Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć

Mam 13 lat,

Jestem tu nowy.

Od małego interesowałem się bronią i militariami. Parę lat temu tata kupił mi pierwszą wiatrówkę i dużo z niej strzelałem więc dla większej frajdy kupił mi też tanią replikę asg za ok 100zł. Po dłuższym czasie użytkowania wszystko zaczęło się psuć. Dlatego trochę zagłębiłem się w temacie i poznałem dużo nowych rzeczy na internecie oczywiście. Od tego momentu zawsze marzyłem o pójście na rozgrywkę asg i mieć drogą replikę. Ogólnie zawsze mam wszystko z moro i wojskiem. Parę razy byłem na strzelnicy i strzelałem z 9 mm kalibru.Na strzelnicy nauczyłem się dużo o zasadach BHP i zyskałem dużo pokory kiedy pan opieprzył mnie kilka razu:) i wiem że to nie CS GO.Wiem że dużo starszych osób będzie pisało że asg nie jest dla dzieci bo są nieodpowiedzialne itp. Bo zawsze kiedy stanie się jakaś krzywda to organizator ma później problemy przez rodziców. Alę myślę że raczej ze mną nie będzie problemów.Co do samych replik mniej więcej wiem jak działają i mam swoje wybrane modele.

Pierwsze pytanie do was to czy opłaca się kupić na początek Specne i nie chodzi mi o te nowe cory tylko o te z seri SAEC. Czyli np. sa-b14. To jest akurat model który bym chciał z key modem.

Czy raczej na początku jakąś zwykłą cyme?

Z mojego budżetu wydał bym na replikę około od 1000zł do maks 1600zł.

Mam już baterie li po i ładowarkę akurat nie do repliki ale do modelu samolotu.

Ma 2200mAh i napięcie 11,1 V.

W późniejszych modyfikacjach zamontował bym ASCU2 gen.4.

Ale to tylko moje takie przyszłe plany :)

I moje główne pytanie,

mieszkam w Częstochowie i nie wiem gdzie mógłbym iśc na rozgrywkę?

Miałem nawet plan założyć grupę na fb przez którą bym szukał ludzi.

Ale nie wiem czy to dobry pomysł więc dlatego napisałem właśnie na forum.

I czy ktoś zna jakąś grupę ludzi z Częstochowy albo jej obrzeży?

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

W tych pieniądzach (do 1600) warto kupić cos lepszego niż Specna czy Cyma. Nie zrozum mnie źle, to są dobre repliki, ale w twoch piwniadzach są już lepsze. Szukaj G&P, G&G (ale prawdziwe, a nie tańsze wersja z plastikowym body), Krytaci. Chyba, że może być kałasz - dochodzi jeszcze E&L i LCT

 

Co do tej baterii, to możesz mieć problem, wcisnąć ją do typowej emki - szykuj się na potrzebę zakupu innej batki

 

Co do ASCU2 gen 4, to nie jest modyfikacja którą trzeba wykonać na początku. W zależnosci co wybierzesz, są inne potrzeby

 

A co do grup w Częstochowie, to najlepiej zadaj pytanie na forum lokalnym

Link to post
Share on other sites

Ok pomyślę o replikach G&G bo wiem że od razu mają dobrą gumkę ho-up. TA batka modelarska myślę że by się zmieściła do special forces jest rozdzielona na dwa patyki.

Jak mówiłem to ascu to tylko takie przyszłe plany nie na początek.

 

Kupowanie repliki ze względu na gumkę, to jak kupowanie auta ze względu na opony. Zawsze gumkę można zmienić i jest to ułamek kosztu repliki.

Wybierz to co Ci się podoba z producentów wymienionych przez Vima i będziesz zadowolony.

Miałem w Mce batkę 2.2Ah 11.1 i ładnie się mieściła w kolbie typu SF, wszystko zależy od długości i grubości poszczególnych patyków.

 

Rada niezwiązana z tematem: załóż nowe konto lub zmień nick, bo za kilka lat będzie Ci wstyd pisać na forum ;)

Link to post
Share on other sites

Jest grupa o nazwie "ASG Częstochowa" na Facebooku. Tam zdobędziesz wiele informacji na temat strzelanek w okolicach Częstochowy. Jedynie musiałbyś znaleźć sobie kogoś kto Ciebie wprowadzi/poręczy, bo wiek jest nadal jednym z głównych kryteriów dopuszczających na strzelankach. Byłoby Ci trochę łatwiej wejść w środowisko.

Link to post
Share on other sites

Za chwilę pojawi się to i wszystko zamiecie

http://www.guay2.com...uct/detail-16905d1d2ab41734dcda149916365163eb4c.jpg

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Za chwilę pojawi u nas pojawi się to i wszystko zamiecie

http://www.guay2.com...uct/detail-1690

b566fd969a4baddfbd806a31148dfb5e.jpg

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

Kumpel już kupił sobie takie giegie. Faktycznie zmiotła, ale kasę z jego portfela, gdy spalił się stockowy mosfet.

Link to post
Share on other sites

 

Kumpel już kupił sobie takie giegie. Faktycznie zmiotła, ale kasę z jego portfela, gdy spalił się stockowy mosfet.

To z linka to dopiero będzie dostępne. Coś Ci się pomyliło. Chyba że już gdzieś jest a ja jeszcze o tym nie wiem. To z linka to nowa generacja będzie, ale to pewnie wiesz.

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...