Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Famas SV [CG]


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Mie tam dziwi... ktoś już mówił mi, że AK47 Cymy i AK47 Black Cyber Guna wcale się nie różnią... że niby Cyber Gun to kolejny chiniol ale z licencjami.

 

Osobiście dziwi mnie, że Double Eagle, jeżeli "nie różniący się wnętrzem" od Famasa CG, kosztuje mniej, i to z różnymi dzikimi wężami w zestawie?

 

BAX w Double Eagle?

Link to post
Share on other sites

Chcialbym odswiezyc topic, aby podzielic sie wrazeniami.

Dzis go dostalem, przeszedl odrazu swoja pierwsza strzelanke. Wykonanie dla mnie bardzo dobre, upadl mi kilka razy, poobijal sie w autobusie, lecz nie widac zadnych sladow, ciagle strzela. Pazur wydaje sie byc wytrzymaly, zaciagniecie go nie sprawia wiekszych problemow. Jest ciezki, czuc go w lapie. Irytuje na poczatku glosny dzwiek przy strzelaniu, w koncu glowa jest zaraz przy mechanizmie. Magazynek, ciezki i solidny, tez mi wypadl. Faktem jest, ze trzeba przy 3 ostatnich kulkach go przechylic przy przeladowaniu. Narazie bez problemow, ladnie i solidnie. Jedynym mankamentem dla mnie jest dosc ostre zakonczenie raczki pistoletowej, zaraz w miejscu gdzie sie laczy z body. Dosc mocno sobie skorke na tym obtarlem. Spilowac? Propozycje? Moze zle trzymam? Bardzo dobrze lezy w dloniach, balem sie zamawiacac go, ze bedzie dosc dziwnie sie nim operowac w zwiazku z ukladem bezkolbowym, lecz zmiana magazynka nie sprawia problemow. Ktos wczesniej wspominal, ze trzeba go wlozyc pod dosc dziwnym katem, to fakt, ale przy ukladzie bezkolbowym, podnosza karabinek do gory jest to bardzo ergonomiczne. Zdam relacje jak przejdzie swoja pierwsza strzelanke. IMO bomba za takie pieniadze.

Link to post
Share on other sites

Znajomy kupił Famasa z Double Eagle.Zepsuł mu się na drugi czy trzeci dzień,ale są podejrzenia że wsadzał tam nieodpowiednie kulki,chociaż on sam mówił że używał Goldfire.Póki co to ja odradzam kupywania DE :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Mi mój famas odpowiada dlatego, że ZAWSZE jestem go w stanie odratować. (no, może prawie zawsze...) Któregoś tygodnia (3, albo 4) po zakupie tego guna miałem porażający wypadek, w skutek czego famas dosłownie rozleciał się na dwoje. Poprostu przy upadku z 1,5 metra zasłoniłem się nim odruchowo i trafiłem środkiem na kamień... :cry: fragment roztrzaskał się, a pęknięcie w obudowie zaraz za szczerbinką (nie wiem, czy mogę tak nazwać to kółko) podzieliło guna na 2 kawałki. :? W końcu to tylko plastik... Ale pozbierałem co tam z niego zostało i o dziwo ŻADNA z ważnych wewnętrznych części nie była uszkodzona... :wink: Nie było więc wielkich problemów z reanimacją. Dzisiaj mam już na koncie 2 poważne awarie i kilka lekkich usterek i po testach porównawczych z Famasem nówką (też CG) mogę powiedzieć, że osiągi ma identyczne (poza tym, że nieco głośniej strzela)... Ogółem rozkładałem i składałem go już około 25 razy (w tym 3 razy na polu bitwy). Wszystko zajmuje mi w granicach 15-20 minut.. W tym gunie podoba mi się właśnie to, że jak na tanią replikę, to jest dość żywotny :wink: Mogę też polecić ze wzgl na faktycznie niezły zasięg i celność..

