Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HPA pod 550-600fps semi-only


Recommended Posts

Gdybym miał pytać w każdym temacie to trochę by tego było. Przez ostatnie 2 tygodnie pytam i śledzę ruch w tematach dotyczących modyfikacji AEG do HPA na te "najwyższe" fps.

 

Replika nie na nawalanki. Z m14 zwykle siałem tak z 200-300 kulek na niedzielnych manewrach. Tutaj powinno wyjść podobnie, albo i mniej. Zero bursta czy automatu.

 

 

1. Silnik HPA

 

Przeglądając silniki wyszło mi, że mam do wyboru

A) mancrafta (odrzuciłem)

B) valken v12

C) P* fusion engine

 

A) Mancrafta odrzuciłem ze względu na to co skarżyli się koledzy z forum. Przy mniejszym budżecie pewnie byłoby ok... Zresztą skoro mam m14, która strzela lepiej niż te "mańki", które widziałem to zmieniłbym dobre na gorsze.

 

B) Valken v12 - widziałem kilka replik na tym i działały całkiem ładnie. Niestety nie wiem czy obecne serie są równie dobre co starsze (dwóch właścicieli twierdziło, że obecne wypusty nie są tak dobre jak modele sprzed 1-2 lat). Nie mam za bardzo porównania z polarstarem (może do zastosowań snajperskich będzie dużo lepszy?)

 

C) P* F.E. - Wiadomo, klasa... podobno najlepszy wybór, ale jeśli mam dopłacać prawie 1000zł za możliwość regulacji rof czy bursta, które mnie nie obchodzą to może lepiej spojrzeć na co innego?

 

2. Replika tj. kompatybilność bolt-catch KA i silnik w GB.

W sumie przerobiłem kilka body i wybrałem KA MP15. Aluminium jest mocne, sztywne jak cholera i ma bolt-catch w body (mniemam, że będzie działał, jak na razie GB od shs i boyi pozwalały na jego używanie. Valken i P* FE nie mają jakiś dziwnych wymiarów?

 

3. Reduktor - miałem mancraftowy i tyle. Zakładam, że STORM On Tank HP starcza (http://hpairsoft.eu/...rm-on-tank.html) ew. valken czy może jest coś jeszcze fajniejszego? Zamierzam go używać zarówno przy daytonie jak i w replice wyborowej.

 

4. Butla: Przy założeniu, że wystrzelę max 400 kul na 550-600fps warto pakować coś większego niż najmniejszą 13'tkę?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Baza SR25 a nie emka bo wiesz jak to jest z DMR może lub nie bo 5,56 nie każdy toleruje.

Polar lub inny silnik nie wiem czy już te nowe konstrukcje są na stanie i jaki etap wdrażania rozmawiał z hpairsoft najlepiej.

Reduktor ninja LPR/SFR lub te nowe

http://hpairsoft.eu/...irsofttech.html

http://hpairsoft.eu/...ig-250-psi.html

 

Polar pamiętaj, ze pracuje w sumie do 120psi.

 

W sumie jakaś lufa pdi 500 i dobre cięzkie kule i będzie pan zadowolony.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Dokładną baza będzie oparta na projekcie AR15. Trochę dumałem, że jak dam dość potężny front to przejdzie, zwłaszcza, że replika ma podobne gabaryty. Widziałem, że Wojdatuz robił SR25 w tej wersji i to jednak nie to czego szukam.

 

Mam nadzieję, że część orgów przymknie oko. SR25 jest ładne, ale wolę projekt oparty na tej bazie.

 

large.20170809_200138.jpg.816e80123b1a5801576b4592ddab8f70.jpg

Link to post
Share on other sites

Trochę rozbuduję powyższą platformę. Na razie i tak się zmachałem, bo nie obyło się bez cięcia. Mówisz, że jeszcze kuje w oczy? ;(

 

Z HPairsoft zagadałem, ale jak na razie czekam na wiadomość, (chłopaki pewnie mają dużo roboty) a mnie interesują głównie opinie tych kilku snajperów, którzy budowali coś takiego.

 

Lufa 509mm lub 550mm 6,01mm to mam nadzieję, że P* będzie miał zadowalające fps na tych 0,4-0,45g. Wiem, że Valken (stara seria) ma ok. 480fps na 0,4g, ale dostałem informacje, że te nowsze są gorsze.

 

Montował który ostatnio valkena?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@mikadorus - właśnie zmienia się na imprezach i ar'ki na 5.56 nie przejdą na limity snajperskie, może na dmrki (500-520fps zależy od imprezy), dlatego radziłbym coś z tym kalibrem, możesz zawsze pogadać z chłopakami z hpairsoft o hydrze gen2 do Twojej m14stki ;) może nie jako snaperkę, ale o wiele oszczędniejsze i podobno inferno gen.2 do 550fps się nadaje.

 

Masz też reapera nowego, ma być tani, closed bolt, bez elektroniki, tylko jakiś klikacz do spustu pod zasilanie elektrozaworu, ale też nie wiadomo jakie to ma osiągi.

 

p* jest super, ale dużo gazu żre i nie wszędzie dobrze siedzi.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że czepią się głównie tych maluchów snajperskich tj. chuda lufa, mini front, duży tłumik by pomieścić lufę ;-). Niemniej u mnie w województwie jest świetny system KPCS, który pozwala na właśnie 550fps. Jak pozwolą więcej to bomba, jak nie to najwyżej na tych 550fps polatam - na 0,45g powinno dać ładne osiągi.

 

A m14 już ma 550-600fps i działa perfekcyjnie. Jakbym wsadził tam HPA to dodałbym tylko wężyk, bo biłem się z nią przeciwko valkenowi v12 na czerwonej dyszy i 6,01mm PDI i obydwa karabiny były niemal identyczne (strzelane z końcówki zasięgu). Bardziej chodzi mi o build v2 (łapa mi niedomaga i m14 zrobiła się cięższa), a te nowe zachodnie sprzęty są lekkie.

 

O nowym reaperze coś tam przeczytałem, że daje ok. 2,5J. Zdecydowanie za mało.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

@Huba_lbn - tak, ale jak chcesz latać na imprezy to trzeba się dostosować.

 

@mareq - Nie ciężko o system, idziesz i kupujesz, na razie najlepsze do dmr i snajperek są p* FE i kropka nie ma nic lepszego, w kwestiach karabinków szturmowych można dywagować. Co do tych 4,5J to zapytałem bo jak ktoś sobie pogmera bez wiedzy w ustawieniach może mieć gigantyczny joule creep...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No to pozostaje mi tylko poczekać do jesieni i zamówić wyprawkę.

 

Miał który doświadczenia kartuszem PCP? Mam czas to mierzę i wychodzi, że spokojnie zmieszczę dwa standardowe kartusze wewnątrz frontu.

 

Chociaż możliwe, że jeden by starczył - w końcu wiatrówki operują na wyższych ciśnieniach...

Link to post
Share on other sites

Lufy są przereklamowane:D.

 

A tak serio: to kartusze się mieszczą razem z lufą. Ale jak dodam blok gazowy to będzie trzeba lekko szynę przypiłować.

 

Te krótkie na razie wpasowałem. Na dłuższe to musiałbym dać inną lufę zewnętrzna, trochę piłować i zdjąć tłumik.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...