Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
hubert94

Zaproszenie na Podkarpacie 22.06.2019

Recommended Posts

Ostatecznie nie robimy imprezy ASH na Podkarpaciu, ale postanowiliśmy stworzyć imprezę "stylizowaną". Tak wiemy, że wszyscy macie daleko do naszych wiosek gdzie diabeł mówi dobranoc, ale może zechce nas ktoś z was odwiedzić :) 

A tu troszkę danych z Lokalnego forum :

II wojna światowa chyli się ku końcowi, Alianci przeprawili się przez Ren, Niemcy bronią się już na progach swoich domów, spychani coraz bliżej Berlina. Mimo to Niemcy ciągle walczą próbując spowolnić marsz Aliantów.
 

Chcesz zobaczyć czym jest ASH? Chcesz poczuć klimat walk z II wojny światowej? Ta impreza jest właśnie dla Ciebie! Nie przejmuj się tym, że nie masz drugowojennego munduru i repliki, to nie rekonstrukcja, nie wymagamy tego od ciebie!
 

Miejsce:: RG Paintball Rzepnik
Data: sobota, 22 czerwca 2019

Czas: 8-14. Początek strzelania o 8.30.

Wpisowe: 25 PLN/os. na opłacenie terenu i ciepłą michę na koniec gry

Zapisy: na adres poczty elektronicznej  larp.spas@gmail.com lub przez PW. W zgłoszeniu podajemy ksywkę, stronę  i ewentualnie funkcję do którego chcemy się zapisać..
Zapisy do dnia 16 czerwca 2019 r.

 

Ograniczenia co do replik i ich mocy oraz amunicji:
- limity FPS: 450 - pistolety maszynowe/karabiny szturmowe; 550 - karabiny wsparcia i czterotakty.
- repliki niehistoryczne grają  na następujących zasadach: Replika strzela tylko ogniem pojedynczym, musi być wystylizowana Nie dopuszczamy magazynków Hi-cap. Repliki czterotaktów i strzelb nie muszą być zakryte. Repliki niehistoryczne to wszystko produkowane w oryginale po 1945!
- Strzelec KM może strzelać tylko gdy opiera broń o przeszkodę lub w pozycji leżącej! 

 

Pirotechnika: używamy z głową, obowiązuje okrzyk "GRANAT!" Granaty max K206.
 

Zasady powrotu do gry:
W każdym oddziale znajduje się sanitariusz. Mechanika zaczerpnięta z ogólnopolskich imprez ASH.
Po trafieniu gracz krzyczy DOSTAŁEM! oznacza się czerwoną szmatką i czeka na sanitariusza. Ranny może się odczołgać za najbliższą zasłonę, nie mówi, może jedynie wzywać pomocy. Sanitariusz ma 5 minut na udzielenie rannemu pomocy.
Po dotarciu do rannego sanitariusza, ranny rzuca kostką -  wynik oznacza:
1 – 3 – rana lekka, medyk opatruje rannego zakładając bandaż w miejscu trafienia;
4 – 5 – rana ciężka, medyk musi podać rannemu morfinę (strzał z pustej strzykawki), zdezynfekować ranę zasypką sulfonamidową i założyć bandaż w miejscu trafienia);
6 – zabity w akcji – gracz udaje się do punktu powrotu do gry, gdzie spędza 5 minut.
Drugie trafienie osoby już opatrzonej przez sanitariusza oznacza zgon i powrót na respa, gdzie gracz spędza 5 minut.

Saperzy
U Aliantów znajduje się 2 saperów.
. Saperzy są jedynymi graczami uprawnionymi do wykonywania przejść w polach minowych, zaporach przeciwczołgowych i zasiekach.
a)    Pola minowe: zakopane miny, celem rozminowania, należy sprawdzić ścieżkę, usunąć ewentualne miny i  oznaczyć ścieżkę. Przejście jest dozwolone tylko po wyznaczonej ścieżce.
c)    Zasieki: wykonane ze sznurka. Nie można przez nie przeskakiwać, rzucać się na nie, odchylać kijem, etc. Należy przeciąć sznur i wyznaczyć ścieżkę, po której gracze mogą przejść dalej.

 

Stylizacja. Obowiązuje podział mundurowy. .
Niemcy:
Repliki wszystkich używanych w trakcie wojny umundurowań III Rzeszy oraz jej sojuszników, mundury szwajcarskie lub szwedzkie mundury sukienne/drelichy, lite szare lub czarne mundury, do tego oporządzenie najlepiej skórzane. Dopuszczony ubiór cywilny na lata 40 z opaską Volkssturm. 
Alianci:
Repliki wszystkich mundurów USA Army i Królestwa Brytyjskiego z Commonwealth włącznie, lite zielone mundury, olimpijki, kurtki DPM i brązowe spodnie, stylizacja amerykańska a la Wietnam. Proste oporządzenie, najlepiej parciane..

Zakaz używania kamizelek taktycznych, współczesnych dodatków do replik. Masz wątpliwość? Zapytaj, podeślij zdjęcie, pomożemy. Chcesz pożyczyć jakiś element munduru lub możesz go pożyczyć? Także nam to napisz w zgłoszeniu! :) 

Istnieje możliwość przyjazdu w pt na teren gry i noclegu we własnym namiocie. W związku z małą ilością miejsc parkingowych prosimy o maksymalne wykorzystanie miejsc w samochodach by wszystkie samochody się pomieściły. 


Każdego przyjmiemy z otwartymi ramionami i wielką radością :) Wiem że prawie z dnia na dzień informuje, ale też nie jest to impreza ASH pełną gębą, tylko strzelanka mająca zachęcić ludzi do naszego środowiska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...