Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cześć , to znowu ja.


Recommended Posts

Witam użytkowników.

 

Po wyborze repliki dla siebie i zagraniu paru strzelanek, mój brat również zainteresował się ASG.

Na replikę planuje przeznaczyć około 750zł. W oko bardzo wpadły mu SCARY, w wersji L ,

ewentualnie AK, jednak zależy mu na życiu takiego AK więc Boyi odpada, szczególnie że chce mieć do AK celownik, do którego trzeba kupić montaż i chce tłumik.

 

Odnośnie SCARÓW, w jego zasięgu jest BOYI, Cybergun rebradnujący CYMĘ (z tego co mi wiadomo) oraz Classic Army.

I o każdym ze scarów:

 

Boyi- podobno fajnie wykonany, jednak jest to chińska replika która ma problemy z hopem, a tego nie chcemy, bo będzie używał repliki do lasu, opinie są podzielone.

 

Cybergun- ma dwa warianty, za 750 zł i 1000 zł myśle że oba to rebrandy, tyle że ten tańszy jest raczej gorszy, więc tańszy może być rebrandem BOYI, a droższy CYMY. Oryginalne oznaczenia FN herstal tym bardziej przykuły jego uwagę, i tu ma dylemat między tym a CA. Opini nie wyczytałem na WMASGU, więc narazie może być to wybór w ciemno.

 

Classic Army - pionierska konstrukcja scara, na której potem opierał się BOYI. Chce go sprowadzić z zagranicy, ze sklepu Airsoft megastore. Jest na promocji, a te 100 zł to wymiany dyszy i gumki, więc mały tunning, ale opinie o CA są podzielone.

 

Jeżeli chodzi o AK Przypadło mu 74, ale pamiętajcie ze musi mieć minus 120 zł od bużetu,

przynajmniej.

 

Proszę o pomoc w wyborze , pozdrawiam wszystkich.

Edited by Asynchroniczny
Link to post
Share on other sites

Scara od Boya sobie odpuść, bo to ulep. Z Cymą (jeśli faktycznie to Cyma) też bym uważał, bo z v2 mają różną historię. MP5 udane, eMki kał.

Co do CA to pamiętaj, że nowe CA nie są tymi samymi replikami co stare modele, ale z tego co podałeś to imho najsensowniejsza opcja. Napisz do chłopaków z militarialodz, pewnie mogą ściągnąć (chyba są dystrybutorem), a ceny na Klasiki mają lepsze niż GF

 

"Oryginalne oznaczenia FN hersta"

Oznaczenia licencjonowane przez FN, ale nie są do końca koszerne.

 

"Chce go sprowadzić z zagranicy, ze sklepu Airsoft megastore"

Ten sklep jest w Stanach, więc dolicz sobie około $100 kosztów wysyłki. Jak zsumujesz wysyłkę z ceną repliki to dolicz jeszcze około 25-30% kosztów celnych.

 

"Classic Army - pionierska konstrukcja scara, na której potem opierał się BOYI"

Boy nie jest czasem kopią VFC?

Link to post
Share on other sites

"Classic Army - pionierska konstrukcja scara, na której potem opierał się BOYI"

Boy nie jest czasem kopią VFC?

 

To pytanie retoryczne, ale tak- boyi skopiowało Scara z VFC. Z resztą, ich AKacze też są w systemie vfc.

Droższy Scar L od cyberguna jest CHYBA kopią G&G

Link to post
Share on other sites

To pytanie retoryczne, ale tak- boyi skopiowało Scara z VFC. Z resztą, ich AKacze też są w systemie vfc.

Droższy Scar L od cyberguna jest CHYBA kopią G&G

 

Z tego co czytałem scara - L Boyi robiło na podstawie scara z CA, A scara-h na wzorze VFC.

 

O kałachach od BOYI nie słyszałem tak dobrej opini jak o tych z CYMY, aczkolwiek jeżeli waszym zdaniem kałach od BOYI może konkurować z cymą to wezmę rk-02 pod uwagę.

 

Jeżeli chodzi o sklep w EU to jest jakiś sprzedający aktualnie scary (nie mówię o Boyi i jego prawdopodobnym rebrandzie) za te maks 200€? To tylko w sumie większy koszt około 100-150zł.

 

O SCAR ach które podałem gratek w sumie już wyczerpał temat. Jeżeli ktoś ma jeszcze sugestie o tych scarach czy kałachach to możecie śmiało pisać.

 

PS. Jeżeli da się to zmienię tytuł posta.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

 

 

O kałachach od BOYI nie słyszałem tak dobrej opini jak o tych z CYMY, aczkolwiek jeżeli waszym zdaniem kałach od BOYI może konkurować z cymą to wezmę rk-02 pod uwagę.

 

 

 

Są tacy co kałachy Boyja przedkładają nad Cymę. Ale moim zdaniem są podobnej jakości.

Link to post
Share on other sites

Bo do AK74 I 74M są tłumiki PBS 3 i 4. PBSy 1 i 2 są dla AK.

Ale w warunkach zwykłego airsoftu czy to robi wielką różnicę. Skoro nagminnie widuje się AK z magami na 5,45x39 i odwrotnie.

 

Asynshroniczny, owszem przykręcić się da tyle że jak zauważył kolega Hudy01 ten tłumik przeznaczony jest do AK nie AK74.

Link to post
Share on other sites

W sumie już prawie mój brat wybrał, ale jeszcze pytanie: Czy scar z Cyberguna (za 1000zł)nada się od CQB, a jego szkielet uciągnie sp110/120? tzn. nie połamie się. Jest możliwość że zrobimy z tego uniwersalkę (do lasu i po wymianie springa do CQB)?

 

Dziękuje wam za mały offtop, jakim był temat o tłumikach, bo też nie jestem zwolennikiem Kałachów na 5.56 i niewłaściwych tłumików, w sumie też myślę że ten tłumik jest ciut za długi :D

Link to post
Share on other sites

Co jest niekoszernego w czymś co nazywa się Pribor Bezszumnoj Strielby, stworzone zostało w latach 50 w ZSRR i jest dedykowane dla AK?

 

Poza tym wygląda zajebiście, tylko co w tym wątku ma do rzeczy moja, czy twoja opinia?

 

Tłumik dedykowany do 7.62x39 na AK74 na 5.45x39 to muminada, wygląda głupio i tyle. Magi 7.62 do 74 tak samo. To tak, jakbyś do Thompsona podpinał magi od grease guna. Chcesz fajny tłumik na AK74 to masz DTK-4.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Nie. No nie wytrzymie. Jakie znowu ja ? A przed tym to było coś przed "znowu". Jak uruchamiam forum. To znowu ja. To mnie szlag trafia. Bo tak sobie grzebię w pamicii. A może to mój jakiś były kochanek ? Dlaczego żaden moderator forum nie zwróci mu uwagi na to żeby pisał we właściwym temacie. A wiem że "moderatorstwo" potrafiło być nieraz aż za bardzo restrykcyjne..

Jak nie przekierujecie tego tematu z właściwym tytułem. To jutro zakładam temat " Padła mi stara krowa w oborze. Czy da się jakoś wykorzystać jej dyszę ?

 

 

A broni ci ktoś. Ważne abyś pisał merytorycznie i po polsku.

A.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...