Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej

 

Jesteśmy grupą studentów i tworzymy sprzęt który umożliwia określenie na mapie (tablet,telefon), współrzędne osób noszących lokalizatory (bransoletka), jesteśmy ciekawi czy ludzie będą tym zainteresowani.

 

Prosiłbym o wypełnienie ankiety.

https://goo.gl/forms/Z3zYDidFG7IaDBro1

 

Dane z ankiety są nam potrzebne, do konkursu Imagine Cup, jesteśmy ciekawi czy ktoś były chętny na taki sprzęt.

 

A jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, to postaram się na każde odpowiedzieć. :)

Link to post
Share on other sites

A czy lokalizatorem, zamiast np. bransoletki nie może być tablet lub telefon (jedno, zamiast dwóch urządzeń)? Jeśli tak, to chyba było takie coś i nazywało się Google Latitude.

 

W pytaniu:

"Jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na takie urządzenie? Bransoletka i endpoint *"

...tam gdzie Wy zaczęliście wyliczankę cenową, dla większości airsoftowców byłoby zapewne sufitem za taki gadżet.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

Jestem zupełnym laikiem - ile, mniej więcej, działałaby taka opaska na jednym naładowaniu/jednym zestawie paluszków?

Mi coś takiego bardzo by odpowiadało - bawiłem się przez chwilę (na sucho) Airsoft Force Tracking, bawiłem się też w podchody na zasadzie "Jestem uciekinierem, wysyłam śledzącym mnie zdjęcie współrzędnych co 15 minut" i zależnie od parametrów takiej opaski, mogłaby oba te modele zastąpić/ulepszyć.

 

W AFT problemem jest to, że każdy uczestnik musi posiadać w miarę solidną komórkę i sporo zapasu mocy. Tak myślę, bo na mojej GPS jest badziewny, a w połączeniu z transferem danych, bateria topnieje w oczach. Jeśli jestem w błędzie, proszę o naprostowanie, ale mam wrażenie, że ta aplikacja trochę wyprzeda swoje czasy :icon_biggrin:

Dlatego też odpuściłem bieganie z Endomondo, granie w Ingress, a Pokemon GO w ogóle nie ruszyłem, GPS w komórce mnie nie urzekł dokładnością i szybkością działania, przynajmniej w tej mojej :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Problemem jest taki, że "smart-opaski" można kupić już za 100-200zł (strzelam, że ma to wyglądać podobnie), a Wy rozważacie spooooro więcej za w sumie urządzenia z jedną funkcjonalnością/apką.

Kolejna sprawa to problemy z dokładnością GPSu w takich małych i raczej tanich urządzeniach podczas łażenia po lesie.

Jak chodziłem na grzyby, to zawsze odpalałem sobie Endomondo do zaznaczania trasy i apka często sama musi zgadywać przebytą trasę, bo telefon traci fixa (dodam, że smartfon to flagowiec).

A idea jest chyba taka, żeby w każdej chwili mieć dokładne wskazanie.

Złym prognostykiem jest też fakt, że Google wycofał już jakiś czas temu Latituda.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem osobą odpowiedzialną za stronę sprzętową, dlatego nie chcę wprowadzić w błąd. Ale chcemy, żeby bateria trzymała co najmniej 10-12 godzin. Co do zasady działania, to nie korzysta ona ani z sieci GSM, a z sieci LORA. Częstotliwość przesyłu współrzędnych można ustawić. Im rzadziej tym bardziej wydłużamy żywotność baterii.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej

 

Jesteśmy grupą studentów i tworzymy sprzęt który umożliwia określenie na mapie (tablet,telefon), współrzędne osób noszących lokalizatory (bransoletka), jesteśmy ciekawi czy ludzie będą tym zainteresowani.

 

Prosiłbym o wypełnienie ankiety.

https://goo.gl/forms/Z3zYDidFG7IaDBro1

 

Dane z ankiety są nam potrzebne, do konkursu Imagine Cup, jesteśmy ciekawi czy ktoś były chętny na taki sprzęt.

 

A jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, to postaram się na każde odpowiedzieć. :icon_smile:

 

 

Bardzo fajna sprawa. wypełnie ankiete

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...