Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja "Deadstick" - Czechy, Bohutice 7-8.09.2019


Recommended Posts

Informacje mam tylko te z FB.

Weźcie pod uwagę, że po stronie alainckiej występują tylko oddziały w mundurach brytyjskich (spadochroniarze i commando) i francuska Resistance. Amerykanie nie beda dopuszczeni.

Po stronie niemieckiej raczej nie spadochroniarze, tylko piechota i grenadierzy pancerni.

I jeszcze: wymagany jest poziom rekonstrukcyjny. Prawdopodobnie będzie wymagane odpowiednie obszycie mundurów.

Link to post
Share on other sites

No i co Brytole? Nie ma chętnych? Impreza dla aliantów tylko ze strony brytyjskiej  i żadnego odzewu? Mam jeszcze dwa miejsca w aucie. Koszt imprezy to będzie ok. 180 zł, plus opłata za grę (na razie nie wiadomo ile, ale chyba nie więcej niż 70 zł).

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Cortes napisał:

No i co Brytole? Nie ma chętnych? Impreza dla aliantów tylko ze strony brytyjskiej  i żadnego odzewu? Mam jeszcze dwa miejsca w aucie. Koszt imprezy to będzie ok. 180 zł, plus opłata za grę (na razie nie wiadomo ile, ale chyba nie więcej niż 70 zł).

Jakbym nie zadeklarował się na stalkera który wtedy będzie to z chęcią, następnym razem się może uda :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na pewno wpłynie, w Czechach, tak jak i u nas po stronie alianckiej jest więcej Amerykanów niż Brytyjczyków. Ale do gry jeszcze półtora niesiąca. Ja niezależnie od frekwencji jadę, bo jestem umówiony na przelew pewnej ilości rumu JKM..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bylem na imprezie razem z Ashigarą.

Było ok. 45 graczy, z lekką przewagą Niemców.

Z powodu niesprzyjającej pogody gra została skrócona do jednego dnia. Walczyliśmy przez 6 godzin w prawie ciągłym deszczu, więc nie było szans na organizowanie noclegu w lesie i kontynuowanie gry nastepnego dnia.

Ale gry w takich warunkach u nas jeszcze nie było.  Przeprawianie sie przez rzekę w bród i zamoczenie butów i spodni, to nic w porównaniu do kilku godzin z mundurem morym od potu od wewnątrz i od zewnątrz od deszczu. Na koniec elf nie chcial strzelać, bo zamókł  hopek i musiałem zamienić go na Stena. Dzis cały dzień suszę szpej, mundur i buty. 

Grę oceniam bardzo pozytywnie. Szczególnie pod wzgledem stylizacji. Po stronie alianckiej byli brytyjscy spadochochoniarze, komandosi i francuscy partyzanci. Po stronie niemieckiej Wehrmaht,  w dwóch formacjach jednolicie umundurowanych. Kolega z Czech pożyczył m denisona i czerwony beret, wiec wystąpiłem pierwszy raz jako para. Nie miałem speju poblankowanego na 44 rok, ale postaram się to poprawić do następnego razu.

Nie było żadnej repliki niehistorycznej. Nawet M14. Niczego nie trzeba było maskować jutą. Po stronie niemieckiej połowa replik to mausery. Po stronie alainckiej było 5 czterotaktów, z czego 3 polskiej produkcji.  Czego życze sobie  i innym na naszych grach.

Był piękny Bren zrobiony z ZB, ale wypadł na początku z powodu zacięcia kulki w lufie (może z powodu deszczu).

Ashigara będzie mógł napisać coś na temat dyscypliny i wyszkolenia taktycznego oddziałow niemieckich. Np. używania przez nich komend i manewrów z drugowojennych regulaminów, króre adoptowane do airsoftu, nie uraciły wiele ze swojej przydatności.

Link to post
Share on other sites

Kolejna gra w Czechach w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Tym razem aura bardzo wymagająca. Deszcz i wilgoć sprawiły, że luneta na moim kar98k już po pół godzinie była zamglona i do końca służyła za zbędny balast. Po powrocie musiałem się nauczyć jak ją rozebrać i wyczyścić. Buty pomimo natłuszczania też pod koniec już przemokły więc decyzja o skróceniu imprezy była jak najbardziej słuszna. Stylizacje bardzo dobre, ale też bez przesady głowy by nie urwali za złe buty czy pasek. Po prostu tam "klimat" jest chyba ważniejszy niż wymiana kompozytu.

Co do komend to rzeczywiście dodatkowo nadają smaczku :)
Kilka przykładowych:
Feuer frei - strzelać bez rozkazu
Gerade aus - naprzód
Gehen links, gehen rechts - iść w lewo/prawo
Deckung - osłaniać
Zurueck - wycofać się
Angriff - atakować

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...