Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

E&L seria M4


Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rych, replika tuningowana = inne części niż w stocku. Każdy montuje co innego, inne dysze, inne głowice cylindra i całą resztę. Dlatego tuningowana replika w porównaniu do innej tuningowanej repliki może być całkowicie czymś innym. Gdyby to były dwie te same repliki już można byłoby kombinować, ale niestety repliki e&l to loteria.

 

Różnice na różnych gumkach często są o wiele większe niż 5-15fps, często są to różnice rzędu 50-100fps, a czasem jeszcze więcej. Nie ma reguły. Wystarczy montaż innej dyszy i nagle te gumki, które się nie uszczelniały, dają najlepszą szczelność i odwrotnie, te które początkowo się uszczelniały zaczęły powodować problemy w postaci nieszczelności, plucia kulkami czy w ogóle ich nie podawania.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Generalnie to repliki to nie jest rocket science, na spokojnie, przyjdzie guma jutro pewnie to założę, zrobie chrono i zdam raport. Nie twierdzę, wallop, że nie masz racji. Ale, wypowiadasz się w tak autorytarny sposób, że nie chce mi się specjalnie słuchać :P - szczególnie że nie chcesz napisać nic konkretnego. Na przykład daj tą dyszę i tą gumkę, albo do tej gumki masz tu zestaw dysz które sie uszczelniają najlepiej, albo do tej dyszy to proponuję gumkę a, b, c. Takiej odpowiedzi w sumie oczekuję, bo zasadę że "różne części różnie działają" to wiem od 2013 roku. Skoro jesteś serwisantem, to masz pewnie tyle roboty, że zdążyłeś te wszystkie konfiguracje przetestować - jak ja dorabiałem jako serwisant dla znajomych, to miałem odpowiedzi na takie pytania. Potem wypadłem z obiegu i rynek się nie dość, że powiększył, to jeszcze zmienił.

Bo widzisz, stwierdzenie typu "W każdej replice będzie inaczej" neguje w ogóle całe forum wmasg. Dlaczego? Bo wymiana informacji traci sens. Każdy poleca to co mu działa najlepiej w jego replice/replikach.

Link to post
Share on other sites

Po prostu nie potrafisz zrozumieć, że nie ma jednego setu do każdej repliki. Jak ktoś montuje dyszę X, a Ty Y i oboje wrzucicie tą samą gumkę wyniki mogą być różne. Potwierdzone wielokrotnie w wielu replikach przez wielu serwisantów. Nie wykluczam tego, ze będzie tak samo, być może będzie lepiej, a być może gorzej - nie wiadomo. Poza tym repliki E&L to loteria, są krzywe, kiepsko spasowane i wykonane. Często mają krzywą i źle osadzoną lufę... tym bardziej nie wiadomo jak to wszystko "siądzie" u Ciebie.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, która dysza i gumka zgrywać będą się najlepiej. Np. niebieski Madbull i dysza Guarder'a w każdej replice może dać inny wynik.

Każdy człowiek pytający się o tuning, dosłownie każdy chce aby podać mu konkretną listę od A do Z co wymienić i na co. Są części, które montuje się w każdej replice takie same np. zębatki, tłoki, kable, cylindry, sprężyny itp. Wiadomo, zależnie od wymagań są różne typy cylindrów i sprężyn, mówię ogólnie. Ale jeśli chodzi o dyszę i gumkę tutaj nie ma wielkiego pola manewru - trzeba testować. Nie raz miałem do czynienia z repliką w której nie podpasowała żadna gumka i dopiero zmiana komory pomogła. Miałem też sytuację gdzie szkielet i komora się nie zgrywały i pomimo idealnej osi była kupa. Żadna gumka w konfiguracji z żadną dyszą się nie uszczelniały. I co? Mam słuchać się tego co piszą w necie? Tudzież większość poleca czarną Systemę albo zieloną G&G... śmieszne po prostu. Czarna systema jest ok, a zielona g&g to syf. I co? Mam uważać, ze brak mi umiejętności skoro montuję polecaną gumkę? Nie. Po wymianie komory wszystko zaczęło banglać tak jak powinno.

