Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam czy możliwe stworzenie jest konwersji na bazie taniego elektrozaworu takiego jak ten http://allegro.pl/elektrozawor-powietrza-co2-2v08-1-4-230v-24v-12v-i6242273377.html

Docelowo miałby być wykorzystany w czterotakcie przy podłączeniu do dyszy i usunięciu tłoka spust byłby mikrosytkowy z aega a całość kontrolował by mikrokontroler. Co sądzicie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

16 lat w profilu i zabawa z wysokim ciśnieniem = brak rączek.

 

Konwersja Mancrafta, sprawdzona, kosztuje 500zł. Czy rzeczywiście to aż tak duży koszt, by bawić się w januszowanie? Taniej, szybciej, bezpieczniej, efektywniej, będzie iść do jakiejś pracy weekendowej dla młodych i dorobić sobie na sprawdzone rozwiązanie, niż kombinować w ten sposób.

Link to post
Share on other sites

O czym wy rozprawiacie, przecież to kolejny znudzony troll, elektrozawór wymaga elektroniki sterującej czasem otwarcia, rozmiar i ciśnienie robocze nie nadaje się do asg.

Dureń nie ma pojęcia o niczym a kombinuje i tyle w temacie inaczej by znalazł odpowiedni elektrozawór i przeraził się jego ceną.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam jeżeli gdzieś popełniłem błąd merytoryczny moja znajomość pneumatyki nie jest ogromna. Na cały pomysł natrafiłem na zagranicznych forach niestety cały projekt umarł. Samael mógłbyś mi powiedzieć dlaczego ciśnienie robocze nie nadaje się do asg przecież ciśnienie robocze polstara to od 5,5 bar do 8,27 bar. Maksymalne ciśnienie robocze tego elektrozaworu to 8 bar. Rozmiary tak jak mówiłem nie mają za bardzo znaczenie przy podłączeniu bezpośrednio do dyszy tak naprawdę mogę nawet wyciąć kawałek cylindra i elektrozawór będzie sobie wystawał. Co do elektroniki tak jak pisałem całość miałby obsługiwać mikrokontroler więc nie ma problemu z czasem otwarcia. Wiem że nie osiągnę takiego efektu jak przy mancraftcie. Po prostu zaintrygował mnie pomysł...

Link to post
Share on other sites

Na stronie mankrafta podają że otrzymują ~590fps na 8 barach . Zdaje sobie sprawę że prawdopodobnie nie osiągnę takiej szczelności ale jeżeli uda mi się osiągnąć ~500fps połączone z dobrą lufą i dobrym hopkiem otrzymuję coś już

przypominającego snajperkę.

Link to post
Share on other sites

Przy 8 barach jeszcze go nie zabije, chyba że będzie miał pecha, skończy się raczej tylko na solidnym zniszczeniu naczyń włosowych i ich krwotoku w miejsca trafienia jakiegoś elementu, który tego nie wytrzymał.

 

Kup sobie wolverina lub mancrafta do swojej repliki, a kasę na reduktor i butle z ważnym atestem masz?

Link to post
Share on other sites

@Xenio.

 

Powiem Ci z własnego doświadczenia, nie kombinuj i nie oszczędzaj. Ja tak kilka razy zrobiłem w efekcie wywaliłem kupę kasy, serio kupę na coś coś w efekcie końcowym nie było zadowalające.

 

Przyjdzie taki moment w którym całe to twoje kombinowanie wyjdzie cię więcej niż porządna konwersja a wtedy zaczniesz się wku... denerwować ;)

 

Ucz się na błędach innych jak mas okazję, np na moich.

 

Jeśli nie masz dużo kasy, twoim celem będzie Mancraft bo tam możesz go obsługiwać z kapsuł CO2, tylko nie wszędzie Cię z nim wpuszczą.

 

Na WMASG raczej nikt Ci nie doradzi co dalej masz z tym robić bo nikt z nas nie chce się bawić w takie "samoróbki" mając na rynku gotowe i nawet niedrogie rozwiązania.

 

Za to mogę powiedzieć, że jak się uprzesz to nikt Ci bronić nie będzie, twoje pieniądze, zdrowie i czas.

Jakbyś jednak ukończył tego potworka to się chociaż pochwal ;)

 

To tyle z mojej strony :)

Link to post
Share on other sites

Wiek tutaj nie ma nic do rzeczy, wiedza ma, dawno temu przed polarami i innymi hpa, znajomi z Radomia przerobili M700 KJW na zasilanie zewnętrzne na CO2, po czym przerobili mechanizm, zastępując niektóre jego elementy elektrozaworem z własnym sterowaniem nie wiem ile wtedy mieli lat 16? Jakoś tak. Z drugiej strony gdyby mieli wtedy jakieś 25 lat mogli by zrobić firmę i byśmy mieli teraz GwiazdęPolarną :icon_lol: Bo projekt z ruchomą dysza był.

 

Stosowny temat:

http://forum.wmasg.pl/topic/86500-pomysl-na-inny-system-dozowania-gazu-w-snajperkach/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...