Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G tr16 mbr 556WH czy ICS M4 z 2 górnymi gb ??


Recommended Posts

ROFu nie mierzyłem, strzelam Single only. Tak, replika. Swoją poprawiłem ale nie o to w tym chodzi. Kupując repkę za 1500-1600zł powinna być out of the box, chłopak z drużyny odesłał swoją na zwrot, jeden z Warszawskich sklepów potwierdził dosyć dużą awaryjność. Jest jeszcze jedna możliwość, mianowicie sklep na G. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co poza głowicą w tych replikach może być awaryjne. 

Za 1500zl tak naprawdę nie masz prawa oczekiwać cudów i na pewno nie repliki w której nic nie będzie trzeba robić. Za 1500zł kupujesz bazę. 

Najtańsza replika której baza to high end to Dytac. Koszt najtańszej wersji jaką znalazłem to 800-900zł. Baza super, ale gb leci od razu do śmietnika.

Nie ma replik idealnych. Są tylko lepsze i gorsze i 1,5k za TR16 to naprawdę niska cena biorąc pod uwagę np. to co oferuje Krytac czy G&P. 

Co do fps'ów szukałbym przyczyny w poskładaniu i doborze części, a nie zwalał winę na replikę. 

Jaka to konkretnie M130? Każda marka daje innu wynik. 

Poza tym zębatka tłokowa ma 13, a nie 16 zębów i to w pełni normalne, że tych fps będzie mniej. Nie jest to przyczyną nieszczelności czy jakichś wad. Short stroke to normalna rzecz. 

Znam masę przypadków gdzie to inne markowe repliki posypały się jako nowe. SPR od VFC, różnej maści G&P, Krytac, masa innych modeli G&G. 

Niestety, ale po dziś dzień nie znam stock repliki w której nie byłoby nic do poprawienia. Aczkolwiek gearbox G2 po prostu oferuje najwięcej i jest najbardziej oplacalną bazą wyjściową do tuningu. Jak już wyżej wspomniałem, mocny silnik, tlok fmr, etu, solidne zębatki czy spasowanie całości. Należy mimo wszystko pamiętać, że to wciąż stock produkowany masowo. 

Edited by fint
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, fint napisał:

Nie wiem co poza głowicą w tych replikach może być awaryjne. 

Za 1500zl tak naprawdę nie masz prawa oczekiwać cudów i na pewno nie repliki w której nic nie będzie trzeba robić. Za 1500zł kupujesz bazę. 

Najtańsza replika której baza to high end to Dytac. Koszt najtańszej wersji jaką znalazłem to 800-900zł. Baza super, ale gb leci od razu do śmietnika.

Nie ma replik idealnych. Są tylko lepsze i gorsze i 1,5k za TR16 to naprawdę niska cena biorąc pod uwagę np. to co oferuje Krytac czy G&P. 

Co do fps'ów szukałbym przyczyny w poskładaniu i doborze części, a nie zwalał winę na replikę. 

Jaka to konkretnie M130? Każda marka daje innu wynik. 

Poza tym zębatka tłokowa ma 13, a nie 16 zębów i to w pełni normalne, że tych fps będzie mniej. Nie jest to przyczyną nieszczelności czy jakichś wad. Short stroke to normalna rzecz. 

Znam masę przypadków gdzie to inne markowe repliki posypały się jako nowe. SPR od VFC, różnej maści G&P, Krytac, masa innych modeli G&G. 

Niestety, ale po dziś dzień nie znam stock repliki w której nie byłoby nic do poprawienia. Aczkolwiek gearbox G2 po prostu oferuje najwięcej i jest najbardziej oplacalną bazą wyjściową do tuningu. Jak już wyżej wspomniałem, mocny silnik, tlok fmr, etu, solidne zębatki czy spasowanie całości. Należy mimo wszystko pamiętać, że to wciąż stock produkowany masowo. 

Jakie zębatki polecał byś pod tuning ?

~450 FPS

Chodzi mi tu o high speed 

Link to post
Share on other sites

Pod tak małą ilość fps nie ma sensu wymieniać zębatek. Kup po prostu nieco mocniejszą sprężynę ~500fps np. Modify S130+, Ultimate M135, E&L 140 czy Guarder SP130. Wszystkie te sprężyny dają okolice 490-510fps co w połączeniu z short stroke'ingiem 3 zęby powinno dać ~450fps. 

Wiadomo, że jest to strzelanie pi razy oko. Rozbieżności między egzemplarzami tej samej sprężyny mogą wynosić 10-20fps. Np. S130+ najmniej dała mi 502-505fps, a najwięcej 517-520fps. To normalne. 

Pozostaje jeszcze kwestia szczelności całego układu, dopasowania objętości cylindra do lufy, kulek itd. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, PabloNS napisał:

Tak wygląda zębatka tłokowa wyjęta z G2 - GB bez modyfikacji, bez grzebania, full stock. Powiesz mi, że to przecież replika  "tylko" 1500zł?