Tutaj akurat nie mamy do czynienia z niepasującą komorą czy szkieletem, ale w obu przypadkach (Twoim i Rych'a) mamy do czynienia z inną dyszą i to już wystarczy aby nie dało się jednoznacznie stwierdzić, która gumka podpasuje w Twojej replice. Niestety, nie pomogę. Jedyne co Ci mogę doradzić to kupno kilku gumek i testowanie tj. kup niebieską Madbull'a, fioletową Prometheus'a, w/w przez Rycha Maple Leaf (imo 75* jest zbyt twarda, strzelałbym w 60*, ale to nie jest reguła), czerwoną SHS'a (ostatnio kupiłem kilka sztuk i pojawiły się magiczne wyniki), czarna systema, stara zielona g&g. W sumie każda silikonowa może okazać się dobra.

Rych, naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz, a swoje uprzedzenie do mnie włóż między książki bo jest śmieszne. Każda "moja" teoria jest zła, ale za to Twoja to proroctwo. To co piszę nt. gumek powie Ci każdy lepszy serwis w kraju. Czyli co? Podważasz słowa fachowców? XD

Poskładałeś swoją Specnę i E&L - fajnie, cieszę się bardzo że ktoś chce sam dłubać w replikach. Ale poskładaj tak jeszcze +/- 300 replik i wtedy zacznij się wypowiadać.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Potrafię zrozumieć, wyobraź sobie :)

Szczerze mówiąc to nie wiem co się teraz porobiło. Kiedyś, za moich czasów, wkładało się tłok SHS'a, głowicę guardera, SP120, zieloną G&G i było 430-440fps bez problemów. Do praktycznie każdej repliki taki zestaw robił robotę.

Teraz jakaś sraka i trzeba kombinować.

Link to post
Share on other sites

Dziś wszystko poleciało w stronę masowej produkcji. Nie wiele marek jest wartych uwagi, niestety ale E&L to niska klasa replik i tu naprawdę loterią jest jak jest ona wykonana. Głośno było o krzywych partiach sprowadzonych do bodajże sklepu redberet (nie pamiętam dokładnie) i sprzedawanych o wiele taniej niż normalnie (oczywiście taka informacja była dodana do opisy przy replice). To nie tylko jeden taki przypadek, te repliki są po prostu kiepskie.

 

Wiesz, na starych sprężynach SP120 Guarder'a 430-440fps to był kiepski wynik, dziś aktualnie 450 to dobry wynik. Starsze partie dają 450+, a jeszcze starsze 480+. Niegdyś był tu na mnie spory hejt bo napisałem, że zrobiłem 500fps na SP120 :D Szkoda, bo to prawda i np. Extreme Store normalnie to potwierdziło, że taki wynik na starych partiach był jak najbardziej do uzyskania. Zwłaszcza, że cały set był pieszczony ponad pół roku i poskładany z lufą Edgi 5.98... No ale... po co się kłócić?

Wracając do tematu - E&L kiepska replika i to jaką dostaniesz jest loterią. Przy markowych replikach jest o wiele lepiej, nawet hejtowane przeze mnie G&P ze względu na kiepskiej jakości bebechy trzyma poziom markowej repliki bo ma porządne, dobrze wykonane i spasowane body, przez co powtarzalność produktu jest zachowana. Jeśli mówimy o tuningu stockowej, markowej repliki - wkładać w sumie można do każdej to samo i wynik w każdej +/- będzie taki sam. Ale jeśli replika stockowa jest po tuningu, zwłaszcza gdy wymienione zostały elementy wpływające na szczelność na połączeniu dysza<>gumka i ktoś kto tuningował tą replikę doradza kupno gumki, którą zamontował nie oznacza to, że akurat u Ciebie ona podpasuje. Gdyby podał konkretny set, który zamontował byłoby o wiele lepiej.

Tak czy siak i tak MOŻE BYĆ inny rezultat niż u niego ze względu na kiepskie spasowanie w E&L :) U niego replika może być prosta, a u Ciebie krzywa.

