Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gazowy pistolet z BB z ogniem ciągłym do 1000 zł


Recommended Posts

Pierwszy chyba post w gazówkach ...

Szukam pistoletu z dobrym BB (odczuwalnym) z ogniem ciągłym (coś oprócz glocków jest możliwe wogole ?) do 1000 zł.

Najlepiej TM lub porównywalna jakość.

Najlepiej niskiej mocy do 300 fps.

Absolutnie nie znam się na gaziakach więc wszystkie sugestie mile widziane.

Replike potrzebuje na rozgrywki cqb - nie interesuje mnie strzelanie tarczowe. Po prostu skuteczna replika do cqb.

 

Druga sprawa - do pistoletów są jakieś w miare tanie kolimatory dostępne w polskich sklepach lub na ebay ? Coś co będzie dobrze działać na tak dużej odległości - oko - kolimator ?

Standardowe kolimatory do długiej raczej się nie nadadzą ?

Link to post
Share on other sites

Z auto poze Glockiem jest jeszcze Beretta M93R od KWA. Sam sobie na nią ostrzyłem zęby ale przeglądając zagraniczne fora można się spotkać głównie z opinią, że to najgorsza replika jaką KWA wypuściło. Jeśli nie musi być stricte pistolet to masz jeszcze MAC11 od ASG/KWA. Może to PM ale niewiele większy od dużego pistoletu. Nawet da się go wpakować w kaburę pistoletową, ino magazynek sterczy. Osobiście nie mam KWA ale Well g-11 ale nie polecę go, bo na dzień dobry trzeba wymienić trochę części. Taka replika dla dłubaczy.

Link to post
Share on other sites

Hi-Capa extreme da się przerobić na single, ale nieprzełączalny. Tak samo można "normalną" hi-capę przerobić na full auto.

 

Są jeszcze Stark Arms z full auto też. S18 ma selektor jak ostry, G17 (niektóe) i G19 mają dostępne pod zamkiem przełączniki. Ja od siebie nie polecam, ale opinie są przeważnie pozytywne.

 

Tylko tak z ciekawości - używałeś już kiedyś pistoletu GG z full auto? Powiem tak że jak kupowałem pierwszy swój pistolet to kolega mi wmawiał że GG bez full auto nie ma sensu, więc padło na Stark Arms G19. Poza tym że miałem z repliką problemy jakie miałem, to to full auto było pocieszne, ale kompletnie nieprzydatne w rozgrywce. Odległości w CQB są małe i jak miałbyś trafić jednym strzałem to trafisz też kilkoma. Przełączanie się między trybami zazwyczaj jednak trwa i pociągniesz komuś salwę full z przyłożenia. Poza tym cooldown na full auto jest rzeźnicki, serie da się ciężko kontrolować. Te długie magazynki są ciężkie i bzdurne. No i miej na uwadze że na full auto replika dostaje o wiele mocniej w kość niż na singlu.

Link to post
Share on other sites

Fajnie ale, Mareq- nic nie pisał o semi, Samael- pytał o coś co nie jest glockiem.

 

Matrigs, jak trafisz jednym strzałem to i kilkoma ale jak nie trafisz tym jednym to predzej zrobisz to kilkoma :). W HC nie masz przełącznika więc nie tracisz czasu na przełączanie heh. Extreme przerobisz na singla ale odwrotnie już nie, chyba, że do zwykłej dokupisz cały mechanizm kurkowy od extreme (nie wiem czy jest w sprzedaży osobnej). Cooldown HC jest zupełnie w normie i nie przeszkadza w działaniu repliki. Nie wiem o co Ci chodzi z kontrolowaniem serii. I extreme dostaje po dupie mniej przy wystrzeleniu 1000 kulek przykładowo niż klasyczna 4.3 TM bo ma piękny amortyzator na prowadnicy sprężyny powrotnej (drugą sprężynę, twardą) więc zamek nie tłucze jak głupi w tylnej pozycji tylko na niej hamuje i szybko wraca.

 

Macałem i porównywałem te konstrukcje i temat zgłębiałem. Kupił bym extreme ale... wieśniacki w moim guście design mi nie pozwolił :). Patrząc na kryteria jakie podał autor wątku- HC E. wydaje się nie dość, że jedyną opcja spełniającą podane warunki to w dodatku jest to opcja zwyczajnie dobra :). Jak komuś odpowiada festyniarski wygląd.

