Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór AEP a +(Co jest z AEPami?)


Recommended Posts

Witam. Ostatnio po wyborze repliki głównej zaczynam interesować się replika boczną. Postawiłem na AEPy, ponieważ w zimie prawdopodobnie też będę grał. Jednak na stronach z replikami ASG ostatnio nie ma za dużo aepów, a jeżeli są to często o małym zasięgu .

 

1. Chciałbym kupić replikę do 300 zł (ewentualnie 50 zł więcej, z zasięgim skutecznym ok.20-25m Najlepiej odwzorowania Glock, Beretta (oczywiście inne też mogą być) + chętnie bym chciał by do tych replik były dostępne magi

 

2. Jeżeli była by to replika z Akumulatorem, to jakie są najlepsze ładowarki i jaki jest ich koszt ( generalnie szukam ładowarki pod Ni-MH i LiPo)

 

Pytania odnośnie aepów

 

1. Dlaczego nie ma ich dużo w sklepach (Tg, Gf, Azteko)

 

2. Dlaczego nie ma już dużo Glocków AEP ?

Link to post
Share on other sites

AEPy robi praktycznie tylko Cyma oraz TM (700zł+) i Umarex (cholera wie kto to robi, osiągi cymy, niestandardowe i trudno dostępne magi).

Wszystkie Cymy mają dokładnie ten sam gearbox, który jest kopią TM.

Wszystkie Cymy mają w komplecie kiepski aku typu NiMh. Polecam od razu przeróbkę pod LiPo.

Przeróbka jest prosta, a LiPo to koszt ~30zł.

Dlaczego mało kto robi? Zapytaj producentów. Jest chyba tylko jedna budowa od TM (nie licząc PMów). Widać inni nie chcą kopiować albo nie widzą value w tworzeniu własnego projektu. Poza tym ludzie wolą kopiące gaziaki z 300fps zamiast świszczących cymogloków z 200fps.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, iż AEPy Cymy zdominowały teren rynku - są w miarę dobre i w przypadku najpopularniejszego Cymoglocka, prawie bez awaryjne. Z tego też powodu Cymoglock szybko znika ze sklepów.

 

Obecnie chyba najtaniej można znaleźć tu: http://www.asg.warsz...k-18c,4357.html

 

EDIT: Gratek, są jeszcze AEPy firmy ASG - generalnie trochę lepsze i nie co droższe Cymopistolety.

Link to post
Share on other sites

A Tokyo Marui G18C? Chodzi mi o tego na baterię. Czy na polecanych kulkach (0.12g) ma podobne osiągi do cymogloczka? Widziałem takiego za 200 zł, ale nie wiem czy nie lepiej sobie dołożyć do cymoglocka. Podobno to jest zabawka, ale zalezy mi na tym by strzał był odczuwalny na odległości 10-20 m.

 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś z tego strzelałem. Plus za zasięg (w porównaniu z bazarowymi odpowiednikami). Minus taki, że nawet w samej koszulce nic nie poczujesz... nie mówiąc już o przeciwniku, który skoczy do Mcdonalda, zanim kulka do niego doleci.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...