Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsza replika premium na rynku?


Recommended Posts

Jakie pistolety możecie polecić?
Szukam możliwie najlepiej wykonanej stalowej repliki pistoletu. Ważne aby jego działanie było możliwie jak najbardziej zbliżone do oryginału czyli Blowback, regulowane przyrządy celownicze, dobra celność oraz pełna rozbieralność.

Na tą chwilę mam Sig Sauera p226 X5 BB od Cyberguna. Jedyne czego mi brakuje to możliwości regulacji szczerbinki/muszki.

Tą funkcje miała wersja srebrna którą chętnie kupię, co napisałem na giełdzie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stalowy? Najlepiej wykonany ? Premium...

Prosz...

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-nighthawk-grp-recon-cnc-steel-limited-edition-1152207684.html

Tylko w PL nie znajdziesz , szukaj zagrabanicą.

Możesz też kupić desert eagle WE ( na licencji cyberguna) + stalowa konwersję alc . Pewnie wyjdzie nawet drożej... Ale będzie full stal , będzie kopał jak koń, będzie celny .

Chyba, że chcesz coś bardziej przyziemnego to napisz progi finansowe do ilu PLN. Przy czym chyba najtańszy pistolet seryjny premium wykonany ze stali (zamek, lufa, bebechy) to Glock GHK +/- 1900 zł .

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, sjzmisiek napisał:

Stalowy? Najlepiej wykonany ? Premium...

Prosz...

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-nighthawk-grp-recon-cnc-steel-limited-edition-1152207684.html

Tylko w PL nie znajdziesz , szukaj zagrabanicą.

Możesz też kupić desert eagle WE ( na licencji cyberguna) + stalowa konwersję alc . Pewnie wyjdzie nawet drożej... Ale będzie full stal , będzie kopał jak koń, będzie celny .

Chyba, że chcesz coś bardziej przyziemnego to napisz progi finansowe do ilu PLN. Przy czym chyba najtańszy pistolet seryjny premium wykonany ze stali (zamek, lufa, bebechy) to Glock GHK +/- 1900 zł .

To jakiś kosmos cenowy, on kosztuje tyle co broń ostra? Sądząc po tym co mam ( w końcu to replika Premium)a zapłaciłem za używkę 400 , sądziłem że do 1000 nie powinno być problemu a tutaj 6000-co on takiego ma?

Link to post
Share on other sites

Ma stal, jest nie do zajechania. Jeśli chcesz dobra replikę z dobrymi parametrami to kup kp06 kjw. Większość replik jest z cynkalu ( ZnAl), lub z alu. Metalowe ale nie stalowe. Kp06 kjw ma stalowe elementy spustu , bodaj aluminiowy zamek i frame, polimerowy chwyt . To dobra replika, powinna Cię zadowolić , cenowo 500-600zl. Premium to już inna pułka. Nineball , airsoftmasterpiece, creation , lub całkowicie stalowe konstrukcje customowe jak Desert eagle ALC  czy tuningowane Hi-capy etc.

Link to post
Share on other sites

To co masz to żadne premium tylko zwykły, niedrogi (niezbyt z resztą super) gaziak. Nie powinieneś więc w cenie tysiaka oczekiwac niczego "premium". W zasadzie tysiak wystarczy na jedną klemkę Marui i zapasowego maga do niej, to nie jest żadne premium jeszcze :). 

Link to post
Share on other sites

Ano prawda, cybergun/KWC to jak dla mnie nie za wysoka pułka. Miałem Desert eagle KWC ( na licencji CG, wykonanie KWC ) na co2. Tragedia, wykonanie bardzo średnie, konstrukcja mechanicznie... prymitywna ( w najgorszym możliwym znaczeniu), działanie systemu gazowego pozostawiało wiele do życzenia, hopup do niczego - od pierwszej (celnej kulki, z płaskim torem lotu) do ostatniej podkręcał coraz mocniej tak , że ostatnie kulki po 20 m leciały w kosmos.  Wykonane zewnętrzne zwłaszcza metalowego zamka i lufy to mokry sen pijanego rusznikarza , obrabiany chyba pilnikiem do drewna ... Nigdy więcej takiego premium  ;) wyleczyłem się. 

Przesiadłem się na desert eagle TM , pełen tuning zewnętrzny i wewnętrzny - aluminiowa konwersja guardera , stalowe elementy zewnętrzne guardera , wzmocnione sprężyny 120%, precka km-head stalowa itd. Wyszło mnie ponad 2 tyś i to już zachaczało o premium mocno. Zrobiłem sobie takiego jeszcze jednego na bazie DE50 HFC. 8 magów do tego z wymienionymi zaworami na hi-flow. I tak sobie biegałem na strzelaniach z 2 orzełkami . Było to może z 12-15lat temu. Ludzie uważali, że mam nasrane we łbie , żeby tyle dać za klamki . Ale każdy musiał pomacać ;) .

