Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Trochę wstępu. Gdy kupowałem cm.42s (klik) nie wiedziałem że kolba lata we wszystkie strony. Pomyślałem że chyba przydała by się kolba drewniana a nie składana. Odkręciłem kolbę i u stolarza kupiłem deskę i wystrugałem z niej kolbę (klik) pomyślałem co by zrobić z rączką i chcę zrobić coś na wzór aimsa (klik) a finalny efekt powinien być taki o KLIK

Link to post
Share on other sites

najgorsze będzie wyciąć tą dziurę na palec ale jednak jeszcze ta kolba nie jest dokończona jeszcze trzeba będzie ją ścieniować pobejcować i polakierować a ze sklejki zedrzeć lakier i bejc i nałożyć nowy. A ogólnie to tamta koncepcja nie jest zła tylko kolba będzie trochę za lekka i będzie przeważało na lewą rękę bardziej a nie na prawą. Mam jeszcze zamiar frezem pociągnąć taki wklęsły pasek jak w slr chyba wiecie o co mi sie rozchodzi?

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

sory za to ale to było wcześnie rano i jakoś się jeszcze nie obudziłem. Chodzi mi o to że dziury na kciuk w kolbie już większej nie zrobię i że trzeba jeszcze tą kolbę dopracować czyli: pobejcować, polakierować,poprawić kształt i różne podobne rzeczy zrobić i że jeszcze trzeba cały chwyt przedni zrobić z chwytu i dolnej części front gripa mam nadzieję że tym razem jasno się wyraziłem

Link to post
Share on other sites

Siannko, lepiej nie rzucaj takimi pomysłami, bo tutaj jest sporo ortodoksów, których możesz...urazić ;).

 

Oczywiście że możesz ta zrobić, ale odpowiedz sobie- po co, za ile, czy aby na pewno warto? Szkoda replik.

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

Chyba już się będą sypać warny pod moim nazwiskiem :P

Myślę że dobrze by to wyglądało ale pewny nie jestem, i masz racje "trochę" roboty by z tym było : ) A jeśli chodzi o wygląd to nie chodzi mi o to żeby zrobić orginalnego kałacha tylko raczej jakiegoś customa na bazie kałacha

Link to post
Share on other sites

Pytanie, po co psuć sobie replikę... Trzeba uważać z modyfikacjami bo może ci wyjść coś co często wychodzi kolegom robiącym Beryla - potworki, zazwyczaj niedorobione, poprostu brzydkie.

W ogóle zastanówmy się jakiego masz kałacha - dokładnie. A potem spróbuje Ci jakoś podpowiedzieć jak możesz zmodować swojego kałaszka.

Link to post
Share on other sites

SoP-PeL mam dokładnie ten model KLIK i tak będzie wyglądał po przeróbce bo części które w 90% są zrobione KLIK myślę nad szyną na risy ale w tej cymie NIE MA PINÓW!!! Gearbox trzyma się na selektorze ognia i silniku. baterię przenoszę do kolbo chwytu. Jeszcze coś nie chce super duper orisowania i wymieniania drewna na plastic fantastic, chcę żeby mój beta kałach był funkcjonalny, nietypowy i żeby nie był paskudztwem z frontem od m4 giga max ris,ras tactical super flower power :P (nie wiem jakoś mi tak przyszło do głowy)

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Taka kolba dużo z funkcjonalnością niema wspólnego. Co chcesz na tych risach montować? Bo jeśli jakieś koli to poszedł bym w takie coś:

 

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...m_p_j-1495.html

 

Po zamontowaniu optyki troche dociąży przód, pisałeś że kałach ciąży z tyłu więc jak znalazł, chociaż nie jestem pewien czy pod 47 bedzie pasowało.

Link to post
Share on other sites

sory chodziło mi że z przodu ciąży i kolba odciąży przód :D a tak przy okazji czy to nie będzie wyglądać trochę ... tak niedorobione? bo przedni chwyt a dokładniej dolna jego część chyba nie będzie się pokrywała z tym risem... tak myślę że lepszy byłby boczny albo przykręcany na pokrywę zamka (raczej kupie boczny) z tym Klik

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

A ja bym zostawił te kolbę. Albo inaczej. Zaproponowałbym kolbę KA bulgy type ( stalowa, taka jak od AKMSa). Na pewno trochę cięższa. Nie wiem jak przód który jest totalnie ze ZnAlu tobie ciąży? Jeśli tak to może czas kupić cymie plastikowe body?

A tak powracając może to ci się spodoba:

 

http://www.mil.gov.ua/images/event/2007-07-03-769-3357.jpg

http://www.mil.gov.ua/images/event/2007-07-03-769-3360.jpg

 

Ciekawie zrobione (fakt faktem AKMSy) ale z takim " smaczkiem" :)

 

Z drugiej strony musisz sobie odpowiedzieć czy lubisz mieć koli przy oku czy z dala - to "podpowie" ci jaki montaż musisz sobie sprawić.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

sory za niedorobioną rurę popatrzyłem na następne zdjęcia i już mi się tak nie wydaje.

SoP-PeL wiesz może gdzie tanio można ją dostać? Co do ciążenia z przodu mam krótką rękę i jakoś wolę metal niż plastik. Raczej wezmę montaż boczny jakoś tak lepiej wygląda i chyba będzie mi lepiej leżeć. z tym eotechem też racje macie to więc jaki kolimator kupić?

Link to post
Share on other sites

link do kolby się przyda ale może jest jakiś sposób żeby tą moją kolbę unieuchomić i żeby nie latała bo wydać 250 zł na coś co się ma to lekka powiedzmy... przesada. Jak mówiłem risów nie chcę i nie będę ich montował (chociaż?), jedynie na optykę ale to za jakiś czas i chyba zdecyduje się na te KLIK

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...