Link to post
Share on other sites

No, tak. Tyle że ja swoją osiowałem śrubami pozycjonującymi, bo tak jak Rychowi, padł gwint na korpusie trzymający lufę. Więc tam w środku wszystko proste jak drut. Zerowy luz i pełna osiowość jest. w tym cały ambaras, że to nie spasowanie.

Założyłem tego maple leafa i niestety kołnierz wystaje na 0,5mm - i już nie podaje kulek. Trzeba będzie chyba dociąć go lekko... Ewentualnie kumpel zapowiedział się że mi wrzuci starszą zieloną G&G. Żesz ku....a...

Ale jak już poda, to nadal jest 370fps (tyle że stabilne, dokładnie 370-371 i ani fps w jedną ani w drugą). Ja już kurwa nie wiem :D Może to ta sprężyna jednak jest trefna? I SP120 to tak naprawdę M110?

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, KnightMoritz napisał:

Założyłem tego maple leafa i niestety kołnierz wystaje na 0,5mm - i już nie podaje kulek. Trzeba będzie chyba dociąć go lekko... Ewentualnie kumpel zapowiedział się że mi wrzuci starszą zieloną G&G. Żesz ku....a...

Heh, mówiłem :) Nie dociskaj lufy z gumką do końca komory. Jak już ją dociśniesz, wysuń lufę dosłownie o włos.

55 minut temu, KnightMoritz napisał:

Ale jak już poda, to nadal jest 370fps (tyle że stabilne, dokładnie 370-371 i ani fps w jedną ani w drugą). Ja już kurwa nie wiem :D Może to ta sprężyna jednak jest trefna? I SP120 to tak naprawdę M110?

Przyczyn serio jest od groma. Masz sorbo?

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Nie mam sorbo, nie wiem z czym to się je, wiec nie kupowałem na ślepo. Ta wymieniona głowica cylindra (SHS) ma sorbo swoje.

Lufę pozycjonuje tak czy siak ten plastikowy zatrzask. Ale jeszcze się pobawię z tematem, bo może gumka się blokuje w komorze, a lufa wychodzi przy ustawianiu.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

KnightMoritz, być może masz sprężynę, która więcej nie da. Nie każdy Guarder SP120 daje 450 i więcej fps. Ja niestety trafiałem na takie co dawały max oznaczone wartości. (120m/s na SP 120 itd). Być może zależy od sklepu/dostawy, koniunkcji gwiazd. Mało tego, te co ja miałem to się jeszcze ubijały... Od jakiegoś czasu kupuje SHS, chińskie ale tanie, można kupić kilka i przebierać. Przez miesiąc się ubiją tyle ile mają a potem trzymają wynik. Na m120 wynik zwykle zatrzymuje się na 420-450 fps w zależności od repliki. Aktualnie w jednej replice mam m120 Shs, które zaczęło od 480 fps a skończyło na 455 :D Ale zwykle te sprężyny ubijały mi się o ok. 10 fps. Oczywiście podwójne łożyskowania, mocne silniki zatrzymujące się późno po zrobieniu cyklu, itp. potęgują efekt "ubijania".
Aczkolwiek jak gdzieś powietrze ucieka to przeważnie na gumce. Ja tam nie mam problemów z dopasowaniem każdej zielonej G&G do PRAWIE każdej repliki, z tym, że raczej staram się używać tej gumki jak najmniej. Czasem jest to pół dnia zabawy z szukaniem miejsca gdzie ta gumka na lufie ma się znaleźć, żeby się "polubiła" z dyszą a potem stabilizowanie tej gumy teflonem, a czasem normalnie założona działa "od sztycha". Są też dysze, których nigdy nie udało mi się ogarnąć, żeby do czegoś pasowały, np. airsoft engineering. Ogólnie polecam próby ze stok dyszą, stok gumką, stok sprężyną i znalezienie zależności. Niestety czasem trzeba replikę 10 razy rozebrać, żeby znaleźć ten jeden niuans. 
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nooooo z Guarderami to śmiech na sali jest. Różne springi można dostać... Wczoraj dostałem rzekomo SP120, które dało 517fps XD A spring już na pierwszy rzut oka twardszy i wykonany z grubszego drutu... Po prostu mylone są opakowania, sądzę że nawet można trafić na podróbki. Mało tego, kolega kupił SP120, która dała mu 450-452fps, a po dwóch dniach strzelania fps'y spadły do 415fps - być może coś się spieprzyło, ale ja miałem dość podobne przypadki ubijania się sprężyny, zwłaszcza że oboje (ja i kolega) kupowaliśmy te springi na Taiwangun'ie. Poza tym wszystkim - springi Guarder'a pękają. SP120 co prawda u mnie nie pękło, ale od 130 do 150 kilka sztuk pękło. Loteria.