 

31BF07C2-2D58-4AB1-9FE5-C19AA2DD59D3_1_201_a.jpeg

Nie widzę tutaj nic poza startą powłoką, która ściera się zawsze. 

I tak, to tylko replika za 1500zł. Kup sobie G&P za 1200-2300 z pękającym szkieletem, mielącym się tlokiem, krzywymi i slabymi zebatkami, brakiem mosfetu, standardową komorą i slabym silnikiem. Pomijam juz znalowy korpus czy spasowanie dyszy i glowicy cylindra. 

Kup sobie GC16 za 1300-1500zł z tlokiem z plastikowymi zębami, plastikową głowicą cylindra, dyszą bez doszczelnienia, plastikową, standardową komorą z wyłamującymi się pokrętłami. 

Kup sobie Krytaca za 1800-2800zl (tak, 2800zl za LMG w ktorym siedzi to samo co w tańszych modelach) ze standardową kostką stykową i prostym mosfetem. Z pękającym body, plastikową głowicą cylindra, dyszą bez doszczelnienia, pękającą, plastikową komorą i tłokiem z plastikowymi zębami. 

Kup sobie ICS'a za 1300-1800zl, który poza spoko spasowaniem i dwudzielnym gearboxem nie oferuje w sumie nic ciekawego bo wnętrze jest chińskie. 

Mógłbym tak opisać większość replik które są o wiele gorsze od TR16. TR16 po prostu oferuje najwięcej i jest względnie tani. 

Replika warta 1500zł to tania replika. Baza do tuningu. Tak samo jak kupujesz vsr10 TM. Baza kosztuje 1000-1200zł, może da radę nieco taniej. Wywalasz całe wnętrze i wsadzasz nowe za 2-4k by miało to sens i replika karabinu snajperskiego miała podejście w airsoft jako snajpa. 

W przypadku aeg'ów jest o wiele lepiej bo robisz z nimi co chcesz, a i tak będą skuteczne. Czy zrobisz 350, 450 czy 550fps replika i tak się sprawdzi. Mówię już ogólnie bo raczej nikt z repliką typowo dmr nie jeździ na cqb. 

3 godziny temu, Maks2061 napisał:

A jak myślicie zmieszczę tam GB kwa 2gx ?

(Pytam z ciekawości

Nie mam pojęcia. Jak już to lepiej kupować Retro CNC. 2GX i tak pęka. 

Edited by fint
Link to post
Share on other sites

Takie rzeczy zdarzają się w każdej replice. Na zdjęciu nie widać tego zbyt wyraźnie.

Od zawsze powtarzam, że każda replika nawet dopiero zakupiona, nowa, pachnąca z pudełka powinna trafić na serwis w celu przeglądu i ewentualnego tuningu. 

Link to post
Share on other sites

Zgadza się jednak nie traktujmy G2 jako świętego Graala. Co do drugiego, to zupełnie się nie zgadzam. Replika w takiej cenie powinna być idealna po wyciągnięciu z pudełka. Kupując telefon chyba nie biegniesz w pierwszej kolejności do serwisu na przegląd. Kolejną sprawą są polscy dystrybutorzy. Myśląc o zakupie repliki omijał bym jak ognia naszego rynku. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytam, bo dokładnie te same zdjęcia pojawiły się jakiś czas temu na fp serwisanta, znanego oszusta.
I tu mogły zajść 3 scenariusze:

1. Dmuchnąłeś typowi foty podając jako swoje, co jest słabe. Szczególnie, że piszesz, że masz to teraz na serwisie, a foty mają ponad 4 miesiące.
2. Serwisant Majonez dmuchnął Twoje foty, choć byłoby to dziwne, bo on swoje opublikował ponad 4 miesiące temu.
3. Serwisant Majonez i Ty to ta sama osoba, czyli uprawiasz multi-accounting tudzież "rebranding" po wyjściu na światło dzienne kilku oszustw. Styl pisania, podobne porady, a w szczególności wzmożona aktywność w tematach serwisowych wraz z obniżeniem aktywności Majoneza sprawia, że skłaniam się do bramki No3.

 

Link to post
Share on other sites

O TR16 mogę powiedzieć że się na niej nie zawiodłem. Co prawda kupiłem ją trochę za drogo bo wystarczyło poczekać z miesiąc, dwa jak weszła do PL. Swoją kupiłem u naszych południowych braci o znaku rozpoznawczym zwierzątka mieszkającego w ziemi. Mam ją 1,5 roku. Po roku wymieniłem sprężynkę dosyłacza i to w zasadzie tyle. Replika nie nosiła żadnych śladów zużycia a była strzelana na singlu, auto i serie. Przebieg gdzieś z 12 tyś kulek spokojnie. Mierzone FPS po roku wynosiły 410/415 na 0,2 G&G. Jakieś 2 miechy temu dodałem Flat hopa bez specjalnych zmian w FPSach i replika spisuje się świetnie. W przyszłości planuje dodać promyka oraz zwiększyć moc do 450FPS.  To tyle odnośnie mojej opinii na temat repliki. 
Przy okazji zauważyłem że wspominaliście o pewnych wadach bebechów - głowicy tłoka oraz że tłok ma mniej zębów. Wnioskuje że by osiągnąć 450FPS w tej replice należy wymienić sprężynę na coś koło sp130 (widziałem były wymienione najlepsze kandydatury) oraz tą nieszczęsną głowicę. Zastanawia mnie która będzie najlepsza. 
https://azteko.pl/airsoftpro-lozyskowana-glowica-tloka-pom-p-16250.html 

