Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki poręczny bullup na początek (planowany tuning)


Recommended Posts

Witam, chciał bym zacząć swoją przygodę z ASG jednak jestem dość zielony nie wiem jaki jest rynek i rodzaje broni. Szukam czegoś dość krótkiego (lubię się "tarzać" w lesie ) ale z sensowną celnością i donośnością, (wydaje mi się że długa lufa w tym pomaga, stąd bullup) ew coś ala Bison gdzie zamek jest po prostu jakby końcem broni. Próbowałem szukać ale bez doświadczenia ciężki temat, mało broni znam a asg to juś wgl prawie nic :icon_smile:... może ktoś coś podobnego preferuje lub ma.

 

interesuje mnie:

-celność

-poręcznośc (bullup albo coś ala bison)

-zasięg

-w miarę wytrzymałość

-przyjazność modyfikacji (celność, wyciszenie,)

-niezbyt wysoki koszt

 

mało mnie interesuje

-ROF, byle nie był rzędu 2/s (ale 5/s już mozę być)

-FPS (oczywiście bez przesady, na te 50 metrów niech strzeli)

-wygląd, zgodność z oryginałem

 

Ew. może być nawet model jakieś repliki bazy pod budżetowego customa, będę też wdzięczny za propozycje real broni w mniej więcej tym stylu. Pozdrawiam.

Edited by Orcadio
Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj niezbyt wysoki koszt.

 

Jeżeli musi być bullpup, to uar jest fajnym wyborem. Od biedy p90 cymki. Równie dobrze możesz się tarzać po ziemii z akmsem, albo suczką. Weź pod uwagę kałaszki force core. W promocji idzie za 7 stówek dostać, a ma spory potencjał tuningowy.

Link to post
Share on other sites

W UAR gumka jest OK. Mosfet przy lipo 7,4V raczej niekoniecznie. Ja bez mośka jadę na 11.1V i raz na pół roku muszę przeczyścić styki kostki. Batka.. nie możesz jej zmienić, bo w zestawie nie ma. Musisz kupić osobno. Ładowarkę również.

Link to post
Share on other sites

Piękne dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Uar wydaje się wprost idealny, funkcionalność, uniwersalność i cena też spoko 600+batka acz za tyle jest ten 74su od FC, też by się nadawał. Wydaje się poręczny i nie do rozje*ania:).

Elka też fajna, podobnie jak odpowiednik chiński jednak cena mnie przerasta.

 

Dzięki wszystkim jeszcze raz. :icon_biggrin:

Edited by Orcadio
Link to post
Share on other sites

Sorry za double posta, ale niestety nie mogę już edytować poprzedniego..

Co o tym sądzicie? szukałem na forum ale nic, chyba mało popularna zabawka.

http://gunfire.pl/product-pol-1152205423-Replika-pistoletu-maszynowego-PP19.html

Magazynek będzie mi raczej musiał wystarczyć jeden, martwi mnie też 27cm lufy wew. No i w tej cenie można już coś wybrać.

 

PS. się wymontować/humanitarnie wybić mocowanie kolby tego typu żeby jej nie taszczyć z repliką? :D

Link to post
Share on other sites

Jeszcze są repliki Austriackiego Steyr AUG (miałem w ręku, bardzo poręczny a do tego wyróżnia się wśród innych) Brytyjski L85 (też miałem w ręku, ciężki ale nie jakoś koszmarnie) oraz repliki Izraelskiego M-Tar i Tar-21 (kozacki wygląd ale w ręku nie miałem)

Z tego co wiem to są też jakieś wersje Scara Mk16 i Mk17 w wersji bullpup ale to musiałbyś dokładnie poszukać. Możliwe, że były to tylko prototypy, które w efekcie nie zostały przyjęte na wyposażenie wojska.

Link to post
Share on other sites

Bizon w porównaniu do FC, a nawet uar'a jest badziewiem totalnym,

Masz na myśli wykonanie repliki i osiągi tak?:/

Złóż na bok...

Dziękuje za poradzenie złożenia składanej kolby, niestety obawiam się że nie zdemontuje to owej kolby z repliki.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...