Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako że noszę się z zamiarem zrobienia jakiegoś "taktycznego" kałaszka o mniejszej ilości FPSów postanowiłem się oprzeć na jakieś cymce albo JG z plastikowym body. Tyle że z kim rozmawiam to słyszę że metalowe body KA nie będzie pasować do cymy i JG. Czy to faktycznie prawda? Jeśli tak to jakie body i front z obecnie będących na rynku warto kupić?

 

Zaznaczam że użyłem wyszukiwarki ;) i z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak się zastanawiam co do sprtawy przerabiania AK n Zastave m76.

I tu istnieje sprawa kolby. Kształetem przypomina zgrubnie tą od M16/\M15 więc co myślicie nad zastosowaniem takowej kolby? Montaż nie powinien być taki trudny ponieważ były montowanie kolby teleskopowe to AK więc z tą chyba tez nie powinno byćproblemu. Co myślice o tym?

Link to post
Share on other sites

Myślimy o tym, że jesli już się zabierasz za zreplikowanie ciekawej, unikalnej i bardzo fajnej broni, to powinno Ci zależeć na maksymalnym odwzorowaniu, a nie bieda-stylizacji. Czyli zwymiaruą ją sobie zrób z drewna, w przeciwnym wypadku (plastikowa czarna kolba stała od emki na adapterzedo kolby teleskopowej, wtf?) będzie to wyglądać głupio i pokracznie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To ja odgrzeję temat.

 

Oto efekt mojej półrocznej pracy nad Klockiem:

 

http://picasaweb.google.pl/filip1walczak/A...819547421483586

 

http://picasaweb.google.pl/filip1walczak/A...820089610937090

 

Bazą była replika AK 47 Tokyo Marui

 

Części oryginalne:

kolba,

chwyt przedni,

rura gazowa z nakładką,

chwyt pistoletowy,

muszka,

przełącznik rodzaju ognia,

rygiel rury gazowej,

wycior.

 

Korpus wykonany jest przez firmę King Arms.W najbliższym czasie replika zostanie przebudowana na kbk wz.60.

 

 

Proszę nie szczędzić sobie uwag dotyczących wyglądu zewnętrznego repliki,ponieważ zawsze można jeszcze coś poprawić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przeróbka AKM od CYMA na AIM:

 

DSCN94521.jpg

 

Wcześniej okładziny były plastikowe. Dokupiłem zestaw drewien do AKM oraz nakładkę i przedni chwyt do AK47. Wszystko zostało zdarte z oryginalnego lakieru, zabejcowane i strzelone bezbarwnym. Nie dawno doszedł montaż plus eotech 552. W planach jest jeszcze lekkie "styranie" go bo mimo intensywnego użytkowania nie chce się wystarczająco zniszczyć ;)

Link to post
Share on other sites

Dla rozgrzewki przed powrotem do budowy replik naściennych postanowiłem upiększyć AKa Sapera. To stara Cyma CM 28. Już kiedyś dostała sklejkowe łoże i nakładkę. Jakiś czas temu kupiłem na Allegro metalowy korpus do 47 ki. Saperowi oczy się zaświeciły i było już jasne, w jakiej replice wyląduje. Jako, że właściciel przebywa teraz poza granicami kraju, postanowiłem na modłę programu "Poturbowani" zrobić to samo, ale z repliką.

Założenie nowego korpusu nie nastręczało problemów. Pomalowałem lufę i elementy na niej osadzone. Odnowiłem pokrywę komory zamkowej.

A skoro już rozebrałem na czynniki pierwsze nie od rzeczy byłoby wykonanie nowego chwytu sklejkowego i takiejże kolby. Oba elementy kleję z części tak docinanych, żeby nie trzeba było frezować wnętrza. Chwyt jest już zamknięty i zamocowany na próbę - pasuje niemalże idealnie.

Kolba będzie wewnątrz pusta, żeby pomieścić akumulator. Składać się będzie z górnej i dolnej listwy dopasowanych przed końcowym klejeniem do mocowania korpusu oraz boków. Uniknę w ten sposób kłopotliwego frezowania gotowej kolby.

Jedyny problem, to stopka kolby. Ma może któryś z Was Szlachetni Panowie ma takową na zbyciu?

I parę zdjęć z dzisiejszego dłubania.

37539278.th.jpg 30820113.th.jpg Blok chwytu przed obróbką

33544907.th.jpg Wycięte elementy dolnej i górnej listwy. Każda składać się będzie z siedmiu elementów.

62041155.th.jpg Sklejony środek dolnej listwy.

C.D.N.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...