Co polecam w zamian? SHS, Arma-Tech z tych tańszych. Airsoftpro też najgorsze nie są. Z lepszych? Prometheu's, Modify, King Arms, Systema :)

Link to post
Share on other sites

nic nie poradzę już. I wątpie że 100 fps :P Zresztą nawet tyle nie chcę. Jak uzyskam 440 stabilne będę zadowolony - limit na jedynej imprezie na jaką jeżdżę wynosi 450 i jest bezwzględny.

I znowu wątpię że i tym razem spręzyna kichowata. na żadnej części SHS nigdy się nie zawiodłem. Plus - dwa razy zła sprężyna pod rząd? (Tak, ta guarerowska to pomyłka, powinna być ekwiwalentem M130 własnie, a jest duuuużo cieńsza, więc zakładam że to SP100 albo 110)
 

Link to post
Share on other sites

Cóż, mam tłok pokryty tytanem i inne takie... w sumie 6 stów w częsciach. Nie powinno zdechnąć. Na szczęście na tej imprezie strzelamy tyle co może 1000 kulek przez 4 dni larpa...

Wrócę to kupię kilka dysz i jak to nie pomoże, to komora prowina.

Tęsknię trochę za moim WE. Przez cały okres eksploatacji wymieniłem... gumkę hop up ze stocka na zieloną G&G i miałem 420fps przez 3 lata. Potem 400-410. nawet tłok miał stalową szczękę w stocku.

Link to post
Share on other sites

Modify Quantum? Pokryty jest azotkiem tytanu, który zwiększa twardość powierzchni. Nie wiadomo z jakiej stali wykonana jest listwa. Nie wiadomo też czy twardsza powłoka nie jest bardziej wrażliwa na pęknięcia. Azotowaniu poddaje się elementy, które zużywają się w wyniku ścierania i mają wysokie wymagania dotyczące minimalnych zmian wymiaru. Poza tym te tłoki jakieś super nie są, ot zwykły tłoczek, który można zabić. Materiał korpusu także pozostawia wiele do życzenia.

Nie ważne ile kasy włożysz w części, ale jak to poskładasz. Ważne też jest na jakie części trafisz, dziś nawet markowe produkty są o kant dupy rozbić.

Kupno kilku dysz jak najbardziej, polecam Guarder, Modify, Ultimate i Prometheu's. Do tego oczywiście kilka topowych gumek. A komora Pro-Win... może być lepiej,  a może być jeszcze gorzej :)

Link to post
Share on other sites

Tłok Modyfy Quantum ma wszystkie zęby połączone dodatkowym stalowym wzmocnieniem. Abstrahując od wszelakich powłok, które i tak na pierwszym zębie ulegną przetarciu, nie widzę możliwości pęknięcia zęba (oczywiście zachowując jakąkolwiek przyzwoitość jego montażu). Prędzej wyrwie tą listwę z tłoka, aczkolwiek tworzywo, z którego jest ten tłok, jest na pewno lepsze niż niebieski SHS, który sam w sobie potrafi wiele wytrzymać (pod warunkiem, że nie trafi się na sztukę, która pęknie od trzymania w pudełku, co niestety się zdarza). Wiem bo ostatnio miałem nieprzyjemność szlifowania takiego tłoka, żeby pasował do ciasnego gearboxa :D . Nie widziałem jeszcze zabitego quantuma, ale też nie często je widuję bo swoje kosztuje. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...