Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[400-500] Karabin na "Amerykańca"


Recommended Posts

Chciałbym zaopatrzyć się w moją pierwszą replikę, produkcji imitującej Amerykańską, czyli jakieś M4 i inne plastiki. Dla zrozumienia, po prostu inne karabiny mi się nie podobają. Mój budżet to 400-500 zł.

Uwagę zwróciły na mnie SRT-04 oraz SRT-05. Jestem w pełni przekonywany, ale tylko na dobre argumenty. :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Podsumowanie testu jest takie:

 

Spartac SRT-01 to pełnoprawny, zdolny do wyrównanej walki AEG (zamknięty w plastikowym body), w pełni kompatybilny z "dorosłymi" emkami. Na forum zostałem zapytany o „łamliwość” repliki. Przypadkiem wypadła mi z rąk w czasie testów i nic się jej nie stało. Nie próbowałem łamać jej o kolano, ale wydaje mi się, że byłoby ciężko. W mojej opinii to bardzo dobra replika. Za cenę około 400 zł nie można jednak mieć wszystkiego. Jej braki w wyglądzie rekompensują dobre osiągi i standardowa konstrukcja, co umożliwia dowolną konfigurację. SRT-01 szczególnie polecam początkującym maniakom oraz osobom potrzebującym „dawcy bebechów”. Wydaje mi się, że dzięki emce firmy Spartac wreszcie znaleźliśmy odpowiedź na kultowe już pytanie: „Jaka emka do 400 zł?”.

 

Ja wyciągam trochę bardziej pozytywny wniosek z tego. :icon_biggrin: Jeśli chodzi o replikę to macałem i strzelałem (jest też reklamowana dla początkujących) i mogę polecić MP5 firmy Galaxy.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, wystarczy zaakceptować G36 czy kałacha zamiast M4 i już nie trzeba dokładać kasy... a w najgorszym razie nie aż tyle.

Wybrałeś sobie jedną z droższych platform (AR), więc nie wymyślimy tutaj cudów. Spartac.... no, nie słyszałem o nim dobrych opinii, ale też sam go nigdy w ręku nie miałem. Myślę, że nie bez powodu;p

Link to post
Share on other sites

No dobra więc teraz to już zupełnie nie wiem. Sugerujecie mi G36 albo kałacha, ale nie wiecie jak to jest z tą M4. Zależy mi na niej, więc moglibyście polookać okiem specjalisty, czy ten SRT-04 nie jest całkowitą tragedią. A tak poza tym nie twierdzę, że nie będę wymieniał bebechów w niej, kwestia czy ASG mi się spodoba.

Link to post
Share on other sites

Nie wiesz czy ASG Ci się spodoba i chcesz wywalić 400zl na spartaka z gównolitu? Miałem (nie)przyjemność testowania tej repliki. Podczas biegu przez krzaki złamał się w pół. Przed złamaniem body było źle spasowane, trzeszczało i nie wyglądało dobrze.

Moja rada jest taka- olej Spartaki. Na początku dobry jest AGM003, w tej chwili za ok 80zl. Osiągami przebija SRT. Przy okazji nauczysz się podchodzić do przeciwnika, a jeśli ersoft Ci się nie spodoba to będziesz tylko 80zl w plecy.

Natomiast jeżeli już musisz mieć AEGa to w tej cenie weź cyme 028 w orisowanej wersji, będziesz miał M4. Tylko ruskie.

Link to post
Share on other sites

Sugerujecie mi G36 albo kałacha, ale nie wiecie jak to jest z tą M4. Zależy mi na niej,

Wiemy Misiu. Wielu z nas ma wymarzoną replikę, której mieć nie może (chyba, że gównianą wersję), bo ma za mało kasy. Widzieliśmy też już przynajmniej tysiąc nowych, co to koniecznie chcą M4. Taniego M4 nie ma. Spartac to takie WRC - Warcy, Rycy, Cescy. Strzelać strzela. Osiągi ma zapewne podobne do innych tanich replik. Tylko, że o ile tanie Kałaszki i Giety wytrzymują sporo to tanie eMki już niekoniecznie. Chcesz to kup, ale lepszym wyjściem byłoby albo pogodzenie się z AK, G36 czy MP5 albo kupienie AGMa i dozbieranie do jakiejś porządnej eMki.

