Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z kolimatorami do asg


Recommended Posts

Witam. Starałem się znaleźć temat który rozwiązał by mój problem, ale nic konkretnego nie znalazłem. Zakupiłem replikę G&P 075(cudo:) i chciałem dokupić kolimator. Wybrałem model AIM O M2 (około 235zł). Wygląda super, ale jego plamka przypomina rozpłaszczony płatek śniegu.... No i teraz pytanie... Czy w tym przedziale pieniężnym 200-500zł znajdę coś konkretnego? Proszę o pomoc

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wy, ale mnie nie przekonuje "kropeczka" wyświetlana przez kopie Aimpointa :/ Jest zbyt mała i rozmazana jak dla mnie...

Preferuję pełne punkty celownicze takie jak w kopiach EOTech - zastanów się szanowny autorze czego oczekujesz ;)

Link to post
Share on other sites

Szkodliwość dla oka ŻADNA - odczucia estetyczne za to zależne od preferencji użytkownika ;) 

Przy powtarzalności strzałów replik ersoftowych to czy plamka jest wyraźna czy jak płatek śniegu o średnicy 1 mm nie ma żadnego znaczenia. Poza odczuciami estetycznymi ;) 

Link to post
Share on other sites

Mam świadomość tego, że replika nie będzie strzelała super celnie, ale po prostu nie wiedziałem o co chodzi z tą kropką... W opisie jest podane, że ma być okrągła, więc pomyślałem- wada kolimatora... Naprawdę zdaję sobie sprawę z tego, że 230zł za kolimator to nie dużo, tylko nie wiedziałem o co chodzi z tą plamką. Pytałem o szkodliwość bo na forum opisywali, że świecimy sobie laserem w oczy... Niektórzy natomiast twierdzą, że zamiast lasera jest tam dioda....

Link to post
Share on other sites

Żaden celownik kolimatorowy czy holograficzny (w sumie to to samo) nie świeci w oczy laserem. Układ optyczny jest tak skonstruowany, że to co widzisz to któreś z kolei "odbicie" wyświetlanego przez diodę punktu. W wielkim skrócie laser świeci na zwierciadło, od niego obraz jest odbijany na kolejne i z niego na przezroczystą płaszczyznę która ustawiona jest w twoim polu widzenia pod takim kątem, żebyś mógł wyraźnie zobaczyć plamkę ale żeby jednocześnie z tej powierzchni wiązka nie odbijała się w kierunku z którego patrzysz. Wiązka przechodzi przez te "płaszczyznę" zostawiając na niej swój obraz. 

 

Nikt normalny nie zaryzykowałby tworzenia celownika w sposób który powodował by skierowanie wiązki lasera w oko użytkownika. To, czy nazwiemy źródło obrazu diodą czy laserem to żadna różnica bo w laserach świecącymi elementami są diody ;) 

00038_psisdg9131_91311B_page_2_1.jpg

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Lukas1234: Plamka przypomina płatek śniegu? Może źle patrzysz w kolimator? Nie masz ostrzyć oka na obrazie w kolimatorze. Oczy mają łapać ostrość na celu, na który patrzysz. Widzisz wtedy pozorny punkt, który wydaje się świecić na obiekcie, w który celujesz. 

Mam 4 chińskie tanie kolimatory i wszystkie dają prawidłową plamkę.

Link to post
Share on other sites

mareq.... Nigdy nie miałem kolimatora, ale przeszedłem szkolenie :) dotyczące tego, jak go używać. Co prawda, sposób jaki ty przedstawiasz, jest bardzo dobry(chyba jedyny słuszny), ale i tak trzeba się tego nauczyć. Założyłem ten temat, ponieważ w każdym sklepie i na filmikach pokazana jest kropka, a u mnie kropki to nie przypomina. Dodatkowo od tej kropki bije światło do obwodu kolimatora. I teraz  najlepsze, gdy chcę zrobić zdjęcie, to kropka w telefonie czy aparacie jest idealna.... 

Link to post
Share on other sites

Na czym aparat złapał ostrość? Na szybce kolimatora czy na tle?

Celowania porzez kolimator nie trzeba się uczyć. Po prostu patrzysz na cel a kolimator ma przesłonić jedno oko. Do tego patrząc obuocznie możesz mieć nawet zasłoniętą szybkę z przodu i nadal będziesz widział kropkę na celu.

Link to post
Share on other sites

Co do celowania przez kolimator to się chłopaki wypowiedzieli. Co do świecenia laserem po oczach również.

 

Co do kwoty na kolimator.. Używam lunety, kupiłem chińczyka za 51zł na aliexpress (z przesyłką, na promo, standardowa cena ok. 100 - 110zł), w sumie tylko dlatego, że tanio i zawsze warto mieć zapas jakiś w szafie. I co? I nie ma problemów z plamką. Nie kwestia ceny, a konkretnej sztuki. Oczywiście jak weźmiesz w cholere drogi od renomowanego producenta to prawdopodobieństwo słabej/wadliwej sztuki jest mniejsze. Choć mam wrażenie, że to kwestia metody celowania.

Logiczne, że jak skupisz wzrok na celu, to bliska oku plamka się troche rozmywa.

Edited by Dominn
Dopisek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...