Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Świeżak i pierwsze asg


Recommended Posts

tak jak w temacie. dużo czytałem i oglądałem filmików na youtube czy na początek któraś z tych broni będzie dobra?

http://allegro.pl/pi...6906038284.html

http://allegro.pl/pi...5401761134.html

oczywiscie o takiej za 60zl nie ma mowy :icon_biggrin: http://allegro.pl/pi...6077969880.html

poproszę o szczere porady :icon_smile:

 

 

Szczerze radzę przeczytać regulamin Fo i ściśle go stosować przy pisaniu postów. Unikniesz w ten sposób wielu nieprzyjemnych niespodziewajek.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Skoro czytałeś i oglądałeś...to wcale nie widzę, że to robiłeś.

Wyciągnąłeś syf z allegro i upraszczasz replikę do broni.

To co zaprezentowałeś się nie nadaje, to jest minimum jakie by się przydało.

(do znafców, wybierał pistolety, to pistolet mu dałem)

http://www.taiwangun.com/gazowe-3/st92f-non-blowback-airsoft-gas-pistol-stti?from=listing&campaign-id=19

http://www.taiwangun.com/gogle-okulary/okulary-balistyczne-dragon-fire-anti-fog-tiger-s-eye?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

to powiedz wprost co mogę wybrać na początek. bo niektórzy polecali zakupy w allegro,każdy mówi co innego i stąd moje zakłopotanie, co do okularów to już jakieś posiadam tylko brakuje mi broni.

 

 

Jakieś okulary nie wystarczą, potrzebne są okularki z odpowiednimi atestami.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Celne strzelanie z pistoletu jest trudne. Szczególnie strzelanie w ruchu do ruchomego celu. Dlatego pistolety nie są sensownymi replikami na początek. A jeszcze w dodatku tak mocne pistolety. Sensowniej będzie poszukać repliki karabinka.

Niedługo zacznie się i sezon przedświątecznych promocji a i parę groszy wpaść może więc i o tańszą replikę będzie łatwiej i budżetu może być więcej.

Natomiast z 400 złotowym budżetem może być ciężko o sensowną nową replikę, a używki trochę ciężko polecać.

W zasięgu masz różne wersje Cymy 028 i G36 JG ( repliki sensowne, acz wiekowe i ciut niewdzięczne w tuningu) i rk01 Boyja ( całkiem ciekawą i sensowną startową replikę). Natomiast zwiększenie budżetu o kolejne 100-150 pln rozszerzy dość znacznie zakres szukania.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co kombinować, czyli to co napisał Arend: za około 400 zł jest kilka replik, które można kupić na początek i będą ok:

 

- MP5 od Galaxy

- G36 od JG

- Plastikowe AK do CYMY

- Plastikowe M4 od Specny (nowość ale podobno daje radę) - najtańsza wersja za 460 zł

- Stalowe AKSU od BOYI - 470 zł

 

Każda kolejna stówa daje o wiele większe pole do manewru.

Link to post
Share on other sites

co do okularów to już jakieś posiadam tylko brakuje mi broni.

 

Jakie? Bo jak jakieś gówno, po którym stracisz oko i narobisz syfu całemu naszemu środowisku, to zacznij od kupna okularów balistycznych. Koszt nie jest kosmiczny, jest wiele przystępnych cenowo produktów.

Link to post
Share on other sites

Ekhem, Ekhem..

Nie jestem pewien czy trafiłem w odpowiedni wątek, ale wolę spróbować wpierw "podpiąć się" pod pasujący temat niżeli założyć osobny. Pytanie do starych wyjadaczy: czy ze sprężynową strzelbą, niejednolitym umundurowaniem i taką sobie kondycją fizyczną można w ogóle myśleć o Airsoft'cie? Czy można ot tak, pojawić się samemu na jakiejś lokalnej "strzelance"? Jak bardzo hermetyczne jest środowisko ASG i czy takie "żółtodzioby znikąd" raczej psują innym zabawę? Czy można tak "Na huraa" zacząć zabawę i nauczyć się wszystkiego przez doświadczenie, czy trzeba raczej przewertować nieokreśloną bliżej liczbę podręczników/poradników przed dotknięciem repliki?

Link to post
Share on other sites

Raczej nie ma problemu. Dopóki masz na sobie dobre, spełniające normy okulary to nie sprawiasz nikomu problemu. Na pewno masz złe wyobrażenia o airsofcie. Środowisko jest "specyficzne" i czasami będzie razić poziom januszenia i autyzmu. Denerwujące będzie na początku czekanie po 20-30 minut co rundę, bo towarzystwo musi sobie pogadać na tematy niezwiązane z airsoftem. Kondycja to żaden problem - 99% airsoftowców nie biega podczas gry.

Link to post
Share on other sites

Według mnie środowisko ASG jest dość otwarte.

Spokojnie można przyjść samemu na strzelankę, łatwo je znaleźć na FB czy forach.

Nie potrzebujesz żadnego munduru czy sprzętu poza repliką, kulkami i oczywiście atestowaną ochroną oczu. Warto zapoznać się z zasadami lokalnego środowiska.

Osobiście nie polecam zaczynania ze strzelbą, można się najzwyczajniej zrazić, kiedy większość strzelanek, to jebanki na hicapach. Zostaniesz zasypany kulkami. Ale, są imprezy organizowane, gdzie można wypożyczyć elektryka, lub wypożyczyć elektryka gdzie indziej i przyjść na zwykłą strzelankę.

Co do kondycji, to pierwsza zasada Airsoftu to: W Airsofcie się nie biega :icon_razz:

A i Hudy ma racje co do "humoru" środowiska, jest dość specyficzny i nie za wysokich lotów.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Jedynym moim doświadczeniem ASG jest pojedyncza strzelanina sprzed dobrych 6-ciu lat, za czasów szkoły średniej. Z tym że całą organizacją, dojazdem etc. zajmował się ojciec kolegi z klasy, który w Airsoft'cie siedział już ładne kilkanaście lat. To co najmocniej zapamiętałem z tamtej imprezy to ból w płucach od ciągłego biegania - jako że byłem totalnie zielony i z pożyczonym sprzętem, to działałem wedle zasady "trzymaj się grupy i rób co każą" - i pewna dwójka snajperska pożyczyła sobie mnie w charakterze przynęty. O ochronie oczu czytam już w innym temacie,

serdecznie dziękuję za pomoc :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...