Link to post
Share on other sites

@Ryszard48

Nie kupuj G36, AK czy coś innego jeśli podoba Ci się M4. Będziesz sfrustrowany, nieszczęśliwy i jeśli znajdziesz jeszcze jeden powód (zimno, pada, albo będziesz głodny) to rzucisz w diabły całe to ASG. Piszę poważnie.

Lepiej się wstrzymaj, dozbieraj do co najmniej przyzwoitej repliki jaka Ci się NAPRAWDĘ podoba, a w tym czasie postaw komuś flaszkę, piwo albo gigabajty w plusie/play/orange/t-m (lub inne pomysły w zależności od tego czy Ty i twoi koledzy jesteście pełnoletni) i pożycz od kogoś replikę.

Kupowanie czegoś co Ci się nie podoba/średnio podoba ale jest (bo np. emek z twoich marzeń zabrakło w sklepie), albo jest w twoim zasięgu "kapitałowym" jest kompletnie bez sensu.

To tak jak kupowanie bojówek quechua w decathlonie zamiast helikonów* czy TMC* czy emersonów* - bo są i masz na nie kasę. No masz gacie i nawet mają kieszenie z boku i są "khaki" ale będziesz się na strzelance czuł w nich jak gej na manifestacji ONR.

(nie mam nic do spodni quechua, ani nikogo nie potępiam za ich posiadanie).

 

*) nie twierdzę że są dobre to tylko przykład

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

@Ryszard48

Nie kupuj G36, AK czy coś innego jeśli podoba Ci się M4. Będziesz sfrustrowany, nieszczęśliwy i jeśli znajdziesz jeszcze jeden powód (zimno, pada, albo będziesz głodny) to rzucisz w diabły całe to ASG. Piszę poważnie.

Lepiej się wstrzymaj, dozbieraj do co najmniej przyzwoitej repliki jaka Ci się NAPRAWDĘ podoba, a w tym czasie postaw komuś flaszkę, piwo albo gigabajty w plusie/play/orange/t-m (lub inne pomysły w zależności od tego czy Ty i twoi koledzy jesteście pełnoletni) i pożycz od kogoś replikę.

Kupowanie czegoś co Ci się nie podoba/średnio podoba ale jest (bo np. emek z twoich marzeń zabrakło w sklepie), albo jest w twoim zasięgu "kapitałowym" jest kompletnie bez sensu.

To tak jak kupowanie bojówek quechua w decathlonie zamiast helikonów* czy TMC* czy emersonów* - bo są i masz na nie kasę. No masz gacie i nawet mają kieszenie z boku i są "khaki" ale będziesz się na strzelance czuł w nich jak gej na manifestacji ONR.

(nie mam nic do spodni quechua, ani nikogo nie potępiam za ich posiadanie).

 

*) nie twierdzę że są dobre to tylko przykład

 

Airsoft to nie tylko replika. To ludzie, atmosfera, dynamika, trochę wysiłku fizycznego i umysłowego, odgadywanie zamiarów przeciwnika i reagowanie na nie. W bardziej ambitnych grach dochodzi do tego orientacja w terenie, komunikacja i pewnie z tuzin innych rzeczy, które na szybko nie przyszły mi do głowy. Replika jest ważna, owszem, ale przecież kształt budy nie jest jedynym wyznacznikiem uczestnictwa w grze. Jeśli padnie Ci twoja ukochana, wypieszczona i codziennie głaskana replika, a ktoś proponuje że pożyczy Ci inną, to przecież nie odmówisz... no, przynajmniej ja i moim znajomi, którzy mieli takie sytuacje, nie odmówią.

