Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Obniżenie "mocy" sprężyny


Recommended Posts

Witam. Posiadam aktualnie sprężynę M130, która przy lufie 6.03, uszczelnionym gearboxie daje 495fps. Niestety nie znam jej producenta. Moje pytanie brzmi, czy da się jakoś obniżyć "moc" sprężyny aby dawała z siebie mniej? Bardziej wpływ na to miała by ilość zwoi czy gęstość ich występowania? Usłyszałem o patencie związanym z rozgrzewaniem dwóch pierwszych zwoi nad palnikiem gazowym, które po wystygnięciu powinny się zagęścić i tym samym spowodować spadek fps. Słyszał ktoś o czymś takim? Bo szczerze mówiąc to ja pierwszy raz :D

Link to post
Share on other sites

Masz łożyskowaną głowicę tłoka? Jeśli tak - usuń łożysko. Spadnie Ci 10-15fps, różnie. 

Drugi sposób - short stroke... utnij jeden ząb i sprawdź fps'y. Są dwie zalety - poprawisz reakcję i rof, a fps'y nieco spadną :) Jaka docelową prędkość chcesz uzyskać?

 

Na to ile fps da sprężyna wpływ ma w sumie wszystko - ilość i gęstość zwoi, sprężystosć materiały, dynamika, waga ściśniętej sprężyny również.

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.08.2018 o 11:04, wallop napisał:

Masz łożyskowaną głowicę tłoka? Jeśli tak - usuń łożysko. Spadnie Ci 10-15fps, różnie. 

Drugi sposób - short stroke... utnij jeden ząb i sprawdź fps'y. Są dwie zalety - poprawisz reakcję i rof, a fps'y nieco spadną :) Jaka docelową prędkość chcesz uzyskać?

 

Na to ile fps da sprężyna wpływ ma w sumie wszystko - ilość i gęstość zwoi, sprężystosć materiały, dynamika, waga ściśniętej sprężyny również.

Docelowo chcę uzyskać granice 450 fps, aby zmieścić się w limitach szturmu z auto. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...