Link to post
Share on other sites

Generalnie full auto może się przydać w CQB jak potrzeba przeciwnika na moment postraszyć. Normalnie wystarczy puścić dubleta na semi i nie ma bata, żeby nie trafić. Mi osobiście Glocki nie leżą. Dlatego używam 1911 lub M9 a jak potrzebuję siewnika to biorę Wella g11.

Link to post
Share on other sites

I extreme dostaje po dupie mniej przy wystrzeleniu 1000 kulek przykładowo niż klasyczna 4.3 TM bo ma piękny amortyzator na prowadnicy sprężyny powrotnej (drugą sprężynę, twardą) więc zamek nie tłucze jak głupi w tylnej pozycji tylko na niej hamuje i szybko wraca.

 

Oł, zwracam honor. Właśnie widziałem filmik Khan Seb i widzę że replika ma w stoku zrobiony short stroke. Sprytne.

 

[EDYTA]

 

A odnośnie wieśniactwa hi-capy extreme, to z nią są kompatybilne zamki ze zwykłej 4.3 ?

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites

Zwyczajná Hi-Capé da sié równie dobrze przerobic na full-auto, nawet przypadkowo, jesli pogmera sie w tej sprezynie trojpalczastej. W swoim WE mialem taki epizod, gdy sie przerzucila na ogien ciágly :icon_biggrin:

 

Niemniej cieszy mnie, ze przypomnieliscie mi o Extreme i ze dowiedzialem sie co nieco o jej konstrukcji. Kiedys przyjdzie czas odlozyc WE na pólke i zamienic na TM, a pistoletu z full-auto jeszcze nie mialem. Dwie pieczenie na jednym ogniu :icon_biggrin: Znajomy nie lubi uczyc sie na cudzych bledach i kupil Glocka WE z full-auto i musze powiedziec, ze jednak GBB z ogniem ciaglym to zupelnie inna bajka od AEGow/AEPow, faktycznie trzeba troche kontrolowac gdzie sie strzela zamiast jep jep z laserka :D

 

(Brak polskich liter, wybaczcie :<)

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za pomocne odpowiedzi.

Jezeli chodzi o gaziaka z auto - to owszem strzelalem kiedys z ingrama gazowego na full auto. Ale byl jakosci beznadziejnej i w koncu sie go pozbylem. (zasieg tez byl beznadziejny)

Normalnie uzytkuje cymoglocka - i wiem ze czasem jedna kulka nawet na 3 m mozna nie trafic (albo trafic w galazke ktora akurat jedna jedyna zaslania. Stad chcialbym auto.

Wiesniacki wyglad hicapy extreme mi sie podoba :)

Niska moc tez - nie po to chce auto zeby posiac komus z bliska 450 fps...

Link to post
Share on other sites

A ktos strzelal albo wie jak z jakoscia WE M9A1 v.2 ?

Podoba mi się masywność repliki full metal (mam M92 jakiegos starego zloma nie dzialajacego - ale mam do niej dwa magazynki w standardzie maru ktore moglyby po wymianie zaworow nawet dzialac znowu). Przełączalny tryb semi/auto oraz mozliwosc stosowania dlugich magow.

Ale ciezko mi znalesc cos odnosnie WE oprócz tego ze ich magazynki sa kiepskie.

 

Po obejrzeniu M93 KWA tez wyglada fajnie ... burst w zupelnosci mi by wystarczyl.

 

Obejrzalem sobie filmiki z hicapa TM i ... szybkostrzelnosc jest lekko przesadzona - rzeczywiście bez kilku magazynkow i bez mozliwosci strzelania semi moze byc ciezko.

Widzialem tez ze zamontowany metalowy zamek latwo powoduje uszkodzenie repliki wiec lepiej zostawic ja taka jaka jest.

Link to post
Share on other sites

Oł, zwracam honor. Właśnie widziałem filmik Khan Seb i widzę że replika ma w stoku zrobiony short stroke. Sprytne.

 

[EDYTA]

 

A odnośnie wieśniactwa hi-capy extreme, to z nią są kompatybilne zamki ze zwykłej 4.3 ?

 

Widzialem filmik jak wrzucili do extremy metalowy zamek - rof sie zmniejszyl. Ale po kilkuset strzalach zamek wyrwal kawalek mocowania lufy... Pewnie wlasnie z uwagi na wieksza mase w porownaniu do orginalu i plasticzne body tma.

Dlatego troche martwi mnie ta replika - ale tu ewidentnie wina byla metalowego zamka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...