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, sjzmisiek napisał:

Ma stal, jest nie do zajechania. Jeśli chcesz dobra replikę z dobrymi parametrami to kup kp06 kjw. Większość replik jest z cynkalu ( ZnAl), lub z alu. Metalowe ale nie stalowe. Kp06 kjw ma stalowe elementy spustu , bodaj aluminiowy zamek i frame, polimerowy chwyt . To dobra replika, powinna Cię zadowolić , cenowo 500-600zl. Premium to już inna pułka. Nineball , airsoftmasterpiece, creation , lub całkowicie stalowe konstrukcje customowe jak Desert eagle ALC  czy tuningowane Hi-capy etc.

Fajny ten ko06KJW koszt ok720 do zaakceptowania-rozumiem że jest celny?czy zamek jest do zdjęcia i można pobawić się bebechami?

Napisałeś też że Hi Capa można tuningować tego też?jaki koszt i co to daje?

Czy są jakieś sklepy stacjonarne gdzie można takie „klamki” obejrzeć- najlepiej w Łodzi?

Które internetowe polecacie?

Czy istnieją repliki na śrut diablo w pełni rozbieralny jak ostre oryginały?

 

 

Edited by Tomkyw
Dodałem dodatkowe pytanie
Link to post
Share on other sites
38 minut temu, sjzmisiek napisał:

Ano prawda, cybergun/KWC to jak dla mnie nie za wysoka pułka. Miałem Desert eagle KWC ( na licencji CG, wykonanie KWC ) na co2. Tragedia, wykonanie bardzo średnie, konstrukcja mechanicznie... prymitywna ( w najgorszym możliwym znaczeniu), działanie systemu gazowego pozostawiało wiele do życzenia, hopup do niczego - od pierwszej (celnej kulki, z płaskim torem lotu) do ostatniej podkręcał coraz mocniej tak , że ostatnie kulki po 20 m leciały w kosmos.  Wykonane zewnętrzne zwłaszcza metalowego zamka i lufy to mokry sen pijanego rusznikarza , obrabiany chyba pilnikiem do drewna ... Nigdy więcej takiego premium  ;) wyleczyłem się. 

Przesiadłem się na desert eagle TM , pełen tuning zewnętrzny i wewnętrzny - aluminiowa konwersja guardera , stalowe elementy zewnętrzne guardera , wzmocnione sprężyny 120%, precka km-head stalowa itd. Wyszło mnie ponad 2 tyś i to już zachaczało o premium mocno. Zrobiłem sobie takiego jeszcze jednego na bazie DE50 HFC. 8 magów do tego z wymienionymi zaworami na hi-flow. I tak sobie biegałem na strzelaniach z 2 orzełkami . Było to może z 12-15lat temu. Ludzie uważali, że mam nasrane we łbie , żeby tyle dać za klamki . Ale każdy musiał pomacać ;) .

On nie ma regulacji przyrządów celowniczych?

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Tomkyw napisał:

Fajny ten ko06KJW koszt ok720 do zaakceptowania-rozumiem że jest celny?czy zamek jest do zdjęcia i można pobawić się bebechami?

kosztuje tyle co Sig Sauer od Cybergun czy napewno jest dużo lepszy?

Napisałeś też że Hi Capa można tuningować tego też?jaki koszt i co to daje?

Czy są jakieś sklepy stacjonarne gdzie można takie „klamki” obejrzeć- najlepiej w Łodzi?

Które internetowe polecacie?

Czy istnieją repliki na śrut diablo w pełni rozbieralny jak ostre oryginały?

 

Cytat

 

 

 

Edited by Tomkyw
Proszę usunąć niechcący zacytowałem sam siebie zamiast edytować przepraszam za kłopot
Link to post
Share on other sites

To nie jest forum o wiatrówkach więc nie sądzę, że znajdziesz tu coś takiego na śrut diabolo, ale widziałem tylko coś na ten kształt od "armorer works" i była to Beretta na śrut okrągły - coś jakby asg przerobione na wiatrówkę, rozbieralne tak jak Beretta asg gbb ( z blowbackiem) czyli podobnie jak ostra , szczerbinka stała, replika cała aluminiowa jak coś :) a co do hi-capy to kp06 ma regulowaną szczerbinkę . Szukaj na sklepie :

gunfire, taiwangun, i na militaria.pl jak jest w promocji . Potrafi kosztować 480-520zl. Czasami jest na giełdzie wmasg w gazowych taniej ( ok 300zl ) lub z dodatkowymi magazynkami w cenie nowej ze sklepu.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, sjzmisiek napisał:

