Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

E&L seria M4


Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Też planowałem zakup z tej stronki, ale doczytałem do końca opis oferty:

 

http://redberet.pl/p/37/1152249355/e-amp-l-replika-elar-ma1-platinum-version--seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

 

E&L - Replika ELAR MA1 (Platinum Version)

 

 

Cena outletowa.

Informujemy że repliki są otletowe gdyż w aktualnej serii są z wadami fabrycznymi w postaci źle spasowanych korpusów repliki.

Edited by Mareckis
Link to post
Share on other sites

Swojego M4A1 kupowałem na GF i wsio ok. Huczy, gra i buczy. Warto zawsze napisać w komentarzu, żeby sprawdzili replikę przed wysyłką. W przeciwnym razie nie popatrzą co jest w pace i możesz dostać bubla. Lepiej poczekać te jeszcze 1-2 dni i dostać egzemplarz w pełni sprawny niż potem się bawić w odsyłanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pisałem dwie, trzy strony temu jak od uderzenia poluzował mi się gwint między korpusem i przednim uchwytem i jak go naprawiłem. Niestety nie na długo. Przy następnym uderzeniu cała ta moja naprawa puściła, a gwint stracił na wyglądzie i kompletnie już nie trzyma.

A tak chwaliłem wykonanie, spasowanie i w ogóle. Bo faktycznie tak jest. Ale tutaj to się nie popisali. Tak że uwaga.

Teraz mam zagwozdkę bo trzeba coś wymyślić żeby to znowu poskładać do kupy prosto i nie wydać wiadra cipciosów na to :icon_lol:

Macie jakieś pomysły ?

 

71f5cd6a8907.jpg

Link to post
Share on other sites

Damn, to moja naprawa z puszki po piwie trzyma. Podejrzewam że domyślam się co wymyśliłeś. Nawiercone otwory i śruba, tak jak się blokuje czasami w replikach np. lufę w danej pozycji?

 

Opisałem tą naprawę tutaj : http://forum.wmasg.p...rontem-w-m4-el/

Sprawdź u siebie czy po wykręceniu tłumika możesz palcem wyczuć jakiś luz na końcu lufy. Bo to są pierwsze objawy uszkodzonego lub niedokręconego gwintu front-korpus. U mnie po tej naprawie teraz ani drgnie.

Dodam że już wcześniej przy pierwszej naprawie wymieniłem lufę wewnętrzną na aluminiową :

http://www.asg.warsz...r-15,52373.html

Bo uważam że ta cała "stalowa lufa" w tej replice to jest potrzebna jak kula u nogi. Po pierwsze niepotrzebnie obciąża ten gwint właśnie. A po drugie fatalnie wpływa na wyważenie całego karabinka. Bo ryje dziobem jak Titanic.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wie która z tych replik jest najlepiej spasowana? Wersja MA1, SOPMOD II czy MUR? Tak się zastanawiam między MA1 a SOPMOD II i nie wiem którą wybrać.

 

Jak przeczytałeś cały ten temat, to tu wypowiadali się użytkownicy SOPMOD II i MUR. Niektórzy twierdzą że mur jest lepszy. Mam mura, to nie wiem jak teraz spasowane są sopmody. Ale zapewne czytałeś że ostatnie wypusty mura były spasowane niestarannie i trzeba rozmawiać ze sprzedawcą żeby Ci wybrał dobrą sztukę.

Ja ze swojego mura jestem zadowolony. Pomimo tego że mi się rozleciał. Spasowanie na najwyższym poziomie. Tylko że niestarannie zmontowany opuściła fabrykę. Generalnie świetny i mocny gearbox z mocnym silnikiem i częściami. Oprócz tłoka. ale po wymianie tłoka, to na reszcie stokowych części gearbox śmieje się ze sprężyny SP170. Czemu taka słaba sprężyna :icon_lol:

W każdym razie jak byś się decydował na mura. To gadaj z Redberet. To są ludzie którzy nie wciskają ciemnoty. Przyznają że mają w dostawach gorsze sztuki. I jak poprosisz żeby wybrali Ci dobrze spasowaną. To wybiorą.

Link to post
Share on other sites

Skoro e&l to taka loteria to znowu będę musiał przeszukać pół internetu aby wybrać coś odpowiedniego :icon_lol:. Może wezmę coś od g&g, Nuprol lub LCT.

 

No to cały kosmos przed Tobą. A może po prostu spróbuj na początek coś od Specna. Masz największy wybór. Kwestia co lubisz. A te wszystkie psy wieszane na Specna od lat można włożyć dzisiaj między bajki. Kupiłem z ciekawości SA-B06. Replika super spasowana i wykonana. Z pudełka strzela powtarzalnie. Dziwię się że Specna ma ciągle tą przypiętą łatkę repliki drugiej klasy.

Moim zdaniem dzisiejsza Specna jest jak najbardziej repliką pierwszej klasy i to pod każdym wzglądem.

Link to post
Share on other sites

Treść wcześniejszej dysputy została usunięta. Widzę, że kolega dalej ma problemy ze zrozumieniem regulaminu. Kolejne wycieczki osobiste i posty nie na temat będą nagradzane urlopem od forum.

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Opisałem tą naprawę tutaj : http://forum.wmasg.p...rontem-w-m4-el/

Sprawdź u siebie czy po wykręceniu tłumika możesz palcem wyczuć jakiś luz na końcu lufy. Bo to są pierwsze objawy uszkodzonego lub niedokręconego gwintu front-korpus. U mnie po tej naprawie teraz ani drgnie.

Dodam że już wcześniej przy pierwszej naprawie wymieniłem lufę wewnętrzną na aluminiową :

http://www.asg.warsz...r-15,52373.html

Bo uważam że ta cała "stalowa lufa" w tej replice to jest potrzebna jak kula u nogi. Po pierwsze niepotrzebnie obciąża ten gwint właśnie. A po drugie fatalnie wpływa na wyważenie całego karabinka. Bo ryje dziobem jak Titanic.

 

Przeczytałem, właśnie o to mi chodziło :D Dobrze ogarnąłeś naprawę, jeśli to samo stanie się u mnie, to zrobię to samo i po problemie.

 

U mnie nic nie jest luźne. I osobiście opcja stalowej lufy mi się podoba - właśnie przez to ciążenie naprzód.

 

I nie dam złego słowa na E&L'a powiedzieć. Ja polecam MUR'a, ale najlepiej rzeczywiście się przejechać i kupić osobiście. I pozwolę sobie nadmienić, że kiepskie to są repliki drugiej klasy, cymy, boyie i inne dziewoje. E&L jest w klasie dobrych/bardzo dobrych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...