 

Ryszard48, moim zdaniem - jeśli chcesz mieć m4, ale teraz Cię na nie nie stać - kup jakieś krótkie G36 (np JG608) i od razu w sklepie poproś o zmianę gumki na sylikonową (np na czarną od Systemy, Guarder). Do tego dokładasz taki adapter i już będziesz mógł używać w G36 magazynków od M4. Z czasem dokupisz jakąś kamizelkę, magazynki - wszystko kompatybilne z M4, na którą pewnie z czasem odłożysz.

W wersji pesymistycznej - czyli airsoft Cię nie wciągnie - będziesz miał na sprzedaż nigdy nie grzebaną, w pełni stockową replikę. Sklepy dają na ogół rok gwarancji. Jeśli w tym czasie ją sprzedasz, stracisz ok. 100-150zł.

 

Moim zdaniem taki start - mimo że nie wymarzony - ma dużo więcej sensu niż odkładanie kasy i nie granie w ogóle.

Link to post
Share on other sites
Airsoft to nie tylko replika. To ludzie, atmosfera, dynamika, trochę wysiłku fizycznego i umysłowego, odgadywanie zamiarów przeciwnika i reagowanie na nie. W bardziej ambitnych grach dochodzi do tego orientacja w terenie, komunikacja i pewnie z tuzin innych rzeczy, które na szybko nie przyszły mi do głowy.

 

Chopie, ale on nie pyta o "tuzin innych rzeczy" tylko o replikę. O czym Ty w ogóle pitolisz? Koleś pyta o replikę emki a nie o kałacha/gietę/mp5/uara/L85/SAWa/M240 ani o atmosferę, dynamikę, wysiłek, odgadywanie i reagowanie. O emkę. A tu znowu stado doradzaczy doradzających pierdoły o które nikt nie pytał... Kolejny raz.

 

Gulo ma rację. W podanym budżecie nie kupisz emki która nada się do rozsądnego użytku. Zachwyty nad spartaczami wsadź sobie w bajki- to badziew jest. Prawda jest bardzo prosta i jednocześnie dość bolesna: nie masz piniędzy na emkę. Albo więc nie będzie emki albo dołożysz troszkę grosza. Cała reszta tej "dyskusji" to bicie piany o niczym.

Link to post
Share on other sites

Chopie, ale on nie pyta o "tuzin innych rzeczy" tylko o replikę. O czym Ty w ogóle pitolisz?

 

W zasadzie, to powiedziałem dokładnie to samo, co Ty:

nie masz piniędzy na emkę. Albo więc nie będzie emki albo dołożysz troszkę grosza.

 

Tylko grzeczniej i bez obrażania kogokolwiek. A jak pyta o replikę, to znaczy że chce zacząć grać... teraz, a nie jak dozbiera. Swoją droga, nie widzę nigdzie Twojej propozycji rozwiązania problemu Ryszarda48...

 

Kończąc offtop:

 

Ryszard, w Twoim przedziale cenowym - jeśli kałachy wchodzą w grę - jest jeszcze RK-01W oraz cyma 03x. Są trochę droższa od CM028, ale też lepiej wyglądają, no i mają metalowe body. Poczytaj forum, decyzja należy do Ciebie. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedno wyjście. Uwaga: będzie temat do hejtu :) (żarcik :))

@Ryszard48

Możesz kupić cm28a, jak trochę dozbierasz to kupić adapter do kolby m4 i jakąś tanią CTR (komplet jakieś 8 dych - nie chcę robić kryptoreklamy ale łatwo można znaleźć w googlach :)) , potem boczny montaż, tani kolimator i będziesz miał zajefajnego emkowego akacza :) akurat cymy 28 są legendarne dla świeżaków więc jeśli się zdecydujesz na "nie-emkę" to cm.28a nie musi być najgorszym wyborem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...