To nie jest forum o wiatrówkach więc nie sądzę, że znajdziesz tu coś takiego na śrut diabolo, ale widziałem tylko coś na ten kształt od "armorer works" i była to Beretta na śrut okrągły - coś jakby asg przerobione na wiatrówkę, rozbieralne tak jak Beretta asg gbb ( z blowbackiem) czyli podobnie jak ostra , szczerbinka stała, replika cała aluminiowa jak coś :) a co do hi-capy to kp06 ma regulowaną szczerbinkę . Szukaj na sklepie :

gunfire, taiwangun, i na militaria.pl jak jest w promocji . Potrafi kosztować 480-520zl. Czasami jest na giełdzie wmasg w gazowych taniej ( ok 300zl ) lub z dodatkowymi magazynkami w cenie nowej ze sklepu.

Lepsza jest CO2 czy Green Gas?

Ten mój Sig jest na kulki stalowe co z założenia jest celniejsze stalowe czy plastikowe?

Trochę się obawiam tych plastikowych w proponowanym KO06 czyżby niepotrzebnie?

Chyba jest dostępny CO2 w Aztece za 700pare pln warto?

Można go tunningować i czy warto?

Link to post
Share on other sites

Co2 czy green gas? Ja wolę green gas , zawsze można załadować maga Black lub red gazem i masz prawie taka moc jak na co2. Maga na co2 ładujesz tylko kapsułkami ... Dla mnie jest to irytujący system, zwłaszcza podczas strzelanki kiedy gaz się skończy i musisz wymieniać pod ostrzałem. Green gas doładujesz kiedy chcesz. Oczywiście jeśli chcesz strzelać do puszek/celu to nie ma takiego znaczenia.

Nie wiem co jest celniejsze asg czy wiatrówka, nie mam porównania.

Kulki ASG są naprawdę twarde i nie spotkałem się chyba nigdy , żeby pękły w sprawnej replice.

Normalnie wersja na co2 były w zbliżonej cenie do tych na green gaz , może z dychę - dwie droższe... 700za kjw to drogo. Ale Azteko jest generalnie 15-20% droższe. Dlaczego ? Nie wiem.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, sjzmisiek napisał:

Co2 czy green gas? Ja wolę green gas , zawsze można załadować maga Black lub red gazem i masz prawie taka moc jak na co2. Maga na co2 ładujesz tylko kapsułkami ... Dla mnie jest to irytujący system, zwłaszcza podczas strzelanki kiedy gaz się skończy i musisz wymieniać pod ostrzałem. Green gas doładujesz kiedy chcesz. Oczywiście jeśli chcesz strzelać do puszek/celu to nie ma takiego znaczenia.

Nie wiem co jest celniejsze asg czy wiatrówka, nie mam porównania.

Kulki ASG są naprawdę twarde i nie spotkałem się chyba nigdy , żeby pękły w sprawnej replice.

Normalnie wersja na co2 były w zbliżonej cenie do tych na green gaz , może z dychę - dwie droższe... 700za kjw to drogo. Ale Azteko jest generalnie 15-20% droższe. Dlaczego ? Nie wiem.

Nigdzie indziej go nie ma. Jest w wersji CO2 i Hi Capa 6(to ma znaczenie)?

To można go tunningować?
 

Link to post
Share on other sites

Hi capa to chyba najbogatsza replika jeśli chodzi o dostępność części i tuningu ogólnie pojętego w świecie asg i pistoletów gazowych asg. 6 to cale, dł lufy zewnętrznej ( jest 4.3, 5.1 6 i chyba 7 calowe też są) . Możesz tam nawet wsadzić 50cm wewnętrzną lufę precyzyjną jak będziesz miał kaprys. Tylko wtedy może nie starczyć gazu na odrzut zamka.

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, sjzmisiek napisał:

Hi capa to chyba najbogatsza replika jeśli chodzi o dostępność części i tuningu ogólnie pojętego w świecie asg i pistoletów gazowych asg. 6 to cale, dł lufy zewnętrznej ( jest 4.3, 5.1 6 i chyba 7 calowe też są) . Możesz tam nawet wsadzić 50cm wewnętrzną lufę precyzyjną jak będziesz miał kaprys. Tylko wtedy może nie starczyć gazu na odrzut zamka.

Czy z takiego pistoletu jest sens urządzać konkursy strzeleckie na punkty do tarczy chodzi mi o jego celność np z 10m? 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Tomkyw napisał:

Czy z takiego pistoletu jest sens urządzać konkursy strzeleckie na punkty do tarczy chodzi mi o jego celność np z 10m? 

