Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z niestabilnymi fpsami i słabymi osiągami


Recommended Posts

Witajcie, mam pewien problem z repliką i nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Problem wygląda następująco: na sprężynie sp150 uzyskuje niestabilne 540fpsów skoki o 20fpsów, czasem o 50. Zmiana na sp170 powoduje spadek fpsów do 360 ze skokami o 100fpsów. Pomiary wykonywałem na kulkach z różną wagą, efekt ten sam.Informacje podstawowe:

- wydmuszka gp m16 spra- szkielet: retro arms v2- zestaw cylindra bore up systema typ 0, dysza 21,4mm- komora prowin, gumka systema, lufa mało ważne ale promyk 509mm

Reszta chyba jest mniej ważna, ale jak coś trzeba podać to pytać.

 

Układ pneumatyczny siedzi centrycznie, szczelność cylinder tłok dysza idealna, lufa z gumką siedzą ciasno w komorze, kołnierz nie podwinięty. Co sprawdzałem i zmieniałem:

- zmiana oringów na głowicy tłoka na 20x2.5 kilka sztuk, zapożyczyłem też z głowicy od bu guardera

- zmiana dyszy na dłuższą podwójnie uszczelnioną wraz z skracaniem za pomocą tokarki z frezem

- zmiana orignów na dyszy

- zmiana popychacza na shs i systema, szlifowanie popychacza i podklejanie dyszy

- zmiana gumki hu, zmiana całego zestawu komora-gumka-lufa(363mm), zestaw na pewno siedzi ciasno i nie odskakuje w trakcie strzału

- głowina cylindra siedzi bardzo ciasno w cylindrze

- uszczelki oczyszczone, próbowane z różnymi smarami do pneumatyki wraz z silikonem

 

 

Pomocy, bo już kończą mi się pomysły.

Link to post
Share on other sites

nie napisałeś, ale test papierka mniemam zrobiłeś?

 

tę "centryczność" układu jak badałeś? świeciłeś latarką do rurki podajnika tak?

 

nie masz nigdzie zadrapań na dyszy która wskazywałaby na to że gdzieś trze o komorę? próbowałeś badać na chrono bez magazynka, z repliką do góry nogami wkładając ręcznie po kulce w kanał?

 

gumkę wklejasz, teflonujesz, zawiązujesz? jeśli nie to weź wolną dyszę, wsadź ją do komory, zatkaj palcem i spróbuj dmuchnąć w koniec lufy czy ci gdzieś powietrze nie ucieka.

 

na jakich kulkach to badałeś na marginesie?

Link to post
Share on other sites

Jest duże prawdopodobieństwo, że przeszczelniłeś układ i przy cofaniu tłok zaciąga powietrze, spróbuj rozszczelnić układ, wsadź oczko mniejszy oring na głowice tłoka, również sprawdź (jak wyżej matrigs napisał) czy dysza nie ociera się o kanał komory HU.

Link to post
Share on other sites

Układ nie uszczelnia Ci się do "tyłu"? W sensie, czy nie zasysa powietrza. Próbowałeś go trochę "odszczelnić"?

Możliwe, będę próbować.

nie napisałeś, ale test papierka mniemam zrobiłeś?

 

tę "centryczność" układu jak badałeś? świeciłeś latarką do rurki podajnika tak?

 

nie masz nigdzie zadrapań na dyszy która wskazywałaby na to że gdzieś trze o komorę? próbowałeś badać na chrono bez magazynka, z repliką do góry nogami wkładając ręcznie po kulce w kanał?

 

gumkę wklejasz, teflonujesz, zawiązujesz? jeśli nie to weź wolną dyszę, wsadź ją do komory, zatkaj palcem i spróbuj dmuchnąć w koniec lufy czy ci gdzieś powietrze nie ucieka.

 

na jakich kulkach to badałeś na marginesie?

Test papierka wykonany jako rzecz pierwsza, która przyszła mi do głowy i wydaje mi się, że jest w porządku.

Dokładnie tak i obserwowałem położenie dyszy w komorze hu.

Zadrapania mogą być, takie coś zauważyłem, ale nie przyglądnąłem się temu precyzyjniej, dziękuje - słuszna uwaga.

Próbowałem chronować replike do odwróconą, podając kulki pojedynczo jak i przez magazynek, efekt ten sam.

Gumkę zakładam na smarze, próbowałem już teflonować i uciskać, nie wiązałem. Spróbuje w ten sposób dmuchnąć, dmuchałem bez dyszy i jest dobrze.

 

Rocketsy 0,2g i 0,25g, G&G 0,3, Blaster 0,36, BB King 0,4 i Gurader 0,43.

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że przeszczelniłeś układ i przy cofaniu tłok zaciąga powietrze, spróbuj rozszczelnić układ, wsadź oczko mniejszy oring na głowice tłoka, również sprawdź (jak wyżej matrigs napisał) czy dysza nie ociera się o kanał komory HU.

Być może ociera, jutro sprawdzę w wolnej chwili. O oczko mniejszy, czyli jaki jak teraz skorzystałem z 20x2,5?

Link to post
Share on other sites

Możesz nawet spróbować z mniejszymi, chodzi o to by sprawdzić czy na lekkiej nieszczelności będziesz miał stabilne FPS.

Oringi zakupione, z 6 rodzai i będę działać, dzięki. W czwartek lub piątek poinformuje o sukcesie lub porażce.

U mnie też tak było, fps 150-300 po wymianie komory hop-up na taką od ASG-DK mam 300-320. Jeszcze doszczelnię i wsadzę teflonową patelnie i będzie cacy.

Próbowałem z inną lufą, komorą oraz gumką. Stabilizowaną za pomocą sprężynki od komory hop-up lub/i oringów.

Link to post
Share on other sites

Efekty są identyczne? A jaka ta druga gumka co testujesz?

Niestety, ale tak. Guarder przeźroczysty, mam jeszcze na stanie promyka fioletowego, przy okazji sprawdzę.

 

No więc tak, zmieniłem oring na coś innego, próbowałem z 8 różnych i wszystkie luźne, oprócz jednego, upchałem i efekt ten sam.

Pomiędzy oringiem, a wewnętrzną ścianką głowicy jest odstęp ok 0,7mm (na oko ;) ). Zamówię jeszcze kilka, ponieważ mam wrażenie, że jak szybko pociągnę tłok to lekko zasysa powietrze.

Pooglądałem dyszę i komorę hu, są wytarte. Dysza jest nowa, więc ślady są świeże, komora swoje przeżyła, ale nie była na pewno tak zmęczona.

fh9ISH5.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...