 

Aha.. i trzeba uważać na język do wymiany magazynka.. Można go łatwo zepsuć, a fakt, że przycisk ten wystarczy lekko nacisnąć sprawia, że podczas czołgania łatwo magazynek zgubić :wink:

Link to post
Share on other sites

Nie mialem przekonania do tego z DE, jakos wolalem doplacic i wziasc z CG, z Military.pl. A czy sie w lesie sprawdza? Imo bardzo dobrze, mozna ustrzelic delikwenta. Radze odrazu Ci zbierac na kolimator, bo przyrzady celownicze sa conajmniej niefajne.

Link to post
Share on other sites

Posiadam tego famasa i mam kilka pytań odnosnie upgrade'u (jest dośc początkujący).

 

- Chciałbym wymienic w nim sprężyne, moglibyscie polecic jaka byłaby najodpowiedniejsza?

- Precrurka, jaka średnica byłaby dobra? O ile może byc dłuższa od fabrycznej?

- Mam taki problem, że replika często połyka 2 kulki do komory, da się ten problem załatwic?

 

Z góry dizękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

- Chciałbym wymienic w nim sprężyne, moglibyscie polecic jaka byłaby najodpowiedniejsza?

Znajomy ma Famasa i go tuningowal.Sprężyny ponoć najlepiej nie wymieniać.

- Precrurka, jaka średnica byłaby dobra? O ile może byc dłuższa od fabrycznej?

Na Allegro byly kiedyś dobre lufy i średnicy 5,99999 mm,ale już ich nie ma.Można kupić rurkę PCV w Obi albo czymś podobnym.Dlugość najlepiej ta sama.

- Mam taki problem, że replika często połyka 2 kulki do komory, da się ten problem załatwic?

Nie strzelać z żóltych sześcianów :wink:

Link to post
Share on other sites

Na Allegro byly kiedyś dobre lufy i średnicy 5,99999 mm,ale już ich nie ma.Można kupić rurkę PCV w Obi albo czymś podobnym.Dlugość najlepiej ta sama.

 

Dobre? Kpisz sobie? Najprecyzyjniejsze lufy jakie na razie udało się zrobić to 6.03mm? Koleś sprzedawał zwykłe castorurki o średnicy ok 6.12mm. Nie wypowiadaj sie w temacie o którym nic nie wiesz - tej lufy z allegro nigdy nie trzymałeś w ręku nawet.

Link to post
Share on other sites

Czy opłaca się kupić dodatkowy magazynek? W tym mieści się w końcu 45 kulek. Aktualnie strzelam się AK47 black CG (od mojego brata), mieści się tam 50 kulke i nigdy nie wystrzelałem całego magazynka podczas jednej tury. Więc kupować dodatkowy mag czy nie?

Link to post
Share on other sites

Dobre? Kpisz sobie? Najprecyzyjniejsze lufy jakie na razie udało się zrobić to 6.03mm? Koleś sprzedawał zwykłe castorurki o średnicy ok 6.12mm. Nie wypowiadaj sie w temacie o którym nic nie wiesz - tej lufy z allegro nigdy nie trzymałeś w ręku nawet.

Nie trzymałem tej rurki,ale to nie powód żebyś pisał,że to ja uważam,że ta lufa ma tyle ile napisałem.Powtarzałem tylko informację znalezioną na Allegro.

Link to post
Share on other sites
Nie trzymałem tej rurki,ale to nie powód żebyś pisał,że to ja uważam,że ta lufa ma tyle ile napisałem.Powtarzałem tylko informację znalezioną na Allegro.

 

 

Na Allegro byly kiedyś dobre lufy i średnicy 5,99999 mm,ale już ich nie ma.Można kupić rurkę PCV w Obi albo czymś podobnym.Dlugość najlepiej ta sama.

 

To po jaką cholerę piszesz, że są dobre? Nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie wypowiadaj się o rzeczach, których nie miałeś w ręku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...