Jasne, że można strzelać tarczowo z replik gazowych ASG na 10 m. Należy tylko pamiętać, że gładka lufa i kulisty kształt pocisku nigdy nie zapewni skupienia jak z gwintowanej lufy wiatrówki typu mach i dobranego śrutu tarczowego.

Ja osobiście nie posiadam żadnej repliki ASG klasy "premium", z gaziaków strzelam rekreacyjnie dla funu.

A najlepsze skupienie osiągam z najtańszego "klocka" 17 od DB, na 8 m bezproblemowo odstrzeliwuję zakrętki od PETów.

Wystarczy troszkę "dopieścić" replikę, bez bezsensownych wydatków na części "tuningowe", żeby się dobrze bawić :)

Link to post
Share on other sites

KWC ( na licencji cyberguna najczęściej) korzysta z nietypowych części, niestandardowych systemów. O ile do asg względnie łatwo znaleźć części , magazynki itp to do wiatrówek już raczej nie jest to takie proste . Oczywiście tak jak pisałem KWC jest pod tym względem wyjątkiem. Robią repliki asg od zera i dają do środka lufy wewnętrzne niezgodne z popularnymi standardami, to samo tyczy się gumki HU, cylinderka blow-backu, części spustu , magazynków. Poprostu nic tam nie pasuje. Jak coś w środku padnie to albo szukasz używanej repliki na allegro na części ( wtedy jest szansa, że będziesz miał drugi magazynek z tej "na części"), albo możesz spróbować kontaktować się z producentem i jak znasz nr uszkodzonej części to może za skromna opłata Ci ją wyślą... Tak działa ta firma. Jak kupisz coś od nich to jesteś uwiązany do ich produktów. A jak pisałem jakościowo nie stoją dobrze na rynku,  mocno ich zaczyna wyprzedzać taka firma jak army armament, która jest znana z "tanich" replik. Mam od tej firmy (army) g36 gbbr i jest spoko przy niewielkim wkładzie finansowym. 

Link to post
Share on other sites

Tomkyw, z replikami wiatrówkowymi jest problem. Nie ma na rynku, przynajmniej u nas, jakiekolwiek części, którymi można by poprawić np. celność takiej zabawki. W ASG bez problemu podmienisz lufę i gumkę (poza KWC jak pisze Kolega wyżej :) ) Można ewentualnie spróbować skasować luzy np. w obu lufach, co może troszkę pomóc.

 

Link to post
Share on other sites

Najpierw z niej postrzelaj :)

Dobre kulki, np. BLSy, G&G, 0.25 g na początek.

Dla mnie osobiście minimum przyzwoitości to celność 9/10 na 10 m do puszki po browarku.

Koledzy, którzy uczestniczą w grach airsoftowych, pewnie zadowolą się celnością na dystansie 20 m w sylwetkę człowieka.

Jak będzie słabiej, to warto przeczyścić lufę wewnętrzną i gumkę HU.

Oczywiście hopek wyregulowany.

Jak na takim dystansie będzie siać, to wymiana gumki na np. ML Autobot 50, potem ewentualnie podmianka lufy wewnętrznej na np. Crazy Jet.

Ale sama zmiana gumki powinna dać poprawę, ja zazwyczaj kasuję luzy na obu lufach i jest ok.

Można też kombinować z wagą kulek, do nawet 0.30 g, cięższe latają stabilniej (ale wolniej ;) )

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, KAMA3 napisał:

Najpierw z niej postrzelaj :)

Dobre kulki, np. BLSy, G&G, 0.25 g na początek.

Dla mnie osobiście minimum przyzwoitości to celność 9/10 na 10 m do puszki po browarku.

Koledzy, którzy uczestniczą w grach airsoftowych, pewnie zadowolą się celnością na dystansie 20 m w sylwetkę człowieka.

Jak będzie słabiej, to warto przeczyścić lufę wewnętrzną i gumkę HU.

Oczywiście hopek wyregulowany.

Jak na takim dystansie będzie siać, to wymiana gumki na np. ML Autobot 50, potem ewentualnie podmianka lufy wewnętrznej na np. Crazy Jet.

Ale sama zmiana gumki powinna dać poprawę, ja zazwyczaj kasuję luzy na obu lufach i jest ok.

Można też kombinować z wagą kulek, do nawet 0.30 g, cięższe latają stabilniej (ale wolniej ;) )

Obejrzałem porównanie KJW WE i TMarui 

https://m.youtube.com/watch?v=KWCNBbB3wRs

i najlepiej jeśli chodzi o celNość i możliwość upgradów wypada TM w tym zakresie KJW jest sporo słabszy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...