjonuje - zależało mi głównie na tym, aby kulki leciały daleko i celnie, co w dużej mierze udało mi się osiągnąć.

Pamiętaj też, że jest tu cylinder typu 2 lub 3 (nie wiem co Boyi dało w stocku), bo lufa ma tylko 300mm. Przy takim ustawieniu nie wyciśniesz z tego 500 fps ;)

Link to post
Share on other sites

Spoko, nie chciałem żadnej szpili Ci wbijać. Da się znacznie lepiej (zwłaszcza jeśli masz cylinder 2), ale to Ty użytkujesz i Tobie ma odpowiadać.

 

Ja sam wylądowałm teraz z 515 fpsami właśnie na M130 i częściach typu SHS (tylko złożone przez Lucka - ukłony) i zastnawiam się nad downgrade'em :icon_razz:

Edited by Majkhel
Link to post
Share on other sites

Test papierka sprawdzi Ci uszczelnianie na linii dysza-gumka (a dokłdniej kołnierz gumki). Uszczelnienie układu gumka-komora-lufa to już trzeba zakombinować. Generalnie chodzi o to, żeby zatkać kanał, którym wprowadzane są kulki oraz wylot lufy, a przez pozostały otwór wtłaczać powietrze. Jak masz strzykawkę, to jest szczelne.

 

A pewnie wiesz, że gumka łatwiej wchodzi, jeśli ją potraktujesz (tylko z wierzchu!) olejkiem silikonowym? W ten sposób można wcisnąć teflon-fix.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...