Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rysunki techniczne


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nie sądzę, by jakakolwiek z firm produkujących - zarabiających na produkcji tego typu elementów, "w prezencie" udostępniała potencjalnej konkurencji na tacy materiały do produkcji. 

A z drugiej strony chciałbym zobaczyć kogoś kto kupuje replikę, rozbiera ją na elementy pierwsze, kupuje przyzwoity sprzęt pomiarowy (dobrej jakości suwmiarkę, mikrometr, szczelinomierz i t.p. i "dla hecy" zdejmuje wszystkie wymiary, tworząc rysunki techniczne które miałyby jakąś sensowną wartość... 

Powodzenia życzę w szukaniu czegoś sensownego.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2019 o 20:48, thor_ napisał:

Nie sądzę, by jakakolwiek z firm produkujących - zarabiających na produkcji tego typu elementów, "w prezencie" udostępniała potencjalnej konkurencji na tacy materiały do produkcji. 

Szczególnie że szkielety GB to wcale popularne w produkcji nie są i każda firma strzeże swojego jak oka w głowie, nie? :D

W dniu 5.12.2019 o 20:48, thor_ napisał:

A z drugiej strony chciałbym zobaczyć kogoś kto kupuje replikę, rozbiera ją na elementy pierwsze, kupuje przyzwoity sprzęt pomiarowy (dobrej jakości suwmiarkę, mikrometr, szczelinomierz i t.p. i "dla hecy" zdejmuje wszystkie wymiary, tworząc rysunki techniczne które miałyby jakąś sensowną wartość... 

Zakładam że nie bierzesz pod uwagę bardziej spotykanych aktualnie rozwiązań? Np że ktoś wziął GB na uczelnie/do firmy, wrzucił pod skaner 3D, wciągnął do w miarę dowolnego CADa który rysunki potrafi wygenerować sam?

Anyway, @ghost666 na grabcadzie  nie znalazłem, ale gdzieś w czeluściach sieci udało mi się wygrzebać kompletny model szkieletu V6. Materiał do zabawy jest :D

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, TheChopin napisał:

Szczególnie że szkielety GB to wcale popularne w produkcji nie są i każda firma strzeże swojego jak oka w głowie, nie? :D

Tu gdzieś miał być sarkazm? Oczywiście że firmy które produkują szkielety i wszystkie inne części strzegą swoich projektów.

13 godzin temu, TheChopin napisał:

Np że ktoś wziął GB na uczelnie/do firmy, wrzucił pod skaner 3D, wciągnął do w miarę dowolnego CADa który rysunki potrafi wygenerować sam?

Skoro to takie proste, to weź szkielet, wrzuć go pod skaner 3D i przerób na CAD'a. Poświęć na to cały dzień, jak nie więcej, swojej ciężkiej pracy, a potem udostępnij dla wszystkich.

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.12.2019 o 21:05, TheChopin napisał:

Szczególnie że szkielety GB to wcale popularne w produkcji nie są i każda firma strzeże swojego jak oka w głowie, nie? :D

Zakładam że nie bierzesz pod uwagę bardziej spotykanych aktualnie rozwiązań? Np że ktoś wziął GB na uczelnie/do firmy, wrzucił pod skaner 3D, wciągnął do w miarę dowolnego CADa który rysunki potrafi wygenerować sam?

Anyway, @ghost666 na grabcadzie  nie znalazłem, ale gdzieś w czeluściach sieci udało mi się wygrzebać kompletny model szkieletu V6. Materiał do zabawy jest :D

https://grabcad.com/library/afam-tactical-v2-g2-gearbox-1

https://grabcad.com/library/partial-airsoft-v2-gearbox-1

https://grabcad.com/library/tokyo-marui-ak-47-v3-gearbox-1

:D

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.12.2019 o 23:05, ghost666 napisał:

Co krzywo szukałem to nie wiem :D Dzięki!

W dniu 13.12.2019 o 15:31, mikunda napisał:

BTW. Trudno by nie Regdorn był adminem jak to jego portal.

Ale wiesz  że niektórzy np sprzedają marki? :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...