Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lewa szelka. Chociaż najlepiej przydało by się gdzieś między ładownicami.

 

SAS nosi(ł) w ten sposób. Zdradzę ci gdzie i dlaczego. 1. Czarna taktyka. 2. Na lewym ramieniu (na kamizelce) nóż był po to, aby przeciąż linę (jeśli ta się zablokowała) na której zjeżdzał żołnierz.

 

Zakładam, że nie mówisz ani o czarnej taktyce, a już tym bardziej nie planujesz "wejść do pomieszczenia" spuszczając się na linię (i tym bardziej - blokując się na niej).

 

Jeśli się nie mylę - zasady bezpiecznej gdy w AirSoft zabrania używania noża w czasie strzelanek (tudzież, jego wyjmowania z pochwy) - więc nie widze potrzeby, abyś nosił go akurat na ramieniu, aby był łatwiej dostepny.

 

Ostatecznie - pochwa na bagnet jest naprawdę długa (w porównaniu z wysokością przeciętnego poucha PLCE) - jeśli zamontujesz do swojego belt kitu, to ani pochwa ani rączka bagnetu nie zostanie przegapiona. Czyli będziesz ultra-szpan, a nie idiota.

 

 

...chociaż nadal nie widzę potrzeby noszenia bagnetu z sobą :) Nawet dla szpanu :)

 

pzdr

mer

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam wszystkich.

 

Otóż zamierzam kupić kurtkę. I tu pojawia się pytanie - jakie (i czy w ogóle) są różnice między modelami sol. 2000 i sol.2005. Być może nie jestem obeznany w tych modelach, czy sortach czy jak to tam jest nazwane ;) po prostu zauważyłem że są dwie oddzielne aukcje

 

http://www.allegro.pl/item723696490_kurtka...dpm_160_88.html dla soldier 2000

oraz

http://www.allegro.pl/item730998865_kurtka...dpm_160_96.html dla sol 2005.

I nie łapię o co chodzi :)

Bardzo proszę o odpowiedź ;)

 

 

 

pozdrawiam.

Edited by Jakub_K
Link to post
Share on other sites

Kieszonka mieści w sobie plastry. Trzymaj je w plastikowym opakowaniu - przydają się, są zawsze pod ręką.

 

S2005 to totalny lans i wygoda. Szczególnie jak pozbędziesz się drutu z kaptura. Kaptur przydaje się jak pada - zakładasz na głowę i nie mokną ci szkła okularów. Jest też całkiem niezły jako "zagłówek" gdy się opierasz o ścianę. Itp.

Link to post
Share on other sites

Kieszonka mieści w sobie plastry. Trzymaj je w plastikowym opakowaniu - przydają się, są zawsze pod ręką.

Plastry... I jak sobie człowiek uświadomi, że kiedyś brytyjskie kurtki miały kieszeń na opatrunek, to zaczyna się zastanawiać co Ci wyspiarze motyla noga robią? :lol:

Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę, mer.

Właśnie myślałem nad usunięciem tego drutu. ;)

Zdecyduję się na s2005. Tylko tu pojawia się problem - jako iż jestem stosunkowo niski, najlepszy byłby dla mnie rozmiar 160/88 (mam tego typu koszulę i jest w sam raz). Jednak mniejszego rozmiaru niż 160/96 u art-foxa nie znalazłem. Obawiam się, że jak kupię 160/96 będę w tym wyglądał komicznie. Chyba, że to są tylko moje obawy.

Edited by Jakub_K
Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę, mer.

Właśnie myślałem nad usunięciem tego drutu. ;)

Zdecyduję się na s2005. Tylko tu pojawia się problem - jako iż jestem stosunkowo niski, najlepszy byłby dla mnie rozmiar 160/88 (mam tego typu koszulę i jest w sam raz). Jednak mniejszego rozmiaru niż 160/96 u art-foxa nie znalazłem. Obawiam się, że jak kupię 160/96 będę w tym wyglądał komicznie. Chyba, że to są tylko moje obawy.

 

Co prawda już zamówiłeś kurtkę, jednak coś ci napiszę: kurtka brytyjska musi być luźna. Im większa, tym więcej w niej pomieścisz: w kieszeniach oraz dosłownie "za pazuchę". Dodatkowo na zimę możesz założyć grubą kurtkę/polar/10 t-shirtów i mimo tego nadal będziesz mógł założyć na to kurtkę.

 

Nie martw się za dużym rozmiarem - generalnie w armii wszyscy noszą za duże (jak mają za małe, to wymieniają i wtedy dostają za duże). W przypadku brytyjskiej lepiej mieć troszkę za dużą, niż troszkę za małą. Właśnie w tej za małej można wyglądać komicznie.

 

pzdr

mer

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna sprawa. Odwiedziłem link który wcześniej podała Mer. Pomijając fakt, że ta stronka jest świetna, (posiada bardzo dużo informacji, zdjęć, itp itd, generalnie - polecam ;)) moją uwagę zwróciła jeszcze jedna rzecz:

 

Twierdzenie Duncana McLaina "Brytyjski lans: MOJA KOZACKA KURTKA BOJOWA" (fragment wybrany):

(...) Po czwarte – dbaj o nią. W końcu jest twoja. Zabezpiecz guziki taśmą klejącą, zaimpregnuj materiał i czyść po każdym wyjściu w teren. Odwdzięczy ci się za to długą żywotnością.

 

 

I tu pytanie :

 

Jak zabezpiecza się guziki? Obkleja "izolką"? Nie mam pojęcia, co autor tego tekstu miał na myśli. Mam nadzieję, że ktoś potrafi to wytłumaczyć takiemu zielonemu jak ja ;-) .

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W przypadku kanadyjskich guzików "na taśmę" jakie są w windproofie 2005 zaklejanie guzików możesz sobie spokojnie odpuścić. Zaklejanie guzików kawałkiem izolki lub taśmy McGyvera brytyjczycy stosują w przypadku zwykłych, doszywanych guzików (Jakie posiadają modele kurtek sprzed systemu CS'95 i współczesne windproofy arctic) na które nakleja się taśmę, tak aby zabezpieczyć nici, którymi guziki zostały przyszyte, przed przecieraniem (Co z kolei może doprowadzić do utraty guzika) np. podczas czołgania się.

 

Jak to wygląda na przykładzie windproofa arctic możesz zobaczyć tutaj:

http://www.allegro.pl/item734308655_kurtka...70_104_sas.html

 

PS.

Aukcja nie jest moja.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał Aciepk.

 

Podzielę się za to ciekawostką. Na jednym z obozów dla batalionu natknęłam się na pluton kadetów, który miał zaklejone guziki w najnowszych kurtkach (S2005, jeszcze się "świeciły", takie nowe były). Gdy spytani, dlaczego zaklejają guziki, odpowiedzieli że ich dowódca tak robi. Spotkałam chwilę później dowódcę plutonu i faktycznie, miał zaklejone guziki ale na starym modelu kurtki. Tak więc jeśli kiedyś napotkasz się z zaklejonymi guzikami na nowych sortach mundurowych (S95-S2005) - to prawdopodobnie poprzedni właściciel naśladował, ale... nie myślał. ;) Widok plutonu kadetów z zaklejonymi guzikami był komiczny.

 

pzdr

mer

Link to post
Share on other sites

Większa wytrzymałość niż w przypadku lightweight'ów i cieplejsze. W porównaniu do lightweight'ów schną całe wieki. Ogólnie to swoją konstrukcją wywodzą się bezpośrednio od spodni 68 pattern i w pewnym sensie są ich uproszczoną wersją z nowszą wersją DPM.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...