Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Orientuje się ktoś gdzie można dostać teraz tego chesta? Używan yza około 30 zł.

na Allegro obecnie nie ma a potrzebuję (są dwie sztuki ale makabrycznie styrane).

Interesuje mnie dosyć żywe kolory :icon_wink:

Edited by Homer96
Link to post
Share on other sites

Za 30 zł w żywych kolorach raczej nie dostaniesz. Ogólnie tego chest riga za 30 zł będzie ciężko, takie bez uszkodzeń to minimum 50 zł chodzą. Niby art-fox ma ładne za 80 zł, ale to fotka poglądowa, także ciężko powiedzieć czy naprawdę sprzedaje niesprane (choć w opisie aukcji/w sklepie pisze że przeważnie tak). Są aktualnie na allegro, poszukaj dokładniej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Stosował ktoś pas od pattern'a 58 jako paska do spodni ?

Tak sobie ostatnio pomyślałem, że jak by kupić właśnie ten pas i szelki z plecakiem (zawsze coś by się tam upchnęło co jest akurat nie potrzebne ale może się przydać), a na pas zawiesić ze 2 ładownice od PLCE (jakieś takie przyczuchrane) na jakąś drobnice i manierkę w systemie Alice (powinna pasować, co nie ?) i stanowiło by to 1 linię, 2 chest rig, a 3 w razie konieczności plecak (ale nie ten od szelek, tylko normalny).

W sumie nie wyszło by to drogo bo z tego co widziałem to te el. są dosyć tanie.

Link to post
Share on other sites

Stosował ktoś pas od pattern'a 58 jako paska do spodni ?

Tak sobie ostatnio pomyślałem, że jak by kupić właśnie ten pas i szelki z plecakiem (zawsze coś by się tam upchnęło co jest akurat nie potrzebne ale może się przydać), a na pas zawiesić ze 2 ładownice od PLCE (jakieś takie przyczuchrane) na jakąś drobnice i manierkę w systemie Alice (powinna pasować, co nie ?) i stanowiło by to 1 linię, 2 chest rig, a 3 w razie konieczności plecak (ale nie ten od szelek, tylko normalny).

W sumie nie wyszło by to drogo bo z tego co widziałem to te el. są dosyć tanie.

 

 

Jest to to dość często stosowana opcja, ze względu na to, iż pas ten jest po prostu wygodniejszy od pasa PLCE. 'Lubuje' się w nim książe Karol, który na niemalże wszystkich spotkaniach z żołnierzami nosi do munduru pas P58 :icon_smile:

 

 

 

article-1082172-0250F258000005DC-532_468x670.jpg

Edited by Clare
Link to post
Share on other sites

Dobra, a teraz pytanie z innej beczki.

 

Z czego najlepiej zrobić wkład miękki do kamizelki ECBA ?

I w miarę możliwości prosiłbym o fotkę rozłożonego owego wkładu abym sobie jakoś ogarnął jak to ma wyglądać.

Karimata... 2 warstwy, szeroka taśma do klejenia...

wykładzina pokojowa dywanowa

i wiele inny wystarczy poczytać :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

mam dwa pytania

1. Co to za buty i co są warte bo dostałem taki nówki i zauważyłem kontrakt MoD

http://www.denbighar...gnum-Boots.html

2. Czemu te buty się rozlatują - podeszwa się kruszy strasznie i nie da się w nich już chodzić po 2 wypadach w teren(pomimo że but był fabrycznie nowy)

http://dpm-soldier.p.../images/24b.jpg

Desert Assault Boots NSN: 8430-99-978-7076

Edited by Pablo1986
Link to post
Share on other sites

1. Magnumy raczej bym odradził, bo strasznie polecieli z jakością na przestrzeni lat, może poza modelem amazon. Ale wciąż jest znacznie więcej, znacznie lepszych modeli.

2. Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, aczkolwiek brzmi to źle, może jakaś wada, gorszy gatunek, bądź są tak stare, że podeszwa pęka. Z jakiegoś powodu od bardzo dawna ich nie użytkują w armii, tylko meindle i lowy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nie wiem czy pytam w dobrym miejscu więc z góry przepraszam. Chodzi mi o rozmiarówkę. Jeśli mam 100cm w pasie, 106 w biodrach i szew wewnętrzny spodni 87 cm to czy spodnie 85/100/110 będą na mnie odpowiednie czy powinienem szukać czegoś ciut większego?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie w ciuchach DPM jest bardzo dobra rozmiarówka i zdecydowanie można kupować takie ubrania jak metka podpowiada. Z MTP jest już gorzej, bo nie dość, że była partia z wszytymi złymi metkami, to jeszcze ciuchy ogólnie się "skurczyły" ":D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...