Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam 

Niedawno zacząłem swoją przygodę z ASG i chciał bym sobie kupić jakieś dobre gogle z budżetem ~100 zł, zależy mi na tym żeby za bardzo nie parowały.

Znalazłem takie i chciałbym się poradzić czy są dobre i czy się opłacają czy może są jakieś lepsze w podobnej cenie.
https://www.militaria.pl/bolle/gogle_taktyczne_bolle_pilot_pc_as_af_platinium_coating_pilocsp_p82656.xml?cat=2669 

 

Link to post
Share on other sites

Doświadczenia nie z pierwszej ręki ale zawsze, dwoje (lub troje, szczerze nie pamiętam) używało Bolle Pilotów,  byli zadowoleni, niestety jak każde gogle czy okulary i tak potrafią zaparować.

Dużo czynników, od wilgotności powietrza i temperatury po samą jednostkę noszącą. 

Z mojego doświadczenia (mocno parującej osoby), najszybciej zaparujesz jak przestaniesz się ruszać. Bez porządnego antyfoga do optyki należy się spodziewać ze parować będziesz częściej niż rzadziej.

Najmniej parowałem w Bolle X800, które są bardzo przewiewne, wystarczy się poruszyć, powachlować dłonią, ewentualni wiatr jest twoim przyjacielem, ale parowałem tak czy inaczej.

Link to post
Share on other sites

Nawet Turbofany z wiatrakiem od ESS parują. Miałem. Praw fizyki nie oszukasz. Różnica temperatur, wilgotność powietrza... Coś z tą wodą z Ciebie musi się stać. A stać się może jedynie dzięki wentylacji. Albo kupi gogle, w których można usunąć gąbkę, albo takie z odstającą szybką. Antyfogi od pewnego momentu też wiele nie pomogą. Gdy się bardzo pocisz, to jedynie mogą lekko pomóc skraplać wodę na wizjerze, ale ona tam będzie, o ile nie będzie wentylacji. 

Link to post
Share on other sites

Redgu powiem ci ze to w zasadzie jest zależne od wentyla jakiego użyjesz, aktualnie używam wentyla micro za stówkę z ciapem i nie paruję w ogóle. Większość tych wentyli montowanych w gogle w podstawie to jest do dupy, albo układ sterujący ma za małe napięcie i nie kręcą się z pełnymi obrotami, i wentyl warcy-wyje-cescy ;)

Tylko mu trzeba właściwe napięcie przyłożyć 3V, na dwóch batkach AAA potrafi działać jakieś 2 do 3 miesięcy strzelanek.

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Regdorn napisał:

Być może... obojętne jaki by to nie był efekt, wciąż będzie to próba oszukania praw fizyki i... w pewnym sensie własnego braku formy :D W moim przypadku ;)  

Forma nie ma tu czasem nic do rzeczy. Jak wróciłem z "A" to pociłem się na potęgę stojąc w miejscu.  Z czasem ciało też się przyzwyczai :) Oczywiście lepsza kondycja i wydolność tlenowa organizmu zawsze na propsie :) 

Link to post
Share on other sites

Ja pociłem się jak prosiak zawsze, bez względu na to czy ważyłem 59 kilo i byłem patyk (dosłowne określenie z komisji lekarskiej) czy jak teraz ważę 96 kilo ;)

Dlatego moim skromnym zdaniem najgorszą zmorą ASG jest własnie parowanie osłony oczu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
W dniu 27.05.2020 o 02:27, W napisał:

Witam 

Niedawno zacząłem swoją przygodę z ASG i chciał bym sobie kupić jakieś dobre gogle z budżetem ~100 zł, zależy mi na tym żeby za bardzo nie parowały.

Znalazłem takie i chciałbym się poradzić czy są dobre i czy się opłacają czy może są jakieś lepsze w podobnej cenie.
https://www.militaria.pl/bolle/gogle_taktyczne_bolle_pilot_pc_as_af_platinium_coating_pilocsp_p82656.xml?cat=2669 

 

Polecam Ci Pyramexy I force  do 100złotych występują ,

są dwu szybkowe i parują mniej niż typowe okulary , Używam takich i w porównaniu do okularów Ess które parują w sekunde na tych cały rok jest fajnie z wyjątkiem ( W sobote padało w niedziele strzelanka to wtedy każdy ma ostry cień mgły ) 

 

W dniu 29.05.2020 o 20:30, _Czarny_ napisał:

Ja pociłem się jak prosiak zawsze, bez względu na to czy ważyłem 59 kilo i byłem patyk (dosłowne określenie z komisji lekarskiej) czy jak teraz ważę 96 kilo ;)

Dlatego moim skromnym zdaniem najgorszą zmorą ASG jest własnie parowanie osłony oczu.

Zastanawiałem się swojego czasu bo paruje jak dzik . Czy jak zgubie 10-20Kg wagi to potliwość złagodnieje .. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...