https://azteko.pl/ultimate-glowica-tloka-alu-16609-p-3709.html

Airsoft pro jest POM lecz jest podwójnie doszczelniona natomiast ultimate był polecany lecz jest bez dodatkowego doszczelnienia (czy będzie szczelna) i dodatkowo aluminiowa - czy nie spowoduje to zbyt szybkiego zużycia części (większa masa głowicy) ? 
 

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Mridge napisał:

O TR16 mogę powiedzieć że się na niej nie zawiodłem. Co prawda kupiłem ją trochę za drogo bo wystarczyło poczekać z miesiąc, dwa jak weszła do PL. Swoją kupiłem u naszych południowych braci o znaku rozpoznawczym zwierzątka mieszkającego w ziemi. Mam ją 1,5 roku. Po roku wymieniłem sprężynkę dosyłacza i to w zasadzie tyle. Replika nie nosiła żadnych śladów zużycia a była strzelana na singlu, auto i serie. Przebieg gdzieś z 12 tyś kulek spokojnie. Mierzone FPS po roku wynosiły 410/415 na 0,2 G&G. Jakieś 2 miechy temu dodałem Flat hopa bez specjalnych zmian w FPSach i replika spisuje się świetnie. W przyszłości planuje dodać promyka oraz zwiększyć moc do 450FPS.  To tyle odnośnie mojej opinii na temat repliki. 
Przy okazji zauważyłem że wspominaliście o pewnych wadach bebechów - głowicy tłoka oraz że tłok ma mniej zębów. Wnioskuje że by osiągnąć 450FPS w tej replice należy wymienić sprężynę na coś koło sp130 (widziałem były wymienione najlepsze kandydatury) oraz tą nieszczęsną głowicę. Zastanawia mnie która będzie najlepsza. 
https://azteko.pl/airsoftpro-lozyskowana-glowica-tloka-pom-p-16250.html 

https://azteko.pl/ultimate-glowica-tloka-alu-16609-p-3709.html

Airsoft pro jest POM lecz jest podwójnie doszczelniona natomiast ultimate był polecany lecz jest bez dodatkowego doszczelnienia (czy będzie szczelna) i dodatkowo aluminiowa - czy nie spowoduje to zbyt szybkiego zużycia części (większa masa głowicy) ? 
 

Ja bym wziął ultimate i sorbo dołożył;)

Osobiście u mnie jest armatech alu podwójnie doszczelniona i z moich doświadczeń jakoś nie za wiele daje ten pierwszy oringi.

Lepiej jeden a porządny;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.11.2019 o 17:51, Punishment napisał:

Nie pomyliłeś Finta z PabloNS?

Moja jest głowica tłoka i zębatka silnikowa. 

[EOT]

Widzę, że nie ma sensu wrzucać zdjęcia GB bo kradną ale na obecną chwilę jest:

- cylinder RA typ C

- głowica tłoka Maxx + sorbo 4.5mm

- dysza Ultimate 21.3mm

- pełna zębatka tłokowa

- sprężyna Poseidon Eco 120M

- komora Maxx ME

- lufa Lambda Five 6.05 363mm

- przewody 1.5mm

reszta stock. Na tym co jest wyciąga 450FPS +\- 2FPS

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, PabloNS napisał:

Moja jest głowica tłoka i zębatka silnikowa. 

[EOT]

Widzę, że nie ma sensu wrzucać zdjęcia GB bo kradną ale na obecną chwilę jest:

- cylinder RA typ C

- głowica tłoka Maxx + sorbo 4.5mm

- dysza Ultimate 21.3mm

- pełna zębatka tłokowa

- sprężyna Poseidon Eco 120M

- komora Maxx ME

- lufa Lambda Five 6.05 363mm

- przewody 1.5mm

reszta stock. Na tym co jest wyciąga 450FPS +\- 2FPS

Ładnie;)

Link to post
Share on other sites

A ja mam o  TR16 kiepskie zdanie. Kupiłem w sierpniu  i po trzech zajawkach zaczęła się sypać. Najpierw przestała podawać z oryginalnych magów. Jako tako szło z hi-capów, ale też różnie pluła raz daleko a raz blisko. Potem selektor ognia zaczął się kręcić w koło. Potem pluła kulkami na 30m. Oddałem w końcu do servisu a tam się dowiedziałem, że to dla nich nie nowość w tych modelach i odeślą do producenta. Czekam już miesiąc i nic. Nie wie czy trefny model mi się trafił czy to wszystkie